Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 23
Like Tree1Likes

shizoidni poremećaj ličnosti ??

Raspravljate o temi shizoidni poremećaj ličnosti ?? u Psihologija forumu, dio Znanost foruma; ...

Starter Avatar od korisnika riotstarter
    Datum registracije
    28-03-07
    Starost
    27
    Poruka
    54
    Liked
    0 times

shizoidni poremećaj ličnosti ??

Eo ovako
    Pisem maturalni rad na temu "Poremećaji ličnosti".
    I prilično se mučim sa razlikovanjem shizoidnog poremećaja i shizotipnog poremećaja. Jeli jedan od njih drugi naziv za shizofreniju il idemo na trece ?
    Molim vas za pomoc.

Ovo je sto sam dosad skrpala o shizoidnom poremecaju,pa ako mozete ista nadodat,bila bi uber zahvalna !

I pogotovo ako netko zna primjere iz zivota koje bi mogla uvrstit u radnju ? Bilo kakav link bi pomogao,samo da izlazi iz okvira ovoga sto vec imam

SHIZOIDNI POREMEĆAJ LIČNOSTI

Shizoidna ličnost je karakterizirana potpunim otuđenjem od socijalne okoline i neuživanjem u njoj. Obično ima malo bliskih prijatelja. Izbor aktivnosti se ograničava na samački način života. Nema uživanja i oduševljenja u većini aktivnosti. Ovakva ličnost je bešćutna,distancirana i emocionalno hladna prema drugim ljudima, bez ikakvih toplih osjećaja.
    Takvi pacijenti rijetko navode ili iskazuju snažne emocije, ne zanimaju ih spolni odnosi. Potpuno su ravnodušni na pohvalu, kritiku i tuđe osjećaje. Oni su usamljenici koji slijede samo vlastite interese.
    Ovakvi bolesnici su izrazito problematični za liječenje. Bolničko okruženje i liječnički, psihijatrijski tretman uglavnom shvaćaju kao izravni napad na njihov svijet. Stoga često bježe iz zdravstvenih ustanova .

Akademik Neighbour Wars Champion, Pegz Champion, Leaf Bouncer Champion, Breakit 2 Champion, Christmas Bounce Champion, Star Tree Champion, Pang Champion, Tobby: Sling Shot Champion, Easter Bunny Champion, DownHill Jumps Champion, Bad Boy Champion, Strip Down Champion, Trivial Blitz Champion, Office Love Champion, Spank The Nurse! Champion, Bomby Bomy Champion, Gold Miner Classic Champion, Gorillaz Tiles Champion, Mercury Drops Champion, Movie Star Match-Up Champion, XL Jump Champion, Tetrix Champion, Frog Crossing Champion, XL Jump Champion, Trivial Blitz Champion, Rudolphs Revenge Champion, Santa SnowBoards Champion, Fastfood Champion, Chick Flick Champion, American Idol: Bounce Back Champion, Night of the zombie kittens Champion, Smack-n-Bash Champion, Gold Miner Special Edition Champion, The Egg Catcher Champion, Harvest Day Champion, Mind Your Marbles Champion, Tobby: Crisis Champion, American Idol: Sky Blocks Champion, Map Test Champion, American Idol: Sky Blocks Champion, Breakit Champion, Counting The Stars Champion, Ricochet Champion, Znax Champion, Cosmic Switch Champion, Urban Swat Champion, Rings Champion, Batting Practise Champion, Santa Snowboard Champion Avatar od korisnika Bluebird
    Datum registracije
    03-04-07
    Poruka
    3,836
    Liked
    1115 times

Re: shizoidni poremećaj ličnosti ??

Evo što sam našla:
    Shizotipni poremećaj ličnosti, opisuje čudake, ekscentričnog ponašanja, bizarnih ideja bez razine prave sumanutosti, pseudopsihotičke krize, hladni ili neprimjereni afekt, anhedonija, socijalno povlačenje, ali uz upadnost u ponašanju, socijalno i radno funkcioniranje uglavnom je gotovo adekvatno.

