Stranica 1 od 18 12345611 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 171
Like Tree6Likes

PTSP

Raspravljate o temi PTSP u Psihologija forumu, dio Znanost foruma; ...

V.I.P. Član Avatar od korisnika dark_zg
    Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    49
    Poruka
    6,630
    Liked
    208 times

PTSP

PTSP, poremečaj koji se kod nas pojavljuje s dolaskom i prolaskom rata na ovim područjima, a u današnje vrijeme pojavljuje se i u osoba koje nemaju veze s ratom kao što su žrtve pljački,silovanja,obiteljskog nasilja,proživljavanja osobnih tragedija itd.
    Što mislite o toj bolesti, osobama koje su oboljele i načinu na koji se ta bolest dijagnosticira i liječi u našem okružju?

prof. Foruma Avatar od korisnika Inšpektor
    Datum registracije
    24-03-08
    Poruka
    1,013
    Liked
    1 times

Re: PTSP

kako opće preopznati PTSP kod "običnog" čovjeka?
    Kako se liječi (tablete, psihijatar), jer se opće može izlječiti?
    Ima li više stupnjeva toga (neka skala, od 1-5)

Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    49
    Poruka
    6,630
    Liked
    208 times

Ovako, pošto nisam liječnik,probat ću laički i iz iskustva odgovoriti.
    Kako prepoznati; nagla promjena raspoloženja,otuđivanje,agresivnost,reproživljavanje traume(snovi),nemogučnost samokontrole,ponekad suicidne sklonosti itd.
    Kako se liječi?;Kod nas postoji više ustanova koje se bave liječenjem i opčenito s pomoći oboljelim od PTSP-a. Za osobe koje su oboljele u ratu najpoznatiji liječnik je Dr Vukušić s Psihološke klinike KBC-a Zagreb, a ujedno je angažiran i u Ministarstvu branitelja(barem je bio,a sad neznam).Mislim da je najveći centar za liječenje onaj u KB Dubrava u Zagrebu jer znam da se tamo vrše testiranja vezana uz tu bolest.U zagrebu se bolest liječi i u Psihijatrijskim odjelima bolnica Rebro,Jankomir i Vrapče. Što se tiče drugih djelova zelje čini mi se da svaka Opća bolnicakoja ima u svom sklopu psihijatriju ima i odjel koji se bavi PTSP-om.
    Što se tiče stupnjeva znam da ima PTSP i PTSP chr.(kronični)

Persona non grata
    Datum registracije
    27-03-08
    Starost
    32
    Poruka
    16,556
    Liked
    136 times

PTSP (post traumatski stresni poremečaj)
    prvi slucajevi su primjeceni nakon vjetnamskog rata, nazalost ne moze se definirat u kojem se vremenskom periodu kod ljudi javlja i tu su napravili ogromnu pogresku u nasim zakonima jer su stavili rok do kojeg su se ljudi morali javiti da pate od PTSP-a nakon rata, i sad nazalost znam za neke slucajeve gdje ljudima koji stvarno pate od PTSP-a to nije priznato, a neki koji rata nisu vidili tako rec nego pijani bili dan i noc pa pokusali "samoubojstvo" sad imaju invalidsku mirovinu i sl. stvari.
    za detalje se mogu jos raspitat iz prve ruke.

Datum registracije
    24-03-08
    Poruka
    1,013
    Liked
    1 times

Po tome što je dark zg napiso ja bi mogo imai PTSP (četo se nemogu kontrolirati, agresivan sam ponekad, traume od vršnjaka, dobro, pokušat se nisam ubio jer previše volim sebe i svijet, često noćne more...
    Kaj da odem kod psihijatra na lječenje ?

Persona non grata
    Datum registracije
    27-03-08
    Starost
    32
    Poruka
    16,556
    Liked
    136 times

Citat Pravi autor: Inšpektor Pogledaj Poruke
    Po tome što je dark zg napiso ja bi mogo imai PTSP (četo se nemogu kontrolirati, agresivan sam ponekad, traume od vršnjaka, dobro, pokušat se nisam ubio jer previše volim sebe i svijet, često noćne more...
    Kaj da odem kod psihijatra na lječenje ?
    koliko godina imas i jesi li prosa kroz stvarno stresno iskustvo?

Regularni forumas Avatar od korisnika johany
    Datum registracije
    09-05-08
    Poruka
    127
    Liked
    0 times

Većina ljudi boluje od PTSP a da to i nezna.

Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    49
    Poruka
    6,630
    Liked
    208 times

Citat Pravi autor: Sahataba Pogledaj Poruke
    PTSP (post traumatski stresni poremečaj)
    prvi slucajevi su primjeceni nakon vjetnamskog rata, nazalost ne moze se definirat u kojem se vremenskom periodu kod ljudi javlja i tu su napravili ogromnu pogresku u nasim zakonima jer su stavili rok do kojeg su se ljudi morali javiti da pate od PTSP-a nakon rata, i sad nazalost znam za neke slucajeve gdje ljudima koji stvarno pate od PTSP-a to nije priznato, a neki koji rata nisu vidili tako rec nego pijani bili dan i noc pa pokusali "samoubojstvo" sad imaju invalidsku mirovinu i sl. stvari.
    za detalje se mogu jos raspitat iz prve ruke.
    Bilo bi dobro ako možeš da se raspitaš za detalje ako imaš nekog stručnog.

Persona non grata
    Datum registracije
    27-03-08
    Starost
    32
    Poruka
    16,556
    Liked
    136 times

imam poprilicno, al zamolit cu brata da odradi taj dio jer trenutno nisam doma.

Datum registracije
    24-03-08
    Poruka
    1,013
    Liked
    1 times

Citat Pravi autor: Sahataba Pogledaj Poruke
    koliko godina imas i jesi li prosa kroz stvarno stresno iskustvo?
    16. Jbt, maltretirali me u osnovnoj šk 8 godina, čim netko pokuca ja se stresem, u svakom vidim neprijatelja, cimam se na svaki glas...
    Jbt, aj bar me više niko ne dira, jer da me takne, mislim da bih ga pretuko.

Stranica 1 od 18 12345611 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku