Pokazujem rezultate 1 do 5 od 5
Like Tree3Likes
  • 2 Post By Leffe Blonde
  • 1 Post By wonderwall

Ponasanje pri zaposljavanju

Raspravljate o temi Ponasanje pri zaposljavanju u Posao forumu, dio Život i Stil foruma; Kako vam izgleda demagogija koju svako malo procitate,kako ste pomaknuli oko u desno u milisekundi na razgovoru za posao, pa ...

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika sinnке
    Datum registracije
    10-06-12
    Poruka
    924
    Liked
    284 times

Ponasanje pri zaposljavanju

Kako vam izgleda demagogija koju svako malo procitate,kako ste pomaknuli oko u desno u milisekundi na razgovoru za posao, pa zbog toga se niste svidjeli poslodavcu?

Koliko pusite te fore?

Meni se cini da bi oni htjeli da Jelen laje, a pas rice.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,112
    Liked
    6195 times

Re: Ponasanje pri zaposljavanju

Pa ti savjetnici za posao moraju nešto raditi. Mene je poslodavac zaposlio iako sam bubnuo da se Inox mora farbati nakon brušenja Uglavnom to mi je bio prvi razgovor za posao ali sam se ispravio kada sam se sjetio da se inox ne farba
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Making Magic Happen Avatar od korisnika Leffe Blonde
    Datum registracije
    12-04-12
    Poruka
    3,714
    Liked
    4000 times

Ako netko ima potrebu obuci Armani odjelce na job-interview, neka ga ... ali ako narusava radnu atmosferu jer je ogranicen pored svih svojih kvalifikacija zapisanih na papiru, sto cemo tada sa Armanijem, ili sto cemo sa napuhanim samopouzdanjem za kojeg nema kredita.

S druge strane, mislim da nije lako ni HR-ljudima koji uglavnom vode preliminarne selekcijske postupke. Obuceni su sa nekakvih tri godine skolice (barem vani), u vecini slucajve na dodatnim vecernjim seminarcicima su naucili kako odglumiti pokoji power-game scenarij, i etoo ... ne osjecaju se lagodno sami sa sobom, sva sreca da imaju standardiziranu formu od 13 str pdf-a gdje se njihov rad svodi na upisivanje jedne ili dvije opisne recenice.

Ako se radi o top poslovima u privatnim firmama onda sve ondje igra ulogu. Od onoga koja su ti ocekivanja s poslom gdje se mjeri onda i sto tocno u milisekundi radi tvoje peta trepavica u donjem redu lijvog oka, do toga da se pregovara sve ... do najsitnijeg detalja, ... sto ces ti morati raditi, ali i kako ce oni tebe trebati nagraditi za posao, ne samo placa nego i bonusi koji idu uz to.
    fat_boy_slim and wonderwall like this.
    "I lumpujte al' lipo, polako.
    Nek' se divi i nek' vidi svatko."

R.I.P. Clan
    Datum registracije
    26-12-05
    Poruka
    7,446
    Liked
    796 times

Iz mog iskustva, sto je radno mjesto bolje iliti zahtjevnije, to su razgovori za posao benigniji i manje stresni, ako naravno ne apliciras za pripravnika Gordon Gekka. Sve to naravno ovisi o tome koliko je osoba strucna i podobna za posao (ne ulazim u problematiku nepotizma na balkanu). Zadnja tri razgovora za posao su prosla super, posljednji posao sam dobio bukvalno 20 minuta nakon intervjua, dok sam se jos vozio prema kuci). Ne koristim glupe floskule s interneta kojima zelim oblizati anus potencijalnom poslodavcu i donekle sam skuzio kako se istaknuti.

Osim toga, jako bitna stavka kod trazenja posla jest kvalitetno napisan cv i cover letter, sa fokusom na gramaticku ispravnost istoga, naravno uz sadrzaj. Na jednom od prijasnjih poslova sam imao pristup HR fajlovima i nagledao se zivotopisa i zamolbi, dobar postotak ih je bio teski LOL - od pravopisnih horora, preko copy paste internet zamolbi u kojima ekipa skida zvijezde poslodavcu, a sebe prezentira kao isusa s kravatom, pa sve do dozlaboga dugih zivotopisa na 3-4 stranice u kojima zapravno ne stoji nista konkretno. Kljucna kombinacija jest - kratko, sazeto i bez nepotrebnih informacija.

Jos jedna bitna stavka u zivotopisu - hobiji. Poslodavci vole hobije, vole to citati, vole vidjeti kakve interese imaju ljudi jer i to govori nesto o njima. Sport, amaterski film, fotografija, planinarenje - moze, navedi to. Kladionicu i Serie A nedjeljom zadrzi za sebe.

Generalno - s godinama i iskustvom razgovori za posao postaju ugodniji, pogotovo kad pregovaras za bolji posao. A bolji posao uvijek postoji.

Sta se tice ponasanja, stay cool, ne privlaci paznju odjecom nego rijecima, ne glumataj napuhanog sveznadara i to je otprilike to.
    fat_boy_slim likes this.

Početnik Avatar od korisnika Žikomlat
    Datum registracije
    16-04-11
    Poruka
    54
    Liked
    0 times

Ja kada sam prvi puta išao na razgovor za posao imao sam takvu tremu da su mi se noge odsjekle
    Stari me je vozio i da me tada nije doslovno šutnuo nogom u guzicu pred ulazom ne bih sigurno imao toliko samopouzdanja kao danas.

Kasnije sam išao od firme do firme pitati. Ništa strašno,kažeš sve o sebi šta imaš,gdje si školu pohađao i koji smjer i slične pizdarije...
    Inačer,par puta su me odjebali s onom klasičnom forom "javit ćemo ti",a kada ti to kažu možeš računati na to da automatski zaboraviš tu firmu i kreneš dalje.

Slične Diskusije

1. Neljudska prevara i ponasanje
    By ljubiteljica in forum Usamljena Srca
    Odgovora: 31
    Zadnja poruka: 06-09-08, 17:54

Lajkaj nas na Facebooku