Stranica 1 od 146 1234561151101 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 1455
Like Tree12Likes

Besplatni pravni savjeti

Raspravljate o temi Besplatni pravni savjeti u Pravo forumu, dio Znanost foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Besplatni pravni savjeti

Evo vam malo pravnih savjeta... čisto onako jer sam dobra duša...pa će u ovoj temi biti besplatni pravni savjeti

Prvo ćemo malo o prometnim prekšajima, jer vidim da na forumu ima dosta ovh bisera koji se opiju pa voze, ili se kurče i voze 200 na sat i sličnih tukaca....

Najbolji pravni savjet vam je da ne izvodite pizdarije, ne vozite pijani i ne pičite 200 na sat... ali već smo zaključili da taj savjet nećete poslušat, pa onda idemo dalje...

Kad vas gospodin djelatnik prometne policije (u daljnjem tekstu: pandur) zaustavi, te odradi to što ima odradit (dokumenti na uvid, alko-test, "znate li šta se napravili?" itd. i dr.) onda vam uruči nekoliko formularčića...

E pa jedan od tih formularčića zove se PREKRŠAJNI NALOG i u njemu piše koji se prekršaj počinili i koja je kazna.

Na taj prekršajni nalog imate pravo napisat PRIGOVOR i to u roku od 8 DANA od dana prekršaja. Taj prigovor je vrlo jednostavan. Samo navedete broj prekršajnog naloga (to je ono u gornjem desnom kutu), svoje ime i prezime i napišete «Nisam kriv za prekršaj koji mi se stavlja na teret». Potpišete se i to je sasvim dovoljno. Nisu potrebna nikakva obrazloženja, nikakve priče, lažni svjedoci i sl. Za prigovor je dovoljna samo ta jedna rečenica. Prigovor pišete u dva primjerka i ova primjerka (u istoj koverti!!!!) šaljete policijskoj postaji koja vam je napisala kaznu (tj. prekršajni nalog).

Šta se onda događa? Pa policija onda cijeli slučaj šalje na prekršajni sud... u prosjeku, da bi nalog došao do prekršajnog suda treba par mjeseci (u Splitu 3-4 mjeseca, u manjim mjestima to ide nešto brže, za Zagreb ne znam ali pretpostavljam kao i u Splitu...). nakon toga ide redovni postupak pred prekršajnim sudom, pa rješenje na koje ide žalba, pa onda sve ide na Visoki prekršajni sud...

Sve u svemu – postoji sasvim realna mogućnost da cijela stvar uđe u ZASTARU.
    Da, zastara, ta magična riječ – apsolutna zastara za prekršaj iznosi 2 GODINE – dakle, ako od dana počinjenja prekršaja protekne dvije godine a stvar nije pravomoćno rješena – MIRNI STE i ne morate platit kaznu. Iako na prvi pogled izgleda predugo, u praksi vam te dvije godine jako brzo prođu, jer su prekršajni sudovi preopterećeni i jako često se događa da predmeti ulaze u zastaru.

U svakom slučaju - isplati se pokušat...

O žalbi i ostalim kvakama nekom drugom prigodom.

Ako ima kakvih potpitanja, slobodno napišite... odgovorit ću kad i ako budem od volje
    Zadnji Uredio Pretorian : 29-08-11 u 00:21

Radost Europe Avatar od korisnika Lovel
    Datum registracije
    19-05-04
    Starost
    9
    Poruka
    3,880
    Liked
    5 times

Re: Besplatni pravni savjeti

E ovo ja zovem dobrom temom.
    A imao bih i pitanje za PM, ali tko će sad čekat 15 +15 +15 minuta dok mi se sve potrbno pootvara.
    Show love with no remorse

ice
    ice je offline
    Banned
    Datum registracije
    17-07-06
    Starost
    25
    Poruka
    3,390
    Liked
    7 times

E, ovo je zbilja odlićna tema damfisk.. A i podforum

Pravna pitanja i problemi, jave rasprave o zakonima u Lijepo Našoj
    Izgleda da je gazda bio pijan za vrijeme dok je otvarao novi podforum

Ovaj... Volio bih da još nešto napišeš o pravu... Gladan sam znanja

Akademik
    Datum registracije
    08-10-05
    Poruka
    6,448
    Liked
    7 times

rep+

Akademik Avatar od korisnika Gogy
    Datum registracije
    28-03-04
    Starost
    26
    Poruka
    6,450
    Liked
    10 times

Ajd meni napiši maturalni rad iz prava ... Šalim se... odlična tema. Svaka čast...
    Tutorijali.Net - tutorijali na hrvatskom jeziku [photoshop, programiranje, izrada web stranica i ostalo...]

Radar404 <- moj blog

Radost Europe Avatar od korisnika Lovel
    Datum registracije
    19-05-04
    Starost
    9
    Poruka
    3,880
    Liked
    5 times

jave rasprave o zakonima u Lijepo Našoj

pa ako je nešto o javi i programiranju onda nek prebaci u računala i internet
    Show love with no remorse

Hard Sports Avatar od korisnika Pretorian
    Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    25,777
    Liked
    1268 times

krivo sam napisao, ispravljeno

Akademik Avatar od korisnika tzukius
    Datum registracije
    11-10-05
    Poruka
    4,991
    Liked
    12 times

hmmm jel spada tu i trgovačko pravo, mogo bi mi sredit kolokvij
    Bolje desnica nego prknenica!

Akademik Avatar od korisnika Gogy
    Datum registracije
    28-03-04
    Starost
    26
    Poruka
    6,450
    Liked
    10 times

To i meni treba za maturalni rad
    Tutorijali.Net - tutorijali na hrvatskom jeziku [photoshop, programiranje, izrada web stranica i ostalo...]

Radar404 <- moj blog

Akademik Avatar od korisnika Wolf-HR
    Datum registracije
    11-12-06
    Starost
    43
    Poruka
    3,887
    Liked
    3 times

Evo jednog podpitanja Damfisk. Ako se ne varam, radarske kontrole bi trebale biti vidno označene (bar je tako, mislim, bilo kad sam bio mlađi) na 50-100m ispred mjesta gdje je kontrola- da li je tome tako i gdje to piše (zakon i br. članka)?
    Zadnji Uredio Wolf-HR : 15-12-06 u 21:34
    Mr. Wolf: Just because you are a character doesn't mean that you have character.

Lajkaj nas na Facebooku