Stranica 12 od 19 PrvoPrvo ... 27891011121314151617 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 111 do 120 od 186

U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH

Raspravljate o temi U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH u Povijesne Teme forumu, dio Znanost foruma; ...

mamita Avatar od korisnika teica
    Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,728
    Liked
    375 times

Re: U kojoj vojsci su bili Muslimani za vrijeme NDH

Tek sam sad vidila ovu diskusiju oko moje persone. Prošlo već pola godine skoro.

Citat Pravi autor: popper Pogledaj Poruke
    kao sto sam rekao,citajuci teicine postove stekao sam misljenje da je cura malo nabrijana na muslimane pa me zanima sto je razlog tome.
    Uopće nisam, baš naprotiv. Nisam ni malo nabrijana na muslimane. Cijeli rat sam provela s muslimanima u Sarajevu, imam jako puno prijatelja muslimana i jako cijenim Islam (mada sam protiv radikala- ali to nema veze s islamom konkretno, nego sam to općenito).

Ja se mogu pitati gdje su ti muslimani bili za vrijeme NDH i zašto danas nazivaju Hrvate "ustašama" kad su "babo, amidža i daidža" bili u njima. Ako gledaš nadrealiste skužit ćeš foru

mislim da nema potrebe da sad prekopavam forum i da tebi ili bilo kome podastirem teicine postove kao nekakav dokaz ili obrazlozenje necega.na kraju,moj post se odnosio na teicu.
    Pa eto, možeš mi izvaditi sve moje postove koji ukazuju na bilo kakvu mržnju prema muslimanima. Nema ih. Ako ima onda je to-opet kažem-prema bilo kakvim ekstremističkim, radikalnim i sl. stranama dotične religije. Uostalom to i kritiziram kod kršćanstva ako malo bolje pratiš moje postove.

teica moze biti ponosna na tebe
    Vjeruj mi, nekad i jesam.
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

Forumaš Plave Krvi Avatar od korisnika GajbaPive
    Datum registracije
    04-01-06
    Starost
    31
    Poruka
    5,199
    Liked
    622 times

Citat Pravi autor: teica Pogledaj Poruke

Ja te pitam odkud muslimanima (bosanskim) pravo da nazivaju Hrvate ustašama (bilo kada) kada su oni isto bili ustaše tokom 2 svjetskog rata? Kakava armija BiH u 2 svjetskom? I kakve ustaše (odkud im to) u sad ovom ratu?

Hoće pogrdno nazvati hrvate "oni su ustaše", a u biti su sami bili ustaše.

Ja se ne sjećam da je HV ili HVO imao naziv za sebe "ustaše".
    teica, i ja sam tek sada vidio ovu temu... nisam sve citao, samo malo na prvoj stranici pa me zanima dal si dobila odgovor na ovo.
    ono što tebe buni je što smatraš da muslimani (bosanski) govore nešto protiv muslimana (hrvatskih).
    pokusat cu objasniti, ne znajuci da li je netko nesto pametnije vec napisao: 2. svjetski rat nije bio vjerski rat, tako da bosanske i hrvatske muslimane ne mozes stavljati u isti kos. oni su se borili za svoju drzavu, ne za vjeru, a isto kao sto je i medju hrvatima bilo muslimana tako je i medju bosnjacima (ne znam kako su se zvali 45.) uz muslimane bilo hrvata katolika koji su se borili protiv hrvata u hrvatskoj.

p.s. to sto se u 2. svj ratu radilo na istrebljenju zidova ne definira taj rat kao vjerski. jer niti su se dvije vjere sukobljavale niti je vjera bila razlogom rata.

i ovo je offtopic pa ne trebate komentirati da ne udjemo u raspravu o tome: Hitleru je primarni cilj bio pokoriti cijelu Europu i stvoriti Veliku Ujedinjenu Njemacku, a istrebljenje zidova je bio sekundaran cilj koji je dosao kao nusprodukt osvajanja. iako je hitler i u startu imao tu zamisao. ukoliko zelite diskutirati o ovome, prije svega procitajte knjigu Sebastiana Haffnera ''Bilješke o Hitleru'' i otvirite novi topic.
    izradjujem i prodajem sprave za vjezbanje. mail: drasko2002@gmail.com

Forumaš Plave Krvi Avatar od korisnika GajbaPive
    Datum registracije
    04-01-06
    Starost
    31
    Poruka
    5,199
    Liked
    622 times

S druge strane moj otac je bio u HVO-u, i borio se sa ARBiH protiv Srba, a njih se može nazvati četnicima, jer su isključivo Srbi pravoslavne vjeroispovjesti bili četnici.
    Grijesis. Moj bratic, hrvat, katolik, zivio i radio u novom sadu kada je poceo rat kao vojno lice. pod prijetnjom smrcu njegove zene i djeteta morao je ici na ratiste u hrvatsku i pucati po hrvatskim kucama. isto tako je sigurno bilo i drugih primjera gdje hrvati i muslimani su dobrovoljno isli u rat protiv hrvatske i bosne.

a vezano uz tvoj naslov:
    a sta ti mislis da muslimani imaju samo putovnice BiH?
    izradjujem i prodajem sprave za vjezbanje. mail: drasko2002@gmail.com

mamita Avatar od korisnika teica
    Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,728
    Liked
    375 times

Gajba pobrkao si lončiće.

Citat Pravi autor: GajbaPive Pogledaj Poruke
    teica, i ja sam tek sada vidio ovu temu... nisam sve citao, samo malo na prvoj stranici pa me zanima dal si dobila odgovor na ovo.
    ono što tebe buni je što smatraš da muslimani (bosanski) govore nešto protiv muslimana (hrvatskih).
    pokusat cu objasniti, ne znajuci da li je netko nesto pametnije vec napisao: 2. svjetski rat nije bio vjerski rat, tako da bosanske i hrvatske muslimane ne mozes stavljati u isti kos. oni su se borili za svoju drzavu, ne za vjeru, a isto kao sto je i medju hrvatima bilo muslimana tako je i medju bosnjacima (ne znam kako su se zvali 45.) uz muslimane bilo hrvata katolika koji su se borili protiv hrvata u hrvatskoj.
    Ne govorim protiv nikakvih muslimana bosanskih ili muslimana hrvatskih.
    To da li je bio vjerski ili nije dalo bi se diskutirati.

Bosanci za vrijeme drugog svjetskog rata su bili sastavni dio NDH, trebaš samo pogledati kartu i vidjet ćeš. Tako da uopće ne kužim odkud tebi Bosna (kakva je danas) i Hrvatska (kakva je danas) za vrijeme NDH.
    Bilo je jest, ali je bila sastavni dio NDH.

Citat Pravi autor: GajbaPive Pogledaj Poruke
    Grijesis. Moj bratic, hrvat, katolik, zivio i radio u novom sadu kada je poceo rat kao vojno lice. pod prijetnjom smrcu njegove zene i djeteta morao je ici na ratiste u hrvatsku i pucati po hrvatskim kucama. isto tako je sigurno bilo i drugih primjera gdje hrvati i muslimani su dobrovoljno isli u rat protiv hrvatske i bosne.

a vezano uz tvoj naslov:
    a sta ti mislis da muslimani imaju samo putovnice BiH?
    Gajba, potrebno ti je samo pogledati Šešeljevu obranu i malo proučiti po Wikipediji oko njega i bit će ti jasno kakvim perjem se on kiti. A ni jedan HRVATSKI general (domovinski rat) nije sebe nazivao "ustašom" "vođom" i sličnim epitetima.

Opet brkaš lončiće!
    "Naši" muslimani DANAS mogu biti Hrvati, Srbi ili Bosanci (a mogu i Francuzi, Šveđani, Danci) ali je činjenica da su svi manje-više iz Bosne i Hercegovine. Ja ne pričam o današnjim putovnicama i tko se danas opredjelio za koje državljanstvo. Ja pričam o muslimanima na području NDH (pogledaj kartu).
    Dodane Slike Dodane Slike
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    51
    Poruka
    7,266
    Liked
    32 times

Ako rat Ustaša i Četnika u WWII nije bio vjerski rat onda vjerski ratovi ni ne postoje.
    U NDH je većina Hrvata bila u Domobranima, a u Ustašama samo "elitna" manjina.
    Muslimani su pretežno bili u Ustašama, čak su se zvali "Antino cviće".
    Pavelić je išao čak tako daleko da je Meštrovićev paviljon u centru Zagreba pretvorio u džamiju.