E sad za zaključit bi bilo da je shizoidnost više povlačenje i pasivnost dok je shizotipni poremećaj vezan uz agresivnije i aktivnije ponašanje. Ne znam, od ovog što sam pročitala moglo bi biti tako, al vjerojatno je složenije. Možda možeš kontaktirati nekog psihijatra da ti objasni konkretno.
    You're an idiot. Play a record.

30215 Avatar od korisnika pharaoh
    Datum registracije
    10-06-05
    Starost
    12
    Poruka
    7,916
    Liked
    213 times

imam doma jednu knjigu o poremećajima ličnosti, budem pogledao.
    opet mi se ide u Provansu, nisam bio, nego mi se i prije išlo.

Datum registracije
    28-03-07
    Starost
    27
    Poruka
    54
    Liked
    0 times

hvala vam puno

c(: Avatar od korisnika Vuxs
    Datum registracije
    30-05-06
    Poruka
    13,111
    Liked
    1548 times

ak otkrijesh kaj ja imam..maturirala si s petardom

Datum registracije
    10-06-05
    Starost
    12
    Poruka
    7,916
    Liked
    213 times

Shizotipski poremećaj (do tog uvrštenja došlo je 1979 na temelju Spitzerova, Edincottova i Gibbonova istraživanja)

U osoba s tim poremećajem mogu se uočiti bizarnosti u mišljenju, percepciji, govoru i ponašanju. Svaka od njih ne mora uvijek biti prisutna.
    Sadržaj mišljenja uključuje magijske osobine, neobične ideje ili svjetonazore. Mogu biti nazočne ideje odnosa ili proganjanja.
    Smetnje percepcije sastoje se od čistih iluzija, zatim depersonalizacije ili derealizacije. Naprimjer: bolesnik može izjavljivatida vidi stvari uveličane ili pak da su mu ljudi čudnovati i udaljeni.
    Govor, odnosno formalni poremećaj mišljenja, ili, što bi se u psihopatologiji nazvlo duktus, sastoji se od nejasnoća u izražavanju. Nekako je čudnovat, mogu se i upotrebljavati riječi u pogrešnom značenju.
    U ponašanju se može zamjećivati društvena povučenost. Zbog svojstva mišljenja koje je označeno kao čudnovato, a i zbog ideja koje mogu imati o sebi i o nekoj svojoj posebnosti, vrlo često uključuju se u neke rubne pokrete. Tu se mogu dobro uklopiti pa ih u biti i drugi čak mogu oponašati. Njihova nejasnoća dobiva neko posebno značenje odnosno težinu: djeluju kao upućenici u neke tajne znatnosti (mistika, i sl.).
    Prisutne su i promjene raspoloženja, najčešće u obliku tjeskobe i depresije.

Datum registracije
    28-03-07
    Starost
    27
    Poruka
    54
    Liked
    0 times

ma nemam pojma sto imas,brate.samo hocu da vec jednom zavrsim tu fakin skolu xD

@pharaoh ----> e hvala,ovo ce mi super doc ! jeli mozes mozda navest koja je to knjiga i autore,
    da znam uvest pod literaturu ?

Datum registracije
    10-06-05
    Starost
    12
    Poruka
    7,916
    Liked
    213 times

Ivan Buzov - Poremećaji ličnosti (DSM - III - R - klasifikacija)

Datum registracije
    28-03-07
    Starost
    27
    Poruka
    54
    Liked
    0 times

hvala ti puno =)
    nabavila sam i onu knjigu DSM-IV,tako da mi je dosta toga sada puno jasnije =D

jos da mi je iskopat negdje onu knjigu od Hare-a,spasila bi se

Datum registracije
    02-08-07
    Poruka
    9,786
    Liked
    2892 times

Kad sam ucila o tim poremecajima, u svakom sam se pronasla... Ko je ovde lud?!
    Yet in our ashen cold is fire yreken...

Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku