Stranica 3 od 17 PrvoPrvo 1234567813 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 21 do 30 od 170
Like Tree2Likes

Planet X - Nibiru

Raspravljate o temi Planet X - Nibiru u Rub Znanosti forumu, dio Znanost foruma; Znanstvena fantastika koju je jedan "stručnjak" za Sumerane shvatio preozbiljno, čak imate i serijal knjiga koje je isti napisao dostupne ...

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Balian
    Datum registracije
    29-05-07
    Poruka
    2,157
    Liked
    404 times

Re: Planet X - Nibiru

Znanstvena fantastika koju je jedan "stručnjak" za Sumerane shvatio preozbiljno, čak imate i serijal knjiga koje je isti napisao dostupne na Hrvatskom.

Ideja krši sve poznate fizičke zakone koje vladaju u našem Sunčevom sustavu, drugim riječima B.S.

Ali ziher bi to bio lijepi vatromet.
    The only principle that does not inhibit progress is: anything goes.

Banned
    Datum registracije
    01-02-07
    Poruka
    257
    Liked
    0 times

nece biti armagedona nikakvog jer ga nije bilo ni 2000. kad su isto najavljivali......no ipak ostaje nam da se smijemo ovim glupostima kao sto su gusteri,Icke, i Nibiru

Početnik Avatar od korisnika z3m4
    Datum registracije
    18-08-08
    Poruka
    48
    Liked
    7 times

Armagedon se može desiti dok ovo čitate, ogromna kamenčina iz svemira pogodi zemlju i nastane potop, prašina u atmosferi, izumiranje vrsta (to je teorija kojom se objašnjava izumiranje dinosaura). Ako taj planet stvarno postoji, ne mora on nimalo utjecati na zemlju svojom gravitacijom, dovoljno je da prilikom prolaska kroz pojas asteroida između Marsa i Jupitera svojom gravitacijom "povuče" neke gromade iz tog pojasa pa da im se putanja ukrsti sa zemljinom. Ne mora to biti odmah, može proći mnogo godina dog se dogodi "susret" sa zemljom, ali taj planet će učiniti svoje samim prolaskom kroz naš Sunčev sustav.
    Naravno ako taj planet dosita postoji. Osim Sumerana i Maje su na neki način pretpostavili da će se nešto dogoditi 2012, jer su napravili kalendar kod kojeg "neko veliko razdoblje", neznam to baš točno ako netko zna neka objasni, završava upravo te godine.
    Ja samo kažem Živi bili pa vidjeli.

Regularni forumas Avatar od korisnika Nibiru
    Datum registracije
    08-09-08
    Poruka
    256
    Liked
    0 times

I ja cu uci u ovu raspravu. Kao nositelj ovog imena imam tu cast. Trenutno pisem sa ipoda pa ne mogu iznijeti Ono sto jest. Al cu reci jedno: ne sprdajte se as stvarima o kojima pojma nemate! Upoznat cete mene I moju pricu
    Have you really lived thousands of days, or one day thousands of times?

Akademik Foruma Avatar od korisnika industrial
    Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    33
    Poruka
    5,020
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: Nibiru Pogledaj Poruke
    I ja cu uci u ovu raspravu. Kao nositelj ovog imena imam tu cast. Trenutno pisem sa ipoda pa ne mogu iznijeti Ono sto jest. Al cu reci jedno: ne sprdajte se as stvarima o kojima pojma nemate! Upoznat cete mene I moju pricu
    Nemoj samo i ti reći da si na astralu sve vidio i da su lizardi tu negdje.
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika nebeski plesač
    Datum registracije
    14-04-08
    Starost
    50
    Poruka
    535
    Liked
    8 times

Citat Pravi autor: Nibiru Pogledaj Poruke
    To je dobro, samo naprijed, čekamo!
    điha vjetre
    NASA - nacionalna agencija za skrivanje istine o svemiru

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Balian
    Datum registracije
    29-05-07
    Poruka
    2,157
    Liked
    404 times

Evo malo za sve poklonike znanstvene fantastike.