Šala iz "Audicije" snimane prije rata:

Tko su bili Partizani?
    Fini ljudi koji su nam dali slobodu!
    a tko su bili Ustaše?
    Babo, amidža i daidža.
    Pokušavam doći do istine, a ne činjenica i dovoljno sam star da ih znam razlikovati.
    Jerzy Kosinski

Starter
    Datum registracije
    14-12-07
    Starost
    24
    Poruka
    13
    Liked
    0 times

Ja pitam gdje su bili oni muslimani iz BiH tokom 2. svjetskog rata? Ti isti koji pišu danas (ili ne baš u tako davnoj povjesti) ovo kaj vidiš na slikama.

Jesu oni isto bili ustaše? Ili šta su bili?
    Eto di su bili:

13th Waffen Mountain Division of the SS Handschar (1st Croatian - Wikipedia, the free encyclopedia)

Starter
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Oni muslimani iz II svjetskog rata bili su svukuda..
    U ustasama (opcenito, islamska politika tog vremena bila je na strani nacizma i fasizma) zatim u SS 13 handzar diviziji koja je u "najboljim" danima brojala 21.000 vojnika.. Jedan dio nalazio se u cetnicima (neki izvori govore o (4-5000 muslimana cetnika) i naravno, jedan broj u partizanima...Postojale su i samostalne jedinice koje su bile same za sebe, napose u bosanskoj Krajini...

Danasnji muslimani, pardon, Bosnjaci koji su u stvari potomci onih muslimana iz II svjetskog rata samo se drugacije nazivaju, zaboravljaju da je u ustasama i ostalim kvislinzima bilo i njihovih predaka a samo Hrvate nazivaju ustasama. Uglavnom pripadnike HVO-a nazivaju tako dok pripadnike HOS-a (koji su se vise furali na "ustastvo" ) ne.. To je najveca enigma..

Inace 'Crna legija" iz II svjetskog rata osnovana je u Sarajevu pod vodstvom Becira Lokmica, koju poslije njegove smrti preuzima Francetic...

Regularni forumas
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    106
    Liked
    0 times

zna se u kojoj vojsci su bili.

u onoj u koju ih genetika vuče.bosanski muslimani imau hrvatske gene,turskih gotovo ni malo.

za razliku od srba koji imaju trećinu turskih gena.

muslimani su genetski čisti hrvati.

Regularni forumas
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    106
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: Glorfinfel Pogledaj Poruke

Inace 'Crna legija" iz II svjetskog rata osnovana je u Sarajevu pod vodstvom Becira Lokmica, koju poslije njegove smrti preuzima Francetic...
    nije točno.crnu legiju je osnovao francetić u trenutku kad ga je pavelić imenovao povjerenikom za srednju bosnu.

Regularni forumas
    Datum registracije
    19-09-08
    Poruka
    106
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: Maslow Pogledaj Poruke
    Ako rat Ustaša i Četnika u WWII nije bio vjerski rat onda vjerski ratovi ni ne postoje.
    U NDH je većina Hrvata bila u Domobranima, a u Ustašama samo "elitna" manjina.
    Muslimani su pretežno bili u Ustašama, čak su se zvali "Antino cviće".
    Pavelić je išao čak tako daleko da je Meštrovićev paviljon u centru Zagreba pretvorio u džamiju.

Šala iz "Audicije" snimane prije rata:

u drugoj polovici '41 godine 4 brigade muslimana bilo je u četnicima.i jedna brigada hrvata pod zapovjedništvom zvonka vučkovića,strica hrvatske pjevačice severine.

tek kada su muslimani shvatili da srbi etnički čiste prostor od njihovog naroda,a pavelić da im je oslonac i zaštita protiv četnika,promjenili su stranu i prišli ustašama.

Lajkaj nas na Facebooku