Stranica 7 od 24 PrvoPrvo ... 2345678910111217 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 61 do 70 od 235
Like Tree25Likes

Depresija - kako ju liječiti?

Raspravljate o temi Depresija - kako ju liječiti? u Psihologija forumu, dio Znanost foruma; ...

Starter Avatar od korisnika sky22
    Datum registracije
    18-12-07
    Starost
    44
    Poruka
    53
    Liked
    0 times

Re: Depresija - kako ju liječiti?

bilo na tvu da su u britaniji radili pokuse sa omega3 masnim kiselinama; navodno pomažu kod tretiranja depresije;
    navodno u područjima gdje ljudi jedu više ribe ima manje depresije i vice versa...

dakle, probajte, jedite ribu!
    (ili uzimajte omega3 tablete)

c(: Avatar od korisnika Vuxs
    Datum registracije
    30-05-06
    Poruka
    13,001
    Liked
    1002 times

je pogle fince
    All in all you're just another brick in the wall. . . .

Akademik Avatar od korisnika tzukius
    Datum registracije
    11-10-05
    Poruka
    4,991
    Liked
    12 times

depresiju ubijam radom... ako nešto radim nema depre... kad jednom zaboraviš zakaj si u depri onda te ona i prođe

probajte
    Bolje desnica nego prknenica!

c(: Avatar od korisnika Vuxs
    Datum registracije
    30-05-06
    Poruka
    13,001
    Liked
    1002 times

ja upalim pes i razbijem ili đojstik ili nekaj..uvijek tipkovnica najebe..nene to je dok sa zivcam..a dok sam u badu..ma to mi je skoro pa prirodno stanje..a ne lijechim..pustam nek ide sve svojim tokom..ne zabrinjavam se ja preveć oko tog..idme dalje jer znam da bu i meni sunce zasjalo..bar jednom..
    All in all you're just another brick in the wall. . . .

Regularni forumas Avatar od korisnika dzonni
    Datum registracije
    23-08-07
    Starost
    30
    Poruka
    488
    Liked
    1 times

ma ja sam više tjeskoban nego depresivan....

engzajiti engzajiti engzajiti!!

a to lječim u dobrom društvu s razno raznim opijatima
    Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika -cool girl-
    Datum registracije
    20-02-08
    Poruka
    711
    Liked
    0 times

A tako je dobro kazes,cigi,moras se necim zanimati,pa se nece kukati,niti bilo sto..Meni non stop to govoru,al opet ja po svome..

๖ۣۜNutella ๖ۣۜBoy Avatar od korisnika Replica
    Datum registracije
    08-06-07
    Starost
    24
    Poruka
    1,523
    Liked
    17 times

Evo malo da nešto upitam...uglavnom svi papani i kreteni misle da je depresija nešto s čime se može sprdavati.

Za mene se može reći da sam u depresiji i to konstantno,cijeli dan i tako svaki dan.Uglavnom radi okolnosti i sranja okolo mene,samoća itd ali nije to problem.

Naime depresija ima veliki utjecaj na pamćenje i svakodnevnim djelatnostima...to je kod mene slučaj jer mi je pamćenje ko kod ribice....otvorim usta i paf
    " Um što sam htio reći..."

Dok prije nisam bio u depri sve je bilo ok ali sad sam sretan ak zapamtim di živim lol......u čem je tu caka ?
    Kako depresija utječe na pamćenje ?
    Once more into the fray
    Into the last good fight I'll ever know
    Live and die on this day
    Live and die on this day

Akademik Avatar od korisnika pajo-patakRi
    Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,664
    Liked
    5 times

Citat Pravi autor: Replica Pogledaj Poruke
    Evo malo da nešto upitam...uglavnom svi papani i kreteni misle da je depresija nešto s čime se može sprdavati.

Za mene se može reći da sam u depresiji i to konstantno,cijeli dan i tako svaki dan.Uglavnom radi okolnosti i sranja okolo mene,samoća itd ali nije to problem.

Naime depresija ima veliki utjecaj na pamćenje i svakodnevnim djelatnostima...to je kod mene slučaj jer mi je pamćenje ko kod ribice....otvorim usta i paf
    " Um što sam htio reći..."

Dok prije nisam bio u depri sve je bilo ok ali sad sam sretan ak zapamtim di živim lol......u čem je tu caka ?
    Kako depresija utječe na pamćenje ?
    depresija je osjećaj beznađa, izgubljenosti, izoliranosti iz društva, praćena je nesanicom, gubitkom teka i suicidalnim mislima...

to je "prava" tzv. endogena depresija i ona se liječi antidepresivima

imaš još reaktivnu(npr. gubitak bliske osobe) i depresiju u sklopu manično-depresivnog ponašanja...

reaktivna se sredi sedativima, manično-depresivno ponašanje kombinacijom malo jačih lijekova dok je ona endogena najteža i najopasnija

mislim da depresija baš nema veze sa gubitkom pamćenja...jedino bi ako piješ antidepresive mogao imat neke nuspojave

