Stranica 1 od 34 12345611 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 332
Like Tree5Likes

Kako napraviti dimnu bombu

Raspravljate o temi Kako napraviti dimnu bombu u Prirodna forumu, dio Znanost foruma; ...

Regularni forumas Avatar od korisnika _zabac14_
    Datum registracije
    21-10-07
    Starost
    28
    Poruka
    292
    Liked
    0 times

Cool Kako napraviti dimnu bombu

Za ovu dimnu bombu potrebna su vam 4 sastojka: kalijev nitrat(KnO3),šećer(imate ga vjerojatno doma),soda bikarbona i boja u prahu(imate u kemo boji ili mozete uzeti boju za kolace)-najbolja vam je naranđasta boja.Pomjesajte kalijev nitrat(60 grama) i secer(40 grama),stavite to u lonac i kuhajte na laganoj vatri dok vam ne izgleda kao maslac od kikirikia(prestanite s kuhanjem).Zatim dodajte jednu malu žlićicu sode bikarbone i promjesajte,zatim dodajte 3 velike žlice boje u prahu(prije navedeno koje),to dobro promješajte.Zatim tu smjesu stavite u neku kapsulicu(od smarties bombona je najbolja).gurnite olovku po sredini smjese koja je u kapsuli i ostavite da se hladi s kemijskom u smjesi 1 vremena.Izvadite kemijsku iz smjese i stavite unutra fitilj(mozete umociti malo veci deblji konac u tu smjesu da vam sluzi ko fitilj).Tu rupu gdje je fitilj zacepite s vatom.Obljepite s izolir trakom sa svih strana ali gore ostavite otvorenu rupicu gdje se nalazi fitilj(nemojte taj dio zaljepiti).I zapalite vidjet cete rezultat na mojem filmicu...P.S. Nikako nemojte kuhati smjesu u stanu ili kuci vjerujte mi nije ugodno,moze vam se smjesa zapaliti... YouTube - Ultimate Colored Smoke Bomb POOZ
    I pametni grijese

Starter
    Datum registracije
    14-07-07
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Re: Kako napraviti dimnu bombu

KNO3 di u zagrebu da kupim mooooolim te neko nek mi kaže moooolim vas trebam nabavit do srijede

Datum registracije
    21-10-07
    Starost
    28
    Poruka
    292
    Liked
    0 times

neznam ni ja to mi je najveci problem poludio sam dok sam ga trazio ja sam ga narucio iz njemacke prek ebay-a.
    I pametni grijese

Najveći car foruma
    Datum registracije
    19-06-07
    Poruka
    10,048
    Liked
    26 times

Za taj KNO3 sam čuo da ima u domestosu, pa ako se neko razumije više neka ti objasni, a mislim da u tom filmiću piše da se može kupit u cvječarnama ili pet shopovima

Datum registracije
    21-10-07
    Starost
    28
    Poruka
    292
    Liked
    0 times

Đabe to šta ga ima u domestosu , za to ti treba ćisti ,u kristalićima ko šećer.A ja neznam di ga ima za kupit jer je to najtraženija roba a nema je nigdje za kupit!! Koja glupost pa zaš ne uvezu iz njemačke il od nekud a ne da mi moramo se ubijat da to nađemo...Ja sam čuo kao da ima u Karlovcu u nekoj poljoprivrednoj ljekarni ,rekli su mi da je jedna kila 20 kn..onak jebote inace kosta 10 g =5 kn ...Zvao sam sve moguće ljekarne i sva ta sranja ,čak sam zvao i one neke uvoznike za škole oni prodaju samo po 50 kila nema manje.....
    I pametni grijese

Akademik Avatar od korisnika Wolf-HR
    Datum registracije
    11-12-06
    Starost
    46
    Poruka
    3,733
    Liked
    4 times

A baš ste svi kenjkakvi, radili biste dimne bombe i još da vam sastojke na kućni prag donesu... Ako me sjećanje ne vara, u "Jolly Rogers Anarchy Cookbook" ima recept za izvući KNO3 iz umjetnog gnojiva. Potražite si to pa vidite...
    Mr. Wolf: Just because you are a character doesn't mean that you have character.

prasica Avatar od korisnika xarfaxus
    Datum registracije
    01-09-07
    Poruka
    7,716
    Liked
    1027 times

ILI
    jednostavnija lol
    nasjeckati ping pong lopticu na sitne komade
    jako sitne
    uzeti foliju iz cigareta(onu polu papir polu aluminij-sto li vec)
    staviti nasjeckanu lopticu u foliju
    ljepo je zatvorit i zguzvat(pazi da ne pukne)
    zapalit foliju i puhnut u vatru na foliji da se ugasi(ili se nemora puhat)
    i eto puno smrada malo manje dima al lakse za napravit
    Make little things count! Teach midgets math.

Regularni forumas Avatar od korisnika Axwell
    Datum registracije
    17-05-07
    Starost
    33
    Poruka
    93
    Liked
    0 times

E baš sam ja to htjeo napisati u vezi ping-pong loptice. Za bolji efekt i više dima nasjeckajte par loptica, više alu folije i eto dobre dimne bombice. Bez rizika i totalno bezopasno.
    Nothing happens unless first a dream.

Datum registracije
    21-10-07
    Starost
    28
    Poruka
    292
    Liked
    0 times

al ta dimna od loptica je sranje ,pogledaj ovo do kraja i vidjet ces na samom kraju filmica ucinak i onda nes reci da je od ping pong loptica bolje...
    I pametni grijese

Starter
    Datum registracije
    01-11-07
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: raba Pogledaj Poruke
    KNO3 di u zagrebu da kupim mooooolim te neko nek mi kaže moooolim vas trebam nabavit do srijede
    pa dajte ljudi nemojte biti tako smješni.........KNO3 imate u ljekarni za 4 kn(10 g)

Stranica 1 od 34 12345611 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku