Stranica 60 od 77 PrvoPrvo ... 1050555657585960616263646570 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 591 do 600 od 766
Like Tree11Likes

2012 godina - kraj svijeta

Raspravljate o temi 2012 godina - kraj svijeta u Rub Znanosti forumu, dio Znanost foruma; vjerojatno nece biti smak svijeta, ali definitivno ce se dogoditi neka drasticna promjena na Zemlji i kraj jednog ciklusa. nakon ...

Starter
    Datum registracije
    13-04-10
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Re: 2012 godina - kraj svijeta

vjerojatno nece biti smak svijeta, ali definitivno ce se dogoditi neka drasticna promjena na Zemlji i kraj jednog ciklusa. nakon toga ce se promjeniti prioriteti ljudi i materijalno ce izgubiti na vrijednosti

prof. Foruma Avatar od korisnika alan shore
    Datum registracije
    01-09-08
    Poruka
    1,251
    Liked
    1 times

vjerojatno neće biti smak svijeta, ali vjerojatno se ni ovakvi zaključci iz vedra neba neće promjeniti, još je vjerojatnije da će se i dalje najbolje zaradit na prodaji magle.

odo u astrologe
    i may be wrong

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika lofi
    Datum registracije
    20-03-08
    Starost
    7
    Poruka
    2,644
    Liked
    0 times

posto kilo ove gusce ? i dajte mi deset deka ove josipine. to mi djeca vole.

hvala lijepa.

p+r

Starter Avatar od korisnika Gnaw
    Datum registracije
    21-09-09
    Poruka
    15
    Liked
    0 times

heh kak ovaj rod malo zna. znate zakaj su galaksije spiralne?
    nije zato kaj uvlace tvar nego ju izbacuju. obornuto od onoga sto 99.99 posto ljudskog roda vjeruje. pa kako im objasnit?

Starter
    Datum registracije
    22-05-10
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: immortaltech Pogledaj Poruke
    Lol ljudi moji to je jedna VELIKA moguca istina,svi svjetski predvidioci poput nostradamusa ili Maya koji su sput oko 90% sve pogodili od prije tisuca godina,svim religijama,sektama i cemu vec ne,narodima i svemu....svima kalendari zavrsavaju na 2012.godini tj.oko 1.12.2012.Citao sam o tome jos prije par godina,onda su se jos pitali znanstvenici dali je 2012 smak svijeta ili ne jer su mayi pogodili sve kalendarski tocno a nakon 2012 im prestaje kalendar.Sve je to vrlo lako moguce.Frend je na internetu nasao negdje snimku covijeka iz engleske koji je radio na tom projektu.Covjek je plakao na telefon jer je navodno saznao sto ce se dogodit.Navodno su otkrili planet koji ce jako blizu proc zemlji 2012 u pojasu asteroidnog polja sto je zanimljivo jer po svim proracunima upravo tamo nam fali jedan planet.Svi planeti su u tocnoj odredenosti od sunca.Npr. Merkur je od Sunca udaljen 1km,onda venera 2,zemlja 4,mars 8,onda na 16 nema nista,a na 32 je jupiter pa na 64 saturn itd..Upravo tu di nema nista je asteroidno polje,predpostavlja se da je tu nekad davno bio planet.Vec su navodno otkrili taj planet koji ce nam proc kroz suncev sustav tocno oko 1.12.2012. i da ce bit "sranja".Vec je navodno na rubu naseg suncevog sustava na ulasku,a prolazak ocekuju tocno 2012.Postoje teorije koje bi upravo zbog njega objasnile sve,atlantidu,poplave i sve ostalo.Te stvari su znali i sumerani(najstarija civilzacija covjeka u povjeti.Tako da se sa svim ovim i nije za salit i vrlo je lako moguce da ce nas to docekat.
    Čitao sam komentare i vidim da neki vjeruju u "Smak Svijeta" dok drugi ne vjeruju.Ja sam ipak među ovim što ne vjeruju. 23.12.2012 zavrsava Majski kalendar (ako se ne varam) ,ipak to što tad završava kalendar, ne mora da znači da će biti smak svijeta baš "tih dana" . Mislim da piše u Kur'anu da će meteor pasti na Zemlju i potopiti sve gradove koji počinju sa NJ . Možda su to New York , New Jersey , New Orleans . Takođe "Smak Svijeta 2012" neće biti iz razloga što Islamske/Kršćanske knjige govore da će na Zemlju doći Isus(Isa a.s) i kad on dođe 40 godina će biti mir u Svijetu (ne zna se koliko će trajati 1 dan) prije Kijametskog Dana (dan kad svi umiremo). A možda Majski kalendar završava 2012 Hidžretske godine (sada je 1431 Hidžretska godina) . KADA ĆE BITI "SMAK SVIJETA" ,KADA ĆEMO SVI UMRIJETI ZNA SAMO ALLAH DŽ.Š (BOG) .Nadam se da mi nećete zamjeriti što sam pisao o vjeri i što sam Musliman,ali svi imaju pravo da iznesu svoje mišljenje.

Pozz-

Datum registracije
    20-03-08
    Starost
    7
    Poruka
    2,644
    Liked
    0 times

lolcina urnebesna.

poruci ti allahu da je kur'an isusu toaletni papir od godine prve pa do smaka svijeta koji ce biti kada isus dodje natrag na zemlju suditi svima nama a ponajprije laznim prorocima.

isus+otkrivenje

Starter
    Datum registracije
    23-05-10
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Talking Re: 2012 godina - kraj svijeta

nate kaj...nebu takvog smaka svijeta kakvog svi vi, ili barem većina, zamišljate...
    ak uopče bude smak svijeta, onda to sigurno nebude tak da budu 4 jahaća došla...xD..lol
    ja sam vjernik...i vjerujem u boga...ali pak ljudi...mislim stvarno...gledajte to s one realne strane..
    ivan apostol je umral na pustom otoku...u vrijeme rimskog carstva.
    najvjerovatnije je on predviđal 4 važna događaja propasti rimskog carstva..kao 4 jahača
    i on je to se tak napisal...jer je najvjerovatnije umro od dehidracije..
    i..ak bude smaka svijeta...onda budemo ga mi sdami napravili...radi uvjeravanja medija u smak svijeta 2012..
    pa onda...sigurno nas nebude komet 2012 pogodil...jer jedini komet koji kreće prema zemlji...dolazi 2024..a ne 2012..:Đ
    a kaj se tiće poplave...e to bi još moglo prejti...ali ono nešt s promjenom osi...ili dimensije...total shit..D
    ali...dok bolje razmislim...od kud nama ta poplava??
    od poravnavanja sunčevog sustava sa središtem galaksije sigurno ne...jer bi se onda to već dogodilo...(na istoj smo udaljenosti od središta...skoro pa stalno...malo varira...ali je to negde..)
    a za sve vas koji još uvije vjerujete u smak svijeta....razmislite o promijeni planeta na kojem živite..ili......ne.ne....ček...još bolje....o promijeni "dimenzije"....hahahahahahahaha
    aha...je i ono o mayama....maloi se raspitajte...a onda tek paničerite....završava tamno, ratno razdoblje...a počinje doba nade, svijeta, sreće i dobrote..
    smak svijeta....ako uopče i bude...bit će polagan, postepen..
    najvjerovatnije će početi erupcijama vulkana..
    zatim će komet...udariti u mars...ili neku drugi planet...možda čak i zemlju..te mu promjeniti orbitu..pa će se on sudariti sa nekim drugim planeto....ta će eksplozija uništiti sve njihove mjesece...te izbaciti puuuuno malih asteroida..a tek su oni prijetnja...tak da se ne nadajte smaku svijeta prije 2406....xP
    eh...vi vjerujte v kaj očete..ali ja vjerujem da nebu smaka svijeta..

V.I.P. Član Avatar od korisnika edhembeg
    Datum registracije
    27-06-08
    Starost
    31
    Poruka
    4,720
    Liked
    444 times

Citat Pravi autor: lofi Pogledaj Poruke
    lolcina urnebesna.

poruci ti allahu da je kur'an isusu toaletni papir od godine prve pa do smaka svijeta koji ce biti kada isus dodje natrag na zemlju suditi svima nama a ponajprije laznim prorocima.

isus+otkrivenje
    A znas li bolje ti ili Allah zasto ce Isus doci natrag?

Muslimani bi trebali vjerovati da Isus (Isaa a.s.) nece doci prije pojave "Antikrista" ili muslimanima poznat kao "Jednooki Dedždžal" (lazni mesija) koji ce biti slijep na jedno oko i obmanuti lazima dobar dio svijeta...
    Tako da ce Isus donijeti Istinu i biti spasitelj u zadnjim danima onim dobrim vjernicima koji vjeruju u jednog Boga i Njemu se mole, a ne kipovima...

Po tom istom vjerovanju smaka svijeta nece biti dok se nevjerojatnom brzinom ne izredaju veliki predzanaci (njih 10), a oni najavljeni manji predznaci su se vec dogodili i dogadjaju se i dalje bez greske i odstupanja od vec najavljenog...

Nadalje, po tom istom vjerovanju, kad izadje sunce sa zapada to nije smak svijeta vec jedan veliki predznak i dan kad se vrata pokajanja zakljucavaju sve do Sudnjeg dana i vise ne vrijedi nikome pokajanje...

Takodjer vjeruje se u zadnjim danima poput laganog povjetarca da ce se uzimati duse ljudi koji imaju u sebi dobrote i makar malo vjere, sto znaci da ce samo zli i pokvareni ljudi docekati Smak svijeta, a oni dobri nece ga ni docekati...

Nije potrebno ici u detalje jer je za muslimane stvar jasna, apsolutno nitko, ama bas nitko na svijetu, ali nitko ne zna (i nije znao) kada ce biti Smak svijeta osim Allaha dž.š....

lofi, prije nego pocnes vikati procitaj da u mojim recenicama pise nesto sto tebi ne znaci previse, dakle pise "vjeruje se"...

-----------------------------------------------------------------------

Muslimani vjeruju da je Svom zadnjem poslaniku Muhamedu a.s. (poslije kojeg do Smaka svijeta nece doci ni jedan vise poslanik) Bog dao na znanje koji su predznaci Sudnjeg dana...
    A kad ce tocno biti to nije znao ni Muhamed a.s., ni poslanici prije njega, dakle uvijek vrijedi ona ista: nitko ne zna kad ce biti Smak svijeta osim Allaha dž.š....

Mali predznaci Sudnjega dana

1. Poslanstvo Muhammeda, s.a.v.s.,
    2. Smrt Poslanika Muhammeda, s.a.v.s.,
    3. Osvajanje Bejtul-Makdisa,
    4. Kuga Umvas,
    5. Novčana korist i nepotrebnost dobrovoljnog davanja- sadake,
    6. Pojava fitneta-nereda,
    7. Pojava lažnih poslanika,
    8. Sigurnosna rasprostranjenost,
    9. Pojava hidžaske vatre,
    10. Borba sa narodom Turk,
    11. Borba sa nevjernicima,
    12. Nestanak povjerenja,
    13. Nestanak znanja i pojava neznanja,
    14. Mnoštvo policije i suučesnika zulumčarima - nepravednicima,
    15. Rasprostranjenost prostitucije,
    16. Rasprostranjenost kamate,
    17. Pojava muzičkih instrumenata i njihovo dozvoljavanje,
    18. Mnoštvo pijenje alkohola i njegovo odobravanje,
    19. Ukrašavanje mesdžida i nadmetanje u njihovoj gradnji,
    20. Nadmetanje u gradnji visokih kuća,
    21. Rađanje robinje sebi gospodara,
    22. Mnoštvo ubojstava,
    23. Brzina protoka vremena,
    24. Blizina pijaca - trgovina,
    25. Pojava širka - nevjerstva u ovom ummetu,
    26. Pojava razvrata, prekidanje rodbinskih veza i loši međuljudski odnosi,
    27. Podmlađivanje staraca,
    28. Velika škrtost,
    29. Mnoštvo trgovine,
    30. Mnoštvo potresa - podrhtavanja tla,
    31. Pojava propadanja, izobličavanja i sklizanja zemlje (sjelina),
    32. Nestanak pobožnih ljudi,
    33. Povećan broj pokvarenjaka,
    34. Nazivanje pozdrava samo onima koje poznajemo,
    35. Traženje znanja kod mlađih osoba,
    36. Pojava izazovno obućenih osoba,
    37. Istinitost snova mu'mina - istinskih vjernika,
    38. Mnoštvo pisanja i izdavanja knjiga,
    39. Podcjenjivanje Sunneta koji su bili islamskim podsticajem,
    40. Ogromnost mjeseca,
    41. Veliko prisustvo laži i nesigurnost u potvrđivanju vijesti,
    42. Velika pojava lažnog i uskraćivanje istinskog svjedočenja,
    43. Mnoštvo žena a manjak muškaraca,
    44. Veliki broj iznenadnih smrti,
    45. Međusobno nepoznavanje,
    46. Povrat arapske zemlje u obliku pašnjaka i rijeka,
    47. Mnoštvo kiša a malo rastinja,
    48. Povlačenje rijeke Eufrat sa brda zlata,
    49. Razgovor zvijeri i predmeta sa čovjekom,
    50. Priželjkivanje smrti zbog žestine nesreće (iskušenja),
    51. Mnoštvo Rimljana i njihova borba protiv muslimana,
    52. Osvojenje Carigrada (Konstantinopolisa),
    53. Dolazak Kahtanca,
    54. Borba protiv Židova,
    55. Čišćenje Medine od pokvarenjaka i njeno rušenje na kraju vremena,
    56. Slanje blagog povjetarca koji će uzimati duše vjernika,
    57. Skrnavljenje Bejtul Harama i rušenje Kabe,

