Stranica 1 od 5 12345 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 43

Zaštitari

Raspravljate o temi Zaštitari u Posao forumu, dio Život i Stil foruma; ...

prof. Foruma Avatar od korisnika Morpheus
    Datum registracije
    10-10-05
    Starost
    37
    Poruka
    1,170
    Liked
    3 times

Zaštitari

Pa kao prvo da vas sve pozdravim dugo me nije bilo.

Malo sam pregledao sve teme i ovu nisam nasao a tema je aktualna u zadnje vrjeme u nasim novinama posebno.

Što mislite o ovom zanimanju?

Osobno sam izgubio jednog kolegu i malo me to potreslo a onda naiđem na kojekakve komentare svugdje po netu gdje nas blate i govore o nama ko o zadnjem smeču u najmanju ruku,što jasno nije istina.
    Evo to je to bas me zanima gdje ce nas ova tema odvesti.
    Znam da ste super ekipa i da ce vjerojatno biti dobrih komentara na ovo a i onih zlocestih kojima cu pokusati objasniti ovo zanimanje.
    ZA private sliku dadyml dajem kolekciju slika životinjskog carstva
    Slicke su podjeljene Jao Dadyyy

Cachorro Louco Avatar od korisnika sahasa
    Datum registracije
    24-12-05
    Poruka
    15,534
    Liked
    1422 times

Re: Zaštitari

Oko zaštitara bi se dalo raspravljat...

Kao zanimanje je katastrofa...zakon u ovoj državi ne štiti niti podržava zaštitarstvo kao zanimanje ! Plaće male,prava radnika nikakva,itd.

Zanimljivo je i to što je i liječnički pregled jadan jer stvarno svakakvi kreteni rade kao zaštitari.

Sve u svemu...jad i bijeda !
    Zadnji Uredio sahasa : 10-11-06 u 22:35
    Only GOD can judge me...

"Pain is the best instructor, but no one wants to go to his class." - Choi Hong Hi, Founder of Taekwondo

PRAVILA PONAŠANJA
    PRAVILA FORUMA SLIKE

Datum registracije
    10-10-05
    Starost
    37
    Poruka
    1,170
    Liked
    3 times

Da ok raspravljat bi se fakat moglo o tome jako puno,tu se slažem.
    Što se tice zakona zakon štiti isto ko policajce s obzirom na zakonske ovlasti svakog zaštitara tj. moze zaštitar sve što može policajac na cesti osim što se razlikuje u samo dvije stvari zaštitar nesmije lišiti slobode nego smije zadrzati osobu u činjenju kaznenog djela do dolaska policije.
    I nesmije legitimirati osobe na javnoj površini osim ako ta površina nije mjesto koje on osigurava za što mora imati radni nalog i suglasnost policije.
    Sve ostale ovlasti su iste ko kod policije znaci mora se drzati zakona kada smije upotrijebiti vatreno oruzje kada smije primjeniti tjelesnu snagu ili sluzbenog psa.
    itd.
    A sad o lječnićkom pregledu isti je skroz isti pregled koji prolaze vojska i policija ali za ono da ima svakakvih kretena to se slazem ali ima ih svugdje pa i u gore spomenutim zanimanjima,samo hvala bogu da ima decki koji svoj posao odrađuju profesionalno i vole to raditi ma koliko to bilo opasno i ma koliko god lose bili plačeni.
    Ti si jedini nešto napisao i to dobro volio bi kad bi se malo rasprava proširila da vidim druga razmisljanja.

Cachorro Louco Avatar od korisnika sahasa
    Datum registracije
    24-12-05
    Poruka
    15,534
    Liked
    1422 times

Drugi izgleda nisu upućeni u problem ovog zanimanja u ovoj državi ili ih jednostavno ne interesira !
    Only GOD can judge me...

"Pain is the best instructor, but no one wants to go to his class." - Choi Hong Hi, Founder of Taekwondo

PRAVILA PONAŠANJA
    PRAVILA FORUMA SLIKE

Datum registracije
    10-10-05
    Starost
    37
    Poruka
    1,170
    Liked
    3 times

Pa bojim se da je tako.
    Mišljenja sam da bi malo trebalo svima otvoriti oći o ovom zanimanju.

