Stranica 97 od 146 PrvoPrvo ... 47879293949596979899100101102107 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 961 do 970 od 1455
Like Tree12Likes

Besplatni pravni savjeti

Raspravljate o temi Besplatni pravni savjeti u Pravo forumu, dio Znanost foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Re: Besplatni pravni savjeti

Policija tebe tereti za prekršaj. Oni će sudu dostavit zapisnik.

Na tebi je da dokazuješ da se prekršaj nije dogodio onako kako policija tvrdi.

Dobro je šta nisi ništa potpisao.

Starter
    Datum registracije
    14-10-09
    Starost
    30
    Poruka
    3
    Liked
    0 times

Pa da priznam prekršaj ili šta?! I kako to da nisam dobio zapisnik?!

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Pa dobro jesi li ti pročitao ono šta sam ti ja napisao?

Lijepo sam ti rekao kako da obrazložiš ono šta se dogodilo i zašto si prošao kroz crveno.

To ti je obrana.

Još navedi svjedoka, i imaš suvislu priču.

Starter
    Datum registracije
    20-10-09
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

pozdrav !
    čovjek umro 21.3.2004. a mirovinski fond sada 17.10 .2009 nakon 5,5 godina šalje dopis o izvan sudskoj nagodbi u kojoj kažu da su zadnju mirovinu platili za umirovljenika do 31.3.2004 i sad za ovih 9 dana traže da im vratim 800 kn ili će me tužit ; pitam dali moram vratit lovu ili jenastupila zastara , alo 2004 a sad je 20009.

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Opći zastarni rok prema Zakonu o obveznim odnosima iznosi 5 godina.

Iz gore navedenog, zaključujem da je riječ o stjecanju bez osnove, i Zakon o obveznim odnosima ne propisuje poseban zastarni rok za potraživanje onoga šta je stečeno neosnovano.

Obzirom da je pravna osnova za stjecanje (u vašem slučaju, mirovina) nestala u trenutku smrti, a uplata je izvršena 31.03.2004.god. zastarni rok bi trebao početi teći onog trenutka kad je Mirovinski fond saznao za smrt umirovljenika.

Pa ti sad sam izračunaj je li zastara nastupila.

Ukoliko te tuže, za pretpostavit je da oni smatraju kako zastara još nije nastupila.

Starter
    Datum registracije
    29-10-09
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

pozdrav!!!
    evo imam ja jedno tesko pitanje. jednom davno (cini mi se pred kraj 90-ih) prodao sam mobitel sa brojem tj. karticom kolegi s kojim sam radio, posto je u to vrijeme bilo komplicirano odjavljivati broj pa ga ponovno prijavljivati sve je rijeseno tako da je on samo promjenio adresu za dostavu racuna. i sve je to bilo super do prije neki dan kada sam htio produziti ugovor u t-mobilu za sadasnji broj koji imam. receno mi je da imam duga od nekih 6000 kuna na starom broju koji je koristio ''kolega''. u biti receno mi je da je slucaj predan odvjetnicima i da ce na sud. i sad trebam savjet kako se izvuci iz toga. dug je otprije 10-ak godina

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Jel' ti to nekoga ovde zajebavaš?

Starter
    Datum registracije
    30-10-09
    Poruka
    3
    Liked
    0 times

Dobar dan! došao sam ovdje nakon sati i sati guglanja, jer sam više očajan i nemam pojma kud dalje pa se nadam da imate neki savjet ili uputu za mene.
    Priča ide ovako, prije 3 mjeseca sam vozio curin auto iz zagreba u dubrovnik, i u mjestu Ondići, blizu korenice, mi je izletio srndać i udario u bok auta. Štete ima poprilično, barem 2000eura, koje su za moje prilike čisti science-fiction. Uglavnom nakon 3 mjeseca zajebavanja sa policijom konačno sam dobio izvješće o nezgodi. Prema novom zakonu za izljetanja životinja više nije odgovorno lovačko društvo, nego hrvatske ceste, i to je sve što znam.

Imam izvješće o nezgodi, a kako auto ima obvezno osiguranje kod jadranskog osiguranja, oni su mi napravili izvješće o šteti dok sam čekao policijsko izvješće, te slike štete na autu.

Što sad, kako dalje? Kome sad treba ić, od koga pokušat naplatit štetu? Više sam lud od interneta i telefona, molim vas uputite me kako dalje, hvala unaprijed

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Tužit Hrvatske ceste.

Možda bi bilo pametno prvo im se pismeno obratit sa zahtjevom da ti nadoknade štetu, i priložit izvid štete koji imaš od Jadranskog osiguranja i izvješće o očevidu koje imaš od policije.

Ako Hrvatske Ceste ne trznu, ili odbiju tvoj zahtjev, ili ponude neku sitnu nagodbu koja ti ne odgovara, onda podnijet tužbu Općinskom sudu u Zagrebu.

Starter
    Datum registracije
    30-10-09
    Poruka
    3
    Liked
    0 times

hvala puno, javim kako je prošlo pa idemo popit nešto! pozz

Lajkaj nas na Facebooku