Veliki predznaci Sudnjeg dana

Velikih predznaka se u po¬jedinim hadisima spominje deset, kao što je hadis Huzejfe b. Useid el-Gaffarija u kome se kaže:
    "Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, nas je zatekao kako ponavljamo pojedine lekcije, pa je upitao: ‘Šta to učite?' - Lekciju o Posljednjem danu! - odgovorili smo. On reče: ‘Posljednji dan neće nastupiti sve dok prije njega ne vidite deset predznaka'! Spomenuo je:
    1) Duhan (Dim),
    2) Dedždžala (lažni El Mesih),
    3) Ed-Dabe (misli se na veliku životinju),
    4) izlazak Sunca sa zapada,
    5) silazak 'Isaa, 'alejhisselam, sina Merjemina,
    6) Je'džudž i Me'džudž, (misli se na jedan narod)
    tri velika pomracenja:
    7) na istoku,
    8) na zapadu i
    9) na arapskom poluotoku,
    a zadnja od njih će biti
    10) vatra koja će se pojaviti u Jemenu i potjerati ljude njihovom mahšeru (okupljanju)."
    (Muslim: Kitab El-Fitn ve ešratus sa'ah)

http://d1.islamhouse.com/data/bs/ih_...dnjeg_dana.DOC
    Nije u redu mrziti sve ruže zato što si se ogrebao na jedan trn...

Datum registracije
    20-03-08
    Starost
    7
    Poruka
    2,644
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: edhembeg Pogledaj Poruke
    lofi, prije nego pocnes vikati procitaj da u mojim recenicama pise nesto sto tebi ne znaci previse, dakle pise "vjeruje se"...
    ja ne vicem ali "vrijedjam" istom mjerom i to mirno i stalozeno. mozes ti vjerovati sto hoces ali nije ovdje pitanje tko u sto vjeruje nego na osnovi cega. ja ti kazem da prema bibliji smak svijeta je jasno predvidjen dolaskom isusa na zemlju. btw upozorio je na lazne proroke koje ce pokusati iskriviti to predvidjanje i naravno obistinilo se. sto je tu cudno ?

u knjizi otkrivenja sve ti lijepo pise. u principu to ti je alegorsjka bitka dobra i zla i ako se ljudi priklone zlu i udalje od boga evo isusa natrag. nikakav allah nikakvi meleci nikakvi nepismeni pedofili. samo isus. samo biblija. ostalo su price za naivne.

isus+sudnji dan

V.I.P. Član Avatar od korisnika edhembeg
    Datum registracije
    27-06-08
    Starost
    31
    Poruka
    4,720
    Liked
    444 times

Znaci da je Muhamed a.s. rekao istinu glede Sudnjeg dana i potvrdio istinitost Isusovog dolaska da presudi smutljivcima sto Bozju isitinu zamracuju lazima...
    ...btw. Isus se spominje u Kur'anu 154 puta, puno vise nego sto se spominje Muhamed, i upravo je Isusovoj majci Mariji dana cast da se po njoj zove jedna sura (poglavlje)...

Dok je u Bibliji u otkrivenju sve puno alegorije i moze se na vise nacina tumaciti, Muhamed kao posljednji Bozji poslanik govori o predznacima Sudnjeg dana jasno, konkretno, nedvosmisleno, tocno opisujuci ,,, i obistinilo se bez greski (veliki predznaci se jos cekaju)...
    I Muhamed je takodjer upozorio na lazne proroke i iskrivljenje govora o Smaku svijeta, kao sto je upozorio i na prikrivanje isitine lazima, te dao predznake prije tog Dana i – obistinili su se...
    Kad nestane poboznosti i jednooki dedždžal svojim sarmom i lazima obmani dobar dio svijeta i odvede ih u zabludu, mozda se bas taj Isusov dolazak kao i vecina Muhamedovih najava obistini...

Znalo se jos davno da ce ljudi govoriti o Smaku svijeta kad ce i koji dan biti, iako ne znaju nista o tome, i obisitinilo se...

Kad ce tocno biti Smak svijeta?
    Ni proroci ni nitko na svijetu to ne zna, samo Bog zna...

I ako oni leđa okrenu, ti reci: "Ja sam vas sve, bez razlike, opomenuo, a ne znam da li je blizu ili daleko ono čime vam se prijeti; (21 Al-Anbiya':109.)

Vi raspravljate o onome o čemu nešto i znate, a zašto raspravljate o onome o čemu ništa ne znate? - Allah zna, a vi ne znate! (3 Ali 'Imran :66)
    Nije u redu mrziti sve ruže zato što si se ogrebao na jedan trn...

Lajkaj nas na Facebooku