Stranica 2 od 13 PrvoPrvo 123456712 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 126

Biser : Stjepan Mesić strikes again

Raspravljate o temi Biser : Stjepan Mesić strikes again u Politika forumu, dio Znanost foruma; ...

Regularni forumas
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    106
    Liked
    0 times

Re: Biser : Stjepan Mesić strikes again

Citat Pravi autor: ševa Pogledaj Poruke
    maslow, da. pa kod nas nema ni interesa da se istraže sumnjiva porijekla imovine, kad su mutni poslovi glavni izvori svih bogatstava, koja se nikada neće istražiti jer su 'jamljenje' svojim nesankcioniranjem blagoslovile sve dosadašnje hrvatske vlade.

i kako da onda hrvatska stvara i proizvodi nove vrijednosti? izvozni proizvodi mogu nam biti patenti na mafiokraciju i hohštapleraj.

ne znam više tko je izrekao onu koja će sigurno postati klasik, a otprilike ide: mnoge svjetske države imaju mafiju, a u hrvatskoj mafija ima svoju državu.
    tak je.ti si jedan od rijetkih koji pametno razmišlja.

kod nas je pretvorba i privatizacija provedena u ratnom periodu.svatko tko se kuži u ekonomiju može zaključiti da je to slabilo obrambenu moć države.to je ravno djelovanju pete kolone ili neprijateljskim diverzantskim akcijama.

drugi aspekt,ne samo obrambeni,jeste taj da je hrvatsko nacionalno bogatstvo (firme koje su hravtski radnici stvarali desetljećima) 'pokupovano' financijskim inžinjeringom bez prave koristi.na taj način je to nacionalno bogatstvo koje je trebalo poslužiti kao kotač zamašnjak razvoju hrvatske privrede posve prestalo biti u funkciji i praktički isparilo bez traga.

danas imamo situaciju da predsjednik mesić sa tim istim,novim vlasnicima hrvatskog bogatstva hoda po svijetu i pokušava biti produktivan.

time se on stavio n aistu stranu sa onima koji su učestvovali u pretvorbi i privatizaciji.

za nagradu je i on dobio dio kolača....našičku cenemtaru,a i u srbiji nije da ga nema.prije 7-8 godina postao je ponosni vlasnik jedne srpske ciglane,a prije dvije godine dobio je srpsko poduzeće 'jelen'd.o.o.

bez kune naknade,naravno.

još jedan dokaz dobrosusjedske suradnje kad je u pitanju antifašizam i bratstvo i jedinstvo

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    68
    Poruka
    1,940
    Liked
    14 times

ne znam više tko je izrekao onu koja će sigurno postati klasik, a otprilike ide: mnoge svjetske države imaju mafiju, a u hrvatskoj mafija ima svoju državu.
    I Srpskaaaaaaaa
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

Akademik Avatar od korisnika ševa
    Datum registracije
    28-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,468
    Liked
    19 times

da, znam za našičku cementaru, koja je danas dio malo većeg biznisa - nexe grupe, čiji je vlasnik u sjeni navodno mesić.

pa uopće nije čudo da žele ušutkati zagorca. uostalom, zagi je, čim je pokrenuta istraga protiv njega, rekao novinarima otprilike da se mane ćorava posla jer ono što bi im on rekao ionako nitko ne smije objaviti. a pitanje je smije li on to na sudu reći, a da ostatak života nakon toga provede pazeći leđa, svoju obitelj i bližnje.

jedino ne znam kako u kontekst uklopiti eugena pusića.. crnac, pomozi.

Citat Pravi autor: Savana Pogledaj Poruke
    I Srpskaaaaaaaa
    sve je to, moj savana, ista močvara. za njih bratstvo i jedinstvo (u kriminalu posebice) nije nikada prestalo.

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    68
    Poruka
    1,940
    Liked
    14 times

Pa što onda ratovasmo.Boga mu poljubim (omiljena Titova).
    O pokojnicima sve najlepše ali treba ozbiljno ispitat šta ovi naši aktuelni političari rade.Negde se sexaju - garant
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

Regularni forumas
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    106
    Liked
    0 times

jedino ne znam kako u kontekst uklopiti eugena pusića.. crnac, pomozi.
    utipkaj u google 'eugen pusić' i malo pročitaj.

govorim o lobijima koji drmaju hrvatskom državom.

oni su jako dobro zamaskirani ali nedovoljno dobro da ih se nebi uspjelo otkriti.

djeluju u koordinaciji sa nekim židovskim organizacijama i un-om.bliski su britanskoj obavještajnoj službi i mossadu.

uostalom,dosta sam ti rekao za početak....istražuj sam i uživaj.

i čuvaj se

evo još malo....

Ne želimo predbacivati gđi Vesni Pusić, predsjednici HNS-a i zastupnici Hrvatskog sabora pretke niti podrijetlo, jer nitko ne može odgovarati za grijehe predaka, no odlučili smo, ISTINE RADI, objaviti ovaj članak s povodom, kojeg je redakcija “Slobodne Dalmacije” odbila objaviti prije četiri godine, izazvani člankom dr. Nikole Anića objavljenim u "Slobodnoj Dalmaciji" 10. srpnja 2002. godine pod naslovom "Plemeniti preci Vesne Pusić".

U samom članku, budući da ga je napisao povjesničar, kojem bi objektivnost i istinoljubivost trebala biti na prvom mjestu, smeta grubo prešućivanje i izostavljanje pretka gđe Pusić, koji je bio sve samo ne plemenit.

Naime, dr. Nikola Anić ne bi nikada mogao generalizirati pretke gđe Vesne Pusić kao plemenite, da je samo spomenuo a kamoli naveo punu istinu o bratu Danka Anđelinovića(djeda gđe Pusić) Budislavu Grgi Anđelinoviću, koji je prešao put od mladog starčevićanca i urednika pravaškog dnevnika Hrvatska država do najžešćeg zagovornika integralnog jugoslavenstva, utemeljitelja Orjune i glasnogovornika velikosrpske diktature kralja Aleksandra od kojeg je bio instaliran na visoke položaje u Kraljevini SHS i Jugoslaviji.

Da stvar bude gora, Grga Anđelinović kao izravni zaštitnik velikosrpskih presizanja na Hrvatsku postaje u sudbonosnim danima tzv. ujedinjenja sa Kraljevinom Srbijom 01.12.1918., povjerenik za javnu sigurnost i šef redarstva u Zagrebu i izdaje naredbu za krvavi pokolj hrvatskih vojnika na Trgu bana Jelačića 5. prosinca 1918. godine(ubijeno i ranjeno više desetaka prosvjednika), koji su prosvjedovali protiv stvaranja Kraljevine SHS i za hrvatsku republiku.

Grga Anđelinović se hvali Beogradu na prolivenoj hrvatskoj krvi, raspušta vojne jedinice hrvatske vojske i poziva srpsku vojsku da preuzme ulogu hrvatske vojske odnosno jedinica Narodnog vijeća.

Ovaj zloglasni beogradski kvisling, odmah po ubojstvu Stjepana Radića, biva nagrađen sa foteljom ministra građevinarstva(!) 1928. godine a kasnije je senator i ambasador kralja Aleksandra u Pragu i Beču u vrijeme najkrvavije šestosiječanjske diktature.

Valja napomenuti i da je akademik dr. Eugen Pusić, otac gđe Vesne, odmah po "oslobođenju" 1945. godine, obavljao najviše dužnosti u upravi grada Zagreba i Ministarstvu pravosuđa Narodne Republike Hrvatske, u ondašnjoj Bakarićevoj vladi, premda je cijelo vrijeme rata bio pod punom zaštitom Pavelićeve NDH zajedno sa H. Krizmanom i dr.

Za kraj valja napomenuti, da nimalo slučajno dr Savka Dabčević Kučar (za neke ruža Hrvatske, za druge kopriva Hrvatske, ali za sve poznavatelje hrvatske povijesti između dva svjetska rata, pripadnica starojugoslavenske ORJUNE u Splitu), promovira kao svoju uvaženu nasljednicu Vesnu Pusić, računajući na hrvatsku političku kratkovidnost I slabo povijesno pamćenje.
    Zadnji Uredio crnac41 : 07-10-08 u 13:20

Datum registracije
    28-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,468
    Liked
    19 times

pa zato jer je u ratu bilo lakše opljačkati ono što su radnici stvarali i izbjeći suđenja za zločine od '45. nadalje.

Regularni forumas
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    106
    Liked
    0 times

ma nije zbog toga.

pretvorba i privatizacija je TAKTIČKI potez.
    Zadnji Uredio anthlon : 07-10-08 u 19:26

Datum registracije
    28-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,468
    Liked
    19 times

čitao sam ono o pusićima, ali mislim da se samo odmičemo od, za ovaj slučaj bitnije, osovine:

mesić-karamarko-faber-petrač-pavasović-pukanić

zgodna ekipa, ha?

p.s. u kojem smislu taktički potez i koja je onda uopće strategija?

Regularni forumas
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    106
    Liked
    0 times

strategija regionalnog povezivanja i kontroliranja hrvatskog kapitala.
    Zadnji Uredio anthlon : 07-10-08 u 19:26

Akademik Foruma Avatar od korisnika industrial
    Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    39
    Poruka
    4,875
    Liked
    5 times

Jesi ti kada pogledao svijet oko sebe onako globalno?

Vidiš samo Hrvatsku i ništa dalje, regionalno povezivanje je neminovno da bi državice poput naše mogle egzistirati na svjetskom trištu.

Hrvatski kapital? daj nemoj biti smiješan

Previše si ufuran u šeme koje ti odvraćaju pozornost od pravih zbivanja i pravi si pijun u igrama koje se nameću.
    Zadnji Uredio anthlon : 08-10-08 u 19:49
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

Lajkaj nas na Facebooku