๖ۣۜNutella ๖ۣۜBoy Avatar od korisnika Replica
    Datum registracije
    08-06-07
    Starost
    24
    Poruka
    1,523
    Liked
    17 times

Citat Pravi autor: pajo-patakRi Pogledaj Poruke
    depresija je osjećaj beznađa, izgubljenosti, izoliranosti iz društva, praćena je nesanicom, gubitkom teka i suicidalnim mislima...

to je "prava" tzv. endogena depresija i ona se liječi antidepresivima

imaš još reaktivnu(npr. gubitak bliske osobe) i depresiju u sklopu manično-depresivnog ponašanja...

reaktivna se sredi sedativima, manično-depresivno ponašanje kombinacijom malo jačih lijekova dok je ona endogena najteža i najopasnija

mislim da depresija baš nema veze sa gubitkom pamćenja...jedino bi ako piješ antidepresive mogao imat neke nuspojave

Hvala na informacijama.

Ma evo nisam bio kod psihića jer znam da kaj god kažem da će me stavit na tablete,i ovak sam sluša i niš pametno da mi preporuči osim tableta.

Ali inače,ovisi o danu,nekad sam " blue " danima bez prestanka...ugavnom takav sam cijelo vrijeme.
    Koliko sam ja uspio pročitat depresija se javlja u više naseljenim mjestima npr. gradovima,zašto ?

Anyway,nije da gubim pamćenje nego fakat imam problema zapamtiti nešto i to me jako nervira jer imam dosta još za položit ispita.Nemam volje ni za čime,nekad stvarno vidim suicid kao riješenje i kraj svemu ali nisam suicidalan nego me više jednostavno boli k***** ako mi se nešto dogodi.
    Uglavnom je tako već godinama,imam pesimističan pogled na svijet i tako.Na starce ne mogu računat jer su neurotične budale itd.

Sve u svemu I am fucked.I nema tih tableta koje će me iz tog sranja izvući.
    Once more into the fray
    Into the last good fight I'll ever know
    Live and die on this day
    Live and die on this day

prof. Foruma Avatar od korisnika starka
    Datum registracije
    30-01-08
    Starost
    28
    Poruka
    1,674
    Liked
    5 times

Citat Pravi autor: Replica Pogledaj Poruke
    Hvala na informacijama.

Ma evo nisam bio kod psihića jer znam da kaj god kažem da će me stavit na tablete,i ovak sam sluša i niš pametno da mi preporuči osim tableta.

Ali inače,ovisi o danu,nekad sam " blue " danima bez prestanka...ugavnom takav sam cijelo vrijeme.
    Koliko sam ja uspio pročitat depresija se javlja u više naseljenim mjestima npr. gradovima,zašto ?

Anyway,nije da gubim pamćenje nego fakat imam problema zapamtiti nešto i to me jako nervira jer imam dosta još za položit ispita.Nemam volje ni za čime,nekad stvarno vidim suicid kao riješenje i kraj svemu ali nisam suicidalan nego me više jednostavno boli k***** ako mi se nešto dogodi.
    Uglavnom je tako već godinama,imam pesimističan pogled na svijet i tako.Na starce ne mogu računat jer su neurotične budale itd.

Sve u svemu I am fucked.I nema tih tableta koje će me iz tog sranja izvući.
    http://krmpoticmarijan.mojblog.hr/p-emocije/137465.html
    Evo, možda bi se isplatilo pročitati ovo. Nazovimo to donekle službenim pristupom, a sad.....
    Da, naše psihijatre bi trebalo dobrano umlatit jer već a priori kada im dođeš oni odrede lijekića za popit koji bi trebao sve riješit. Pogotovo ako si mlađa osoba, nema šanse da te saslušaju i dožive jer -to su faze- zar ne? Najsmiješnije je kad ih tako sjeban, bezvoljan i iscijeđen gledaš kako se koprcaju kad vide da su fulali -lijek-. Onda postaneš pokusni kunić za isto sranje, samo drugo pakovanje, tako da bi se oni mogli opravdat da na tebi nešto rade
    I, preostaje ti najčešće da se pustiš i koprcaš ili nadaš da zasjat neko sunce ili te neko primjetit. Najčešće si ne možeš priuštit privatnog psihijatra koji bi te za određenu sumicu i više nego rado poslušao.
    Događaju se faze kad se dignem, malo možeš nešto produktivno učinit, ali opet se brzo zamrači. A kažu ti da se trebaš borit. bravo
    Kao što vidiš, rado bi ti pomogla, ali ne mogu. Pokušaj se što je više moguće fokusirat na sebe, čini ono što ti paše, čini si male stvari jer kad-tad one će rezultirat nečim većim. I, uči polako. I dvije stranice dnevno bit će kakav-takav napredak. U takvom stanju, više i ne ide, ali bi se ipak moglo dogodit da zapamtiš.
    Alea iacta est!

Lajkaj nas na Facebooku