Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 12

Prekvalifikacija

Raspravljate o temi Prekvalifikacija u Posao forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Regularni forumaš Avatar od korisnika tremolo92
    Datum registracije
    25-09-09
    Poruka
    394
    Liked
    27 times

Prekvalifikacija

Završio sam gimnaziju i shvatio sam da nisam u stanju završiti fakultet. Kako s gimnazijom nemam nikakvu struku i ne mogu nigdje raditi razmišljam o prekvalifikaciji. Najviše od svih zanimanja privlači me zanimanje kuhara i automehaničara, ali spreman sam raditi i nešto drugo. Zanima me gdje u Zagrebu bi mogao steći prekvalifikaciju i koja srednjoškolska zanimanja se trenutno najviše traže?

Starter
    Datum registracije
    12-02-08
    Poruka
    4
    Liked
    0 times

Re: Prekvalifikacija

Postovanje ljudi. Imam slican problem kao i tremolo. Zavrsio sam klasicnu gimnaziju, i htio na fakultet, ali nula bodova. Medjutim, ludo sam zainteresiran u aute, i stvarno sam spreman proc kroz pakao da postanem mehanicar.
    Dali je moguce se prekvalificirati u mehanicara, isao bi u skolu ili sto je vec potrebno, nasao bi praksu i sve?

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika visio1234
    Datum registracije
    13-05-10
    Poruka
    699
    Liked
    239 times

Ovako, traže ti se tokari, radnici na svim srtojevima...

ali to tebe ne zanima..jel tako?

AUTOMEHANIČARI!

eeeeeeeeee, sinek, da san bija pametan, pa posli srednje otvorio automehaničarsku ranju, bio bi miljunaš...

naime završio sam strojarstvo, izgubio 6 godina života na studij, i sada radim u uredu za 10 000 kuna... puno??? hahahahahah

frend iz srednje, strojaski tehničar, otvorio je automehaničara, godinu dana prekvalifikacije, kuča na moru, kuča u zagrebu, uvjek vozi pilu, kara mlade curice, živi život bega, a automehaničar je...

otvori obrt, automehaničarski, autolimarski, auto lakirerski, malo pregrmi koju godinu, i kad ti krene bit ćeš faca i to samo takva...

pusti nas uredske štakore, žene vole kad si u ulju do lakta... ionako će se s vremenom udavat za nas inženjere.

ja dolazim doma oko 7 jer imam previše posla, a njega čekaju ispred firme u redu!!!! alo u redu ga čekaju!!!!! da im uzme pare.... i još ga zovu "gospon" ...

di mi mi je bila pamet... zato djeco moja, pamet u glavu...

i ako van triba kaka pripomoć oko otvaranja obrta... nemojte mi se jevaljat, nemam vremena... )

Regularni forumaš Avatar od korisnika tremolo92
    Datum registracije
    25-09-09
    Poruka
    394
    Liked
    27 times

ti si dosta toga tu rekao, ali ništa previše konkretno, daj objasni malo

Datum registracije
    13-05-10
    Poruka
    699
    Liked
    239 times

završi za automehaničara!

otvori obrt!

počmi radit!

jel dosta?

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Ovo sa automehaničarima spada u veće gluposti koje sam čuo.
    Točno je da su poneki stvarno uspjeli, ali to je otprilike 1 od 10.
    Moraš imati licencu za neku, po mogućnosti atraktivniju auto marku, svoj salon ......
    I što je najvažnije, urođeni osjećaj za varanje naivnih vlasnika.
    Kod zamjene ulja staviti najjeftinije sintetičko, a naplatiti neki turbo koji košta preko 100 kn litra, filter ulja mijenjati svaki drugi put, a naplatiti svaki ....
    Pokušavam doći do istine, a ne činjenica i dovoljno sam star da ih znam razlikovati.
    Jerzy Kosinski

Akademik Run Ronaldo Run Champion Avatar od korisnika daka
    Datum registracije
    02-06-06
    Poruka
    5,453
    Liked
    1562 times

Potpisujem Maslowa, ti čovjeku daješ životne savjete koje nemaju veze s vezom i na kraju krajeva s onim što je čovjek pitao

@tremolo
    proguglaj malo prekvalifikacije, ja sam našo nekoliko stranica što se toga tiče

a ako neko drugi zna konkretnije nešto nek napiše

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Na netu je teško naći nešta pametno.
    Zavod za statistiku će ti reći da su najtraženiji trgovci i konobari, ali čemu služi informacija da konzum trenutno traži 1200 trgovaca koji su voljni raditi subotom i nedjeljom za 2.700 kn mjesečno.
    Pa traženi su samo zato što ih premalo plaćaju.
    Žena sa 2 male djece bi morala dati cijelu svoju plaću za vrtić da bi mogla radit u Konzumu.
    Ja znam da mi u hr uvozimo iz bosne i srbije armirače, krovopokrivače, limare, zidare....
    (U hr možeš uvoziti radnu snagu samo ako je nema na birou u tvojoj županiji)
    Sa srednjom stručnom spremom su trenutno najbolje plaćeni zavarivači, ne zato što ih nema, nego zato što u Italiji imaju 3-4 puta veće plaće nego u hr, ali pitanje do kad će tako biti.
    Tokari možda i jesu trenutno traženi, ali je u srednjim školama tolika hiperprodukcija cnc obrađivača da ćemo se vrlo brzo i s njima šutati.
    Za mjesec dana će biti strahovita potražnja za instalaterima klima uređaja, ali oni imaju posla samo 45 - 60 dana.
    Pokušavam doći do istine, a ne činjenica i dovoljno sam star da ih znam razlikovati.
    Jerzy Kosinski

Datum registracije
    13-05-10
    Poruka
    699
    Liked
    239 times

Citat Pravi autor: daka Pogledaj Poruke
    Potpisujem Maslowa, ti čovjeku daješ životne savjete koje nemaju veze s vezom i na kraju krajeva s onim što je čovjek pitao

@tremolo
    proguglaj malo prekvalifikacije, ja sam našo nekoliko stranica što se toga tiče

a ako neko drugi zna konkretnije nešto nek napiše
    da proguglaj je pametan savjet!

kažem što znam, i što sam vidio...

ali PROGUGLAJ... ??!?!?!? WTF????

zaboravi kompjutere i gugl, radi ono što voliš, i moraš uspit...

i definitivno nemoj čitti forume...

gugl?? koji majmuni...
    Zadnji Uredio visio1234 : 04-05-11 u 09:07

Hard Sports Avatar od korisnika Pretorian
    Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    15,993
    Liked
    749 times

visio jel potrebno vrijeđanje