Stranica 3 od 3 PrvoPrvo 123
Pokazujem rezultate 21 do 26 od 26

Prezime Pušić

Raspravljate o temi Prezime Pušić u Povijesne Teme forumu, dio Znanost foruma; ...

Starter
    Datum registracije
    16-06-06
    Poruka
    12
    Liked
    0 times

Re: Prezime Pušić

Pozdrav ljudi! hm, zanima me nešto. Naime,prezime Đukić uglavnom se spominje uz Bosnu,Crnu Goru pa čak i Srbiju. Znam da su moji preci, svi iz Hrvatske; jedni iz Zagorja, drugi podno Sljemena (ZG). No, nikad nisam saznao za pradjeda s tatine strane, koji je očito bio ipak Crnogorac koji je oženio Hrvaticu. Zanima me, imate li kakvih izvora ili ideja od kud bi to prezime moglo poticati i znate li koga još u Hr. s tim prezimenom. tnx

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    67
    Poruka
    1,940
    Liked
    14 times

Najbolji izvor ti je inernet.
    Recimo upišeš hrvatska plemena pa polako tragaj.Ja sam tako našao trag svog prezimena, vekovima unazad.
    Tačni rodoslov ne možeš naći ali koliko znam da se na tom polju pokušava nešto uraditi.U principu je bilo dosta migracija tako da ne bi bilo čudo da neko ko misli da ima crnogorsko poreklo zapravo potiče iz nekog hrvatskoh plemena.Naravno sve su kombinacije moguće.Moguće je napraviti i sopstveni rodoslov ali za to je potrebno mnogo vremena i istraživanja.
    Sretno ti bilo u potrazi.
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

Starter Avatar od korisnika Davide
    Datum registracije
    05-01-09
    Starost
    25
    Poruka
    47
    Liked
    0 times
    Zanima me prezime Geček. Od kud dolazi i sve ostalo, čim više stvari...

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    67
    Poruka
    1,940
    Liked
    14 times

1. Čudomirići,
    2. Gusići,
    3. Jamometići,
    4. Kačići,
    5. Karinjani i Lapčani - trag je naziv mjesta Karin i Lapac
    6. Kukari (Klьkarь), ovo pleme , vjerojatno je podrijetlom od Klukasa. - trag je naziv mjesta kod Vrlike, Kukari.
    7. Lasničići (Lačničići),
    8. Mogorovići, - trag je naziv mjesta Mogorić.
    9. Polečići (Poletčići), - trag je naziv mjesta Poličnika.
    10. Snačići (zvani i Svačići),
    11. Šubići,
    12. Tugomirići. Pleme za koje se drži da su od sestre Tuge. Nastanili su se kod Karlobaga i u Poljicima
    * Banjani.-
    * Bašča. -
    * Bužani.-
    * Draganići.-
    * Draginiči.-
    * Travunjani.-
    * Zahumljani.-

Ovo je deo poznatih hrvatskih plemena. Moje prezime sam našao u plemenu Kačić pa novodim prezimena koja su nastala iz tog plemena.

Naš poznati povjesničar V. Klaić u knjizi "Hrvatska plemena od XII. do do XVI. stoljeća", tiskanoj u Zagrebu 1897. opisuje burnu povijest KAČIĆA, tog najmoćnijeg i nepokorivog hrvatskog plemena. Na jednom mjestu piše: "Glavno koljeno Kačića imalo je svoj posjed u gornjem Primorju i tu se bilo uzdiglo do vrhunca slave, a porodice mu se tako namnožile, da se istim prezimenom ne mogahu raspoznati.

