Stranica 1 od 8 123456 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 77
Like Tree21Likes

Postoje li još istinski dobri ljudi?

Raspravljate o temi Postoje li još istinski dobri ljudi? u Psihologija forumu, dio Znanost foruma; ...

prof. Foruma Avatar od korisnika hernija
    Datum registracije
    10-01-09
    Poruka
    1,573
    Liked
    16 times

Postoje li još istinski dobri ljudi?

Ja ne poznam takve. jedino moji roditelji su tu uz mene kad mi je jako teško.

postoje li dobri ljudi još? zašto su svi postali pokvareni, sebični..

P.s: nemojte se izrugivat s temom. ako vam ne valja, rađe ne komentirajte.

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    67
    Poruka
    1,940
    Liked
    14 times

Re: Postoje li još istinski dobri ljudi?

Naravno da dobri ljudi postoje. Kad ne bi bilo tako ne bi bilo ni nade. Zato kad upoznate dobre ljude, uzvratite dobrotom i čuvajte ih bolje od zlatnika u svom džepu.
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

prof. Foruma Avatar od korisnika hernija
    Datum registracije
    10-01-09
    Poruka
    1,573
    Liked
    16 times

Savana, mudar si ti!

Regularni forumaš Avatar od korisnika yana
    Datum registracije
    09-06-10
    Poruka
    79
    Liked
    1 times

ne bi bilo loše dogovoriti se prvo kakvi su to dobri ljudi i što to točno znači 'biti dobar'
    spominješ sebičnost kao nužno negativnu osobinu
    ja mislim da su svi ljudi manje ili više sebični i ne smatram to nužno lošim

Akademik Avatar od korisnika carica
    Datum registracije
    17-05-07
    Starost
    36
    Poruka
    3,847
    Liked
    14 times

Citat Pravi autor: yana Pogledaj Poruke
    ja mislim da su svi ljudi manje ili više sebični i ne smatram to nužno lošim
    donekle se s ovim slažem, ponekad i treba biti sebičan, jer kako kaže Gibo "dobar il glup ista je stvar", ponekad kada čovjek bezrezervno daje sebe i svoju dobrotu, ljudi to najčešće iskoriste

ipak, mislim da dobrote na određeni način još postoji, iako nas ovaj život uči i vodi k tomu da budemo pokvareni i gledamo samo "svoju guzicu" i "gazimo preko leševa", ja osobno sumnjam da ću ikada moći biti takva, nisam tako odgojena, nemam to u sebi
    I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

V.I.P. Član
    Datum registracije
    09-04-08
    Poruka
    4,494
    Liked
    199 times

Nekada davno je stari Cherokee svome unuku ispričao jednu životnu istinu.

- U nutrini svakog čovjeka se vodi bitka. Kao borba između dva vuka. U nutrini svakoga od nas.

Jedan vuk predstavlja zlo. Predstavlja bijes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivnju, grijeh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...

Drugi vuk predstavlja dobro. Predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrohotnost, srdačnost, darežljivost, istinu, suosjećanje i vjeru.

Mali indijanac se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vrijedno usmjeri u dubinu djedovih riječi, te ga zapita;

- Koji vuk na kraju pobijedi?

Stari Cherokee odgovori sa smiješkom na svojem starom licu;

- Pobijeđuje uvijek onaj kojega hraniš.

Regularni forumaš Avatar od korisnika Pogan
    Datum registracije
    18-06-10
    Poruka
    333
    Liked
    10 times

Interesantno koliko je ovo pitanje u stvari svakidasnji pogled na zivot u nasoj svakodnevici.To polako primjecujemo u nasim svakodnevnim susretima kako na poslu tako i slobodno vrijeme.Vjerujem da svako od nas primjecuje i polako patoloski pesimizam sta se vrlo destruktivno odrazava na nasu kvalitetu zivljena.Zivot se okrece banalizmu u svim porama drustva pa vecina primjecuje kao covjekov PAD i da nestaje polako covijek i to istinski dobar covjek.Najprije po mom misljenju takvo nesto ne postoji,niti je kroz povijest covjecanstva postojalo.Pojam dobra i zla je do danasnjeg vremena u stalnoj mjeni i relativno isto kao i pojam istinito.To je pogled kroz moralne i eticke naocale.Danasnji covjek je medijski(i ne samo) dotucen.To zutilo i zuc stvara veliko otudzenje covjeka prema covijeku.Polako vidimo sve lose i osjecamo se usamljenima i u beznadzu.Nije uopce tako.Pogledajmo spremnost Hrvatskih gradzana ha solidarnost.Toliko koncerata,predstava i svih vrsta donacija je bas pozitivan primjer da postoje mnogo nas tkz.dobrih ljudi koji istinito pomazu po svojim mogucnostima.Eto toliko.

prof. Foruma Avatar od korisnika nostradamus21
    Datum registracije
    04-09-08
    Poruka
    1,907
    Liked
    220 times

ja se iskreno nadam da da, ali sam vrlo skeptican po tom pitanju.
    Mada moje licno misljenje je kako tretirate druge ljude tako tretiraju i oni vas, sto bi reklo ako ste dobri prema drugima onda to neko vidi sigurno i oni budu dobri prema vama. A ako ste vi losi prema drugima pa sta onda kog vraga ocekujete
    Štogod ih manje zavoleš, menje ti njih nedostaje...

prof. Foruma Avatar od korisnika utopija
    Datum registracije
    14-09-08
    Starost
    51
    Poruka
    999
    Liked
    0 times

+!
    Čovjek može činiti dobra djela.
    Kad bi čovjek sam od sebe mogao biti dobar, onda nikad ne bi činio zla djela.
    - Tko su dobri ljudi?
    - Tko su zli ljudi?
    Pogrešno je ljude stavljati u nekakve kalupe,
    te stavljati razne etikete.
    Tko se smiješi umjesto da bjesni, uvijek je onaj jači.

Japan

GospodiČna maČki sliČna Avatar od korisnika Arylin
    Datum registracije
    12-07-07
    Starost
    32
    Poruka
    8,099
    Liked
    55 times

Naravno da postoje, ali ljudi ih tako ne gledaju nego kao budale koje mogu iskorištavat.

Stranica 1 od 8 123456 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku