Stranica 1 od 19 12345611 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 186

U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH

Raspravljate o temi U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH u Povijesne Teme forumu, dio Znanost foruma; ...

mamita Avatar od korisnika teica
    Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,730
    Liked
    375 times

U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH

Vidim da muslimani Hrvate nazivaju ustašama. HVO su im ustaše, Tuđman, Šušak, Hercegovci... Stalno govore i o HDH, logorima ali nikada ne spomenu da je većina muslimana bila u domobranima, ustašama i Handžar diviziji a u partizanima možda par tisuća. Kako to da im je HVO ustaški a HOS nije?

Evo i prigodni linkovi...

Muslimani u Zagrebu: Minarete je sagradio Pavelić, a sruąio ih je Mika ©piljak*-*Home - Poskok Online .::uncensored herzegovinian portal

http://img338.imageshack.us/img338/6316/mus1im1.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/1...arettxtit9.jpg

http://www.vecernji.hr/system/galler...0330/mus-3.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/2029/mus14dv7.jpg
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

Akademik Avatar od korisnika _Aris_
    Datum registracije
    13-05-05
    Starost
    28
    Poruka
    4,752
    Liked
    4 times

Re: U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH

Pa u vojsci NDH jedan od trojice vođa Jasenovca je bio musliman. kakve to veze ima sa nazivanjem Hrvata ustašama, nisu SVI muslimani bili u ustašama... znači ako je postojao koji Hrvat koji je bio musliman, onda nema smisla da hrvati muslimane nazivaju teroristima?? Ti izgleda imaš problema sa ljudima koje poznaješ, a ne muslimanima. Meni je deda bio na križnom putu, ne znam što bi to trebalo značiti za mene...

Mili
    Datum registracije
    25-11-06
    Poruka
    5,003
    Liked
    290 times

Ma Teice uopće nemam pojma što želiš dokazati ovakvim temama...

Gdje si ti to "vidjela" da muslimani Hrvate nazivaju ustašama...svašta

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,730
    Liked
    375 times

Okej, ovdje je priča o svim onim muslimanima koji hrvate nazivaju ustašama. Mislim da bi trebala poslikati svoju knjigu iz povijesti (ispričavam se istorije) iz 4 razreda osnovne koju je izdalo Ministarstvo obrazovanja, nauke i kulture Sarajevo, pa da ti pokažem kako se tamo U SLUŽBENOM UDŽBENIKU naziva hrvate od strane bošnjaka (muslimana).

Tako ne pravi se glup da nemaš pojma od kud ta priča da su svi hrvati ustaše.

Želim o nekim stvarima razgovarati. Kaj ni to ne smijem Adolone?
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

Datum registracije
    13-05-05
    Starost
    28
    Poruka
    4,752
    Liked
    4 times

Citat Pravi autor: teica Pogledaj Poruke
    Okej, ovdje je priča o svim onim muslimanima koji hrvate nazivaju ustašama. Mislim da bi trebala poslikati svoju knjigu iz povijesti (ispričavam se istorije) iz 4 razreda osnovne koju je izdalo Ministarstvo obrazovanja, nauke i kulture Sarajevo, pa da ti pokažem kako se tamo U SLUŽBENOM UDŽBENIKU naziva hrvate od strane bošnjaka (muslimana).

Tako ne pravi se glup da nemaš pojma od kud ta priča da su svi hrvati ustaše.

Želim o nekim stvarima razgovarati. Kaj ni to ne smijem Adolone?
    Ne moraš slikati samo prepiši kontekst u kojem se Hrvate naziva ustašama i objasni zbog čega Bošnjaci ne bi Hrvate nazivali ustašama, kad Hrvat može obuhvaćati i muslimana, pa ne vidim po čemu to nema logike, jer pripadnici jedne nacionalnosti drugu nazivaju nekako, a ne jedne vjere drugu...

Dakle analogija, Bošnjak-musliman može Hrvata-muslimana nazvati ustašom, ako ima neki motiv, dokaz ili kakav je već kontekst... zašto ne??

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,730
    Liked
    375 times

Ja pitam gdje su bili oni muslimani iz BiH tokom 2. svjetskog rata? Ti isti koji pišu danas (ili ne baš u tako davnoj povjesti) ovo kaj vidiš na slikama.

Jesu oni isto bili ustaše? Ili šta su bili?
    Dodane Slike Dodane Slike
    Ivo Andrić

Datum registracije
    13-05-05
    Starost
    28
    Poruka
    4,752
    Liked
    4 times

Ja pitam gdje su bili oni muslimani iz BiH tokom 2. svjetskog rata? Ti isti koji pišu danas (ili ne baš u tako davnoj povjesti) ovo kaj vidiš na slikama.

Jesu oni isto bili ustaše? Ili šta su bili?
    Pa očito su bili u spomenutoj Armiji Republike Bosne i Hercegovine, zašto bi se netko ko je po nacionalnosti Bošnjak borio za Nezavisnu Državu Hrvatsku. Druga je stvar što je bilo muslimana Hrvata kojima je to bilo u interesu. Dakle Pripadnik ABIH-a, nema neke prepreke nazvati kako kršćanina, tako i muslimana Ustašom ako se taj borio za NDH. Ali očito je postojala odvojena skupina muslimana koja se kao i partizani borila protiv NDH, a i u partizanima je valjda bilo muslimana. Mislim da su svemu tome vjerska pripadnost ne igra nikakvu ulogu...

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,730
    Liked
    375 times

Mislim da igra. Pošto ti isti muslimani (bosanski) danas (vidi slike) nazivaju Hrvate ustašama, a oni su isto to bili za vrijeme 2. svjetskog.
    Ivo Andrić

Datum registracije
    13-05-05
    Starost
    28
    Poruka
    4,752
    Liked
    4 times

Mislim da igra. Pošto ti isti muslimani (bosanski) danas (vidi slike) nazivaju Hrvate ustašama, a oni su isto to bili za vrijeme 2. svjetskog.
    Pa ako su Bosanski muslimani u trenutku sukoba bili pripadnici Armije republike Bosne i Hercegovine kako s mogli istovremeno biti pripadnici Ustaša, šta su se sami protiv sebe borili??

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,730
    Liked
    375 times

Citat Pravi autor: _Aris_ Pogledaj Poruke
    Pa ako su Bosanski muslimani u trenutku sukoba bili pripadnici Armije republike Bosne i Hercegovine kako s mogli istovremeno biti pripadnici Ustaša, šta su se sami protiv sebe borili??
    Jel ti mene uopće razumješ?

Kao da pišem na japanskom.

Ja te pitam odkud muslimanima (bosanskim) pravo da nazivaju Hrvate ustašama (bilo kada) kada su oni isto bili ustaše tokom 2 svjetskog rata? Kakava armija BiH u 2 svjetskom? I kakve ustaše (odkud im to) u sad ovom ratu?

Hoće pogrdno nazvati hrvate "oni su ustaše", a u biti su sami bili ustaše.

Ja se ne sjećam da je HV ili HVO imao naziv za sebe "ustaše".
    Ivo Andrić

Stranica 1 od 19 12345611 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku