Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7

IZUMIRANJE HRVATSKE veliki demografski problem

Raspravljate o temi IZUMIRANJE HRVATSKE veliki demografski problem u Povijesne Teme forumu, dio Znanost foruma; ...

Početnik
    Datum registracije
    08-10-14
    Starost
    27
    Poruka
    32
    Liked
    1 times

IZUMIRANJE HRVATSKE veliki demografski problem

tijekom 20. stoljeća iselila se trećina ili gotovo 2,7 milijuna stanovnika rođenih u Hrvatskoj. Istodobno uz negativni prirodni prirast Hrvatska posljednjih desetljeća gubi po jedan grad srednje veličine, primjerice kao Osijek.

Hrvatska

bi za stotinjak godina mogla imati tek -1,3 milijuna ljudi. Razlozi?

Hrvatska

je naime poslije Irske najiseljeničkija država , u njoj je najsporiji porast stanovništva u Europi te prva država u kojoj je 1968. godine stopa fertilnosti pala ispod 2,1 i nikad više nije narasla.

Početnik
    Datum registracije
    08-10-14
    Starost
    27
    Poruka
    32
    Liked
    1 times

Re: IZUMIRANJE HRVATSKE veliki demografski problem

od 68 do danas broj rođenih nije uspio preć broj umrlih

R.I.P. Clan
    Datum registracije
    26-12-05
    Poruka
    7,446
    Liked
    796 times

nema problema. i dalje ce biti grb na registracijama.

Živojin Mirić, inžinjer Avatar od korisnika Kane
    Datum registracije
    09-12-07
    Poruka
    5,960
    Liked
    420 times

Citat Pravi autor: nikola 03112345 Pogledaj Poruke
    Razlozi?
    Kao i u ostalom zapadnom svijetu - blagostanje i lagodnost života koje donosi visoko razvijena civilizacija. Individualnost i odrasli ljudi-djeca. Ili komunjare.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,113
    Liked
    6197 times

Razlozi?! Pa eto Hrvatskom vladaju veliki hrvati koji su se za vrijeme komunizma kleli u taj komunizma onda je došla Hrvatska a oni su se samo okrenuli ploču pa se sada zaklinju u Veliku Neovisnu Hrvatsku. Ionako od osamostaljenja nismo ni dobili nove političare nego nam sudbinu kroje oni političari iz komunizma to jest njihov sinovi

Drugo. Ovi podaci koje vode statističar su netočni puno više se ljudi iselilo ali pravi broj nikada nećemo saznati jer to ne odgovara HDZ i SDP.

Treća i najgora stvar što za to nikoga nije briga. Evo ako ne bude stanovnika uvest ćemo ih iz Afrike Sirije Afganistana itd. O tome su već razgovarali naši političari prije desetak godina. Tako da ako baš bude potrebe uvest ćemo kvote za useljavanje a oni će raditi za manje plaće i biti će sretniji od nas. Tako da se nemate što brinuti da će hrvatska ostati bez ljudi.
    Zadnji Uredio beta : 14-04-15 u 22:24
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Liže čim zine Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,135
    Liked
    168 times

Mda, svakom je Afrikancu, Sirijcu i Afganistancu životna želja i san doći u Hrvatsku. Zilijun sam ih puta čuo da govore: "Hrvatska, to je obećana zemlja, tamo me čeka blagostanje!"

Klasična patka naših teoretičara zavjere. Ne, dragoviću, svakom tom Afrikancu, Sirijcu i Afganistancu mi smo samo vukojebina iz koje je lakše otići u Njemačku.
    Potpisi su za budale.

prof. Foruma Avatar od korisnika Sukim
    Datum registracije
    13-04-12
    Poruka
    1,370
    Liked
    887 times

Citat Pravi autor: Scorpy Pogledaj Poruke
    Mda, svakom je Afrikancu, Sirijcu i Afganistancu životna želja i san doći u Hrvatsku. Zilijun sam ih puta čuo da govore: "Hrvatska, to je obećana zemlja, tamo me čeka blagostanje!"

Klasična patka naših teoretičara zavjere. Ne, dragoviću, svakom tom Afrikancu, Sirijcu i Afganistancu mi smo samo vukojebina iz koje je lakše otići u Njemačku.
    Ne žele dolaziti zbog malog "džeparca". Vjeruj mi da će se ta situacija promijeniti budeli HDZ vladao dalje. SDP tu nije izuzetak, oni se isto blesave. Hrvatska nije za siromašne a nije ni za one koji radom žele više zaraditi. Nismo socijalistička a bome nismo ni kapitalistička zemlja. Biti pošten u ovoj državi je da hraniš parazite. Želiš li zaraditi ekstra novac, drugim ili trećim poslom, prisiljen si raditi na crno. Država te penalizira(poslodavca) kada želiš raditi dodatni posao.
    Zadnji Uredio Sukim : 22-12-18 u 18:47
    Croportal vremenska prognoza.

Slične Diskusije

1. Veliki problem s kompom
    By joker478 in forum Help Service
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 02-07-10, 14:38
  2. Veliki MSN problem
    By Splitskadica in forum Help Service
    Odgovora: 8
    Zadnja poruka: 06-03-09, 15:46
  3. veliki problem hitno