Plemićke obitelji: Abramović, Aleksić, Alfirević, Andrijašević, Aničić, Antičević. Antunović, Augustinović, Babić, Bačić, Baić, Najić, Baksa, Bakšić, Balen, Balenović, Balin, Balinović, Balog, Balšić, Ban, Banić, Banović, Barač, Baranović, Barbarić, Barić, Barišić, Bartolić, Bartula, Bartulović, Bašić, Batušić, Benčić, Benić, Berislavić, Berković, Biskupović, Bjelopavlović, Blašković, Blažević, Bobić, Bogdan, Bogović, Borić, Boričević, Borković, Bošković, Bošnjak, Bošnjaković, BOžić, Bradašić, Brajković, Brčić, Brković, Brundić, Bubanić, Bučić, Budak, Budišić, Bulić, Burić, Bušić, Butković, Ceković, Cirković, Crnković, Cvetković, Cvitković, Čolić, Čubranić, Čučić, Čulić, Damjanović, Dančević, Delić, Devčić, Dikšić, Dimitrijević, Domić, Dragičević, Dragičević, Draženović, Dujmović, Farkaš, Ferić, Filipčić, Filipović, Forjan, Forko, Franičević, Franić, Franković, Galić, Galović, Gašpar, Gašparić, Geršić, Gjurgjević, Glavičić, Golubović, Gluhak, Grahovac, Grčić, Grković, Grošić, Grubišić, Gučić, Gusić, Gušić, Hadrović, Hegediš, Hegeduš, Herceg, Hlapčić, Horvatić, Hreljac, Hrstić, Hrvatin, Hunjadi, Huzjak, Ilić, Ivančić, Ivanić, Ivanišević, Ivanović, Ivšić, Jagodić, Jakopović, Jakovčić, Jakšić, Janković, Jeličić, Jelić, Jerčić, Jerković, Jerončić, Josipović, Jovanović, jović, Jurrač, Juras, Jurčev, Jurčević, Juričević, Juričić, Jurić, Jurin, Jurišić, Jurjević, Jurković, Juršić, Kačić, Karaman, Karlović, Katić, Keser, Kiš, Klarić, Klešić, Klopović, Knezović, Knežević, Kobasić, Kocijan, Kolar, Kolarić, Koprivnjak, Kos, Kovač, Kovačević, Kovačić, Kraljević, Kraljić, Kramarić, Krčelić, Križanić, Krstić, Krstulović, Krznarić, Kurjaković, Kušić, Lacković, Lalić, Lapić, Lapuh, Levačić, Lončarić, Loparić, Lovrić, Lozić, Lučić, Lukačić, Lukić, Magdalenić, Magdić, Majer, Malec, Malečić, Maletić, Malić, Malović, Mandić, Marcelić, Maretić, Margetić, Marić, Marinković, Marinović, Marjanović, Markić, Marković, Martinčić, Martinković, Martinović, Maslać, Matijević, Matković, Mayer, Medić, Mesarić, Mesić, Meštrović, Mihalić, Mihalović, Mihaljević, Mihovilić, Mikac, Mikšić, Mikulić, Milčić, Miletić, Milković, MIošić, Mišić, Mlinarić, Mogorvić, Molnar, Mudrovčić, Nagy, Nikolić, Novak, Novaković, Novosel, Njavro, Orešković, Orlović, Oršić, Ostojić, Ožegović, Paić, Pajić, Papić, Pavačić, Pavić, Pavlaković, Pavleković, Pavlov, Pavlović, Pekić, Peko, Penić, Perić, Petković, Petričević, Petrić, Petrović, Pintar, Pintarić, Pisačić, Plavić, Poljak, Popović, Posavec, Požarić, Prebeg, Preradović, Pribić, Puškarić, Račić, Radelić, Radičević, Radić, Radonić, Radovanić, Rajčić, Rajković, Rakela, Ratković, Reljić, Rubčić, Rukavina, Ružić, Salopek, Sapunar, Sarić, Sekulić, Senković, Sertić, Sever, Sičić, Sinković, Sinovčić, Sladojević, Slavković, Slišković, Smolković, Sopčić, Stančić, Stanić, Stanković, Stepanić, Stipić, Stipković, Strižić, Suić, Szabo, Šarić, Šilje, Šimrak, Šimunović, Škarica, Škarić, Šokčević, Šoštar, Šoštarić, Špoljarić, Tancoš, Tomašić, Tomić, Turčin, Turković, Ugrinić, Ugrinović, Valčić, Varga, Vidaković, Vidović, Vinković, Visković, Vitković, Vlahović, Vojnović, Vrabec, Vragović, Vrbanić, Vrkljan, Vučetić, Vučić, Vučković, Vukelić, Vuković, Zečić, Zubović, Žarković, Živković, Županić.
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

Početnik
    Datum registracije
    15-02-12
    Starost
    30
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

zamolio bi te ako mozes da mi posaljes grb pusica ili ako mozes me dodat na facebook ivan pusic (voi) bas me zanima kako izgleda taj nas grb unaprijed hvala

Akademik Avatar od korisnika aroma
    Datum registracije
    06-01-11
    Poruka
    4,848
    Liked
    2876 times

tipicno turopoljsko prezime
    la kukuracha

Stranica 3 od 3 PrvoPrvo 123

Lajkaj nas na Facebooku