Kad Čuvas nekoga kome su provalili u kucu i ti sjedis u autu cjelu noc da ti ljudi mirno spavaju i onda ti ujutro dođu do tebe i kazu ti: "hvala ti na ovome veceras zbilja smo mirno spavali" to ti da snagu za dalje.
    Malo je takvih ljudi vecini smo mi stoka maloumna i niš koristi idioti napuhani i bahati ali nije to baš tako.

Radost Europe Avatar od korisnika Lovel
    Datum registracije
    19-05-04
    Starost
    9
    Poruka
    3,880
    Liked
    5 times

Znam samo jednog zaštitara i to iz viđenja.
    Nisam upućen i nemam apriori negativan stav.
    Show love with no remorse

super tele
    Datum registracije
    26-12-05
    Poruka
    7,453
    Liked
    437 times

par frendova/poznanika mi rade kao zaštitari za jednog hrvatskog velepoduzetnika,nećemo mu reć ime samo ćemo reć da ima zanimljiv vozni park...

uglavnom prava nema nikakvih,plaća je mizerna u odnosu na broj radnih sati koje odrade mjesečno a i slobodnog vremena nemaju gotovo nikad.

u svakom slučaju posao sigurno nije manje vrijedan od ostalih i nema nikakvog razloga da bi se osobe koje rade kao zaštitari trebali tretirati kao "zadnje smeće",iako u svakom žitu ima kukolja pa tako i među zaštitarima.
    uglavnom situacija kod nas je kao i u većini zanimanja,a to je iskorištavanje radne snage,samo neki od ovih ljudi svakodnevno nose glavu u torbi a za to nisu adekvatno plaćeni...

Datum registracije
    10-10-05
    Starost
    37
    Poruka
    1,170
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: wonderwall Pogledaj Poruke
    par frendova/poznanika mi rade kao zaštitari za jednog hrvatskog velepoduzetnika,nećemo mu reć ime samo ćemo reć da ima zanimljiv vozni park...
    uglavnom prava nema nikakvih,plaća je mizerna u odnosu na broj radnih sati koje odrade mjesečno a i slobodnog vremena nemaju gotovo nikad.
    ...
    Da tako je i tom se poduzetniku ubijaju decki kako pise u novinama bez ikakvog razloga (reko bi pervan) nicim izazvani.
    Nije bas tako dali je iko radio 260 radnih sati i za to dobijo 3.500 kn i tako 6mj
    e ti decki bas tako rade nose glavu u torbi za nis tj za tuđe jahte.
    neopravdavam cin samoubojstva ali niko bas niko ko to neradi nezna kakav je to psihicki napor ode ti psiha da nekazem kam.
    A ti ljudi nebi smjeli radit duze od 12 sati dnevno da bas radi se i po 24h i po 36h bez slobodnog.
    Ovo napisano nije napad na nikoga osobno ali to je samo Istina pa koga zaboli
    bas me briga.

Gazim kupus, povoljno Avatar od korisnika fuzija
    Datum registracije
    02-01-06
    Starost
    29
    Poruka
    3,142
    Liked
    8 times

vrlo tesko zanimanje sa puno rada, ako se sta desi ti si kriv, kad nest dobro napravis netko drugi preuzme zasluge, mozes dobit metak samo tako, a placa jad i bijeda
    Pojest', popit', pojebst' i na kraju se potuć'

Kad popijem litru-dve, litru-dve,
    lijepe su mi žene sve, žene sve

Akademik
    Datum registracije
    08-10-05
    Poruka
    6,448
    Liked
    7 times

Ja bih se složila sa Sahasom.....

....zanimanje je potcijenjeno do bola, plaće su jadne da jadnije ne mogu biti, mislim da se te ljude i preolako shvaća (naravno i njihov posao).....

Znam masu zaštitara i mogu reći da ih ima puno puno koji mi ne odgovaraju u takvu vrstu posla....ono- boje se svoje sjene ili su preživčani da bi tako nešta (po mom mišljenju) mogli raditi, također ih znam par koji imaju 20 kg sa krevetom- pa se uvijek zapitam šta on jadan može zaštiti Itd. ....da ne duljim dalje....mislim da bi trebali bitii veći kriteriji prilikom zapošljavanja ljudi u tu struku, jer ovako često ta struka baš zbog neodgovarajućih ljudi u njoj ispadne smiješna i ljudi je potcjenjuju....što nikako kao odgovorna i zahtjevna struka nije zaslužila....

Stranica 1 od 5 12345 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku