Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7

DAN NEZAVISNOSTI - živila nezavisna hrvatska

Raspravljate o temi DAN NEZAVISNOSTI - živila nezavisna hrvatska u Politika forumu, dio Znanost foruma; na današnji dan,1991.godine,hrvatski sabor donio je odluku o prekidu svih državnopravnih sveza hrvatske i jugoslavije i proglasio hrvatsku nezavisnom državom. ...

Regularni forumas
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    106
    Liked
    0 times

DAN NEZAVISNOSTI - živila nezavisna hrvatska

na današnji dan,1991.godine,hrvatski sabor donio je odluku o prekidu svih državnopravnih sveza hrvatske i jugoslavije i proglasio hrvatsku nezavisnom državom.

međutim,grupa urotnika u najvišem političkom vrhu hravtske države imala je druge planove.

tako je stjepan mesić,unatoč odluci sabora,nastavio vršiti dužnost predsjednika predsjedništva sfrj i vrhovnog zapovjednika jna.

tek nakon pada vukovara,zapovjednik jna,stjepan mesić,dao je ostavke na sve funkcije u jugoslaviji.

a hrvatska je krenula u avanturu pretvorbe i privatizacije i podjele bosne.

Banned
    Datum registracije
    09-10-08
    Poruka
    69
    Liked
    0 times

Re: DAN NEZAVISNOSTI - živila nezavisna hrvatska

Dosta nejasan i lose napisan post.Obojen navijackim zarom prema nekim pol.strujama.Pazi!Dao si naslov temi gde se mogu knjige napisati,a post ti je u tri reda???!!!

Banned
    Datum registracije
    10-10-08
    Poruka
    22
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: MrRotskin Pogledaj Poruke
    Dosta nejasan i lose napisan post.Obojen navijackim zarom prema nekim pol.strujama.Pazi!Dao si naslov temi gde se mogu knjige napisati,a post ti je u tri reda???!!!
    moguće da jeste,ali nije mna vama da vršite procjenu.admini i moderatori vode računa o kvaliteti postova.

za sada je evidentno da je vaš okvalificiran jednako kvalitetan kao i uvodni.

prema tome,nemate razloga za nezadovoljstvo.

Akademik Avatar od korisnika saban sajnovic
    Datum registracije
    14-12-07
    Starost
    53
    Poruka
    5,857
    Liked
    12 times

Mislim da se slavio Dan Neovisnosti (indenpedence day), a ne Dan Nezavisnosti. Al dobro, ja sam pročitao na kalendaru Dan Neovisnosti.
    "Dan neovisnosti blagdan je u Hrvatskoj koji se obilježava 8. listopada i neradni je dan. Toga dana 1991. godine Hrvatski sabor jednoglasno donio Odluku o raskidu državnopravnih sveza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ. Sabor je pritom utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ, te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više kao takva ne postoji."

Ja hteo da otvorim tu temu i da čestitam hrvatima, al si mislim pa zar ja pored toliko hrvata da to otvorim. Jok brale. Još hteo da stavim onu pesmu od Tomislava "Bože čuvaj Hrvatsku". Mogli bi da se krivo protumači. Da sam u Bosni na Bosanskom forumu ja bi čestito:

SRETAN 1. MART – DAN NEZAVISNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE . Svim čestitim građanima Bosne i Hercegovine, porodicama šehida i poginulih boraca, pripadnicima Armije Republiike Bosne i Hercegovine, patriotima, te svima koji su dali i daju doprinos u prosperitetu jedine nam Domovine, želimo sretan 1. mart - Dan nezavisnosti!
    Eto hteo sam samo da kažem da ja poštujem blagdane države u kojoj živim i njihove običaje i tradicije.

a što se tiče dana nezavisnosti to me podseća na onaj datum 10.4. Tako da mislim da nebi trebali da mešamo ta dva različita pojma.

V.I.P. Član Avatar od korisnika dark_zg
    Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    43
    Poruka
    6,839
    Liked
    223 times

Auu, svaka ti na mjestu!!

Banned
    Datum registracije
    22-12-08
    Poruka
    87
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: MrRotskin Pogledaj Poruke
    Što bi ti? Pa čovjek je rekao istinu.

Regularni forumas Avatar od korisnika Katapult24
    Datum registracije
    27-10-08
    Poruka
    213
    Liked
    0 times

Istina je jedina stvar od koje ne možemo pobijeći iako neki to pokušavaju
    Živjela Neovisnost pa kakva god ona bila
    sjede dvije babe u mraku,uđe treća i upali svijetlo!?

Lajkaj nas na Facebooku