Zecharia Sitchin, Anunnaki and Planet X Nibiru

The only principle that does not inhibit progress is: anything goes.

Regularni forumas
    Datum registracije
    26-08-08
    Poruka
    355
    Liked
    0 times

ovakve stvari ne izmisljaju pametni znanstvenici (barem mislim),nego neki drugi koji zele privuci pozornost javnosti.

Regularni forumas Avatar od korisnika Nibiru
    Datum registracije
    08-09-08
    Poruka
    256
    Liked
    0 times

Ana,ja sam procitao knjigu Zecharia Sitchin-a Dvanaesti Planet.
    I moram reci da on nije tip znanstvenika koji zeli privuci pozornost-zbog sebicnosti.
    Njegova knjiga je puna biljezaka,napisana je u stilu istrazivanja,u njoj se nalaze tesktovi starih Sumerana,a i Biblijski tekstovi takodjer.
    On ne pise o planetu X-planet krizanja-Nibiru,kao nesto sto on misli da postoji.
    Tu ima 30 godina rada i proucavanja starih tekstova,zapisa pa cak i onih u grobnicama i hramovima.
    Ja necu sada pricati o cemu sve govori,jer je toga previse.
    I on je kao znanstvenik jako ugledan.

A sada,neka moja razmisljanja o tom planetu.
    Ovako,sto se mene tice,ne treba postojati zivot na tome planetu,to je mozda fantazija,al o tome se da diskutirati.
    Postoji mogucnost da zaista ima pravog zivota tamo,al ako prihvatim to kao nesto sto jest,onda se dovodim u tesku situaciju,jer je to pitanje da li smo sami u svemiru-ili ne?

Gledajuci ostale dokumentarce i pojave,covjek zaista moze mislit da postoje vanzemaljci. Ne zna se jeli fake ili nije.
    Jer,danas ona "visa tijela" mogu samo reci i negirati neka znanstvena racunanja i otkrica,a mi,posto smo blesavi cemo se sloziti sa time.
    Jer za nas postoji istina samo ako "visa tijela" kazu da je to istina.
    Dakle,postoji mogucnost da vecina videozapisa,zapisa i slika su istina,ali nama "visa tijela" kazu da je to fake,i mi to tako prihvatimo.
    A zasto? zasto prihvacamo nesto sto mi sami nismo iskusili i vidjeli kao nesto sto ne postoji? A servirano nam je na pladnju.
    Zasto ne vjerujemo znanstvenicima? Ne postoji razlog da im ne vjerujemo.
    To je ono sto sam se ja pitao vec dulje vrijeme.
    Vjerujemo "visim tijelima" koji imaju manje protudokaza za negiranje necijih saznanja. Ta "visa tijela" nam cak niti ne daju objasnjenja i dokaze da nesto nije.
    Znanstvenici nam to daju.
    "Visa tijela" kazu samo jedan odgovor-to je krivotvoreno.
    Znanstvenici nam daju knjige i knjige da nesto postoji.
    Mi svejedno vjerujemo nekome tko nam zapravo nista ne kaze.

-Crkva kaze: Bog postoji.
    -Visa tijela kazu: Ne,ne postoji.
    -Crkva daje Bibliju,price,Isusova dijela,pojave u ovom svijetu na razini Bozanskog,i sva ostala cudesa.
    -Visa tijela nam kazu,mi ne mozemo prihvatiti Bibliju,vase price,Isusova tijela i sva ostala cudesa zbog... (ne kazu razlog,ne daju konkretne odgovore)...pa,to je apsurdno da Bog postoji i da nas je on stvorio,zar ne? ahaha

dakle,htio sam samo objasnit na sto sam mislio kada sam rekao da slijepo vjerujemo "visim tijelima",a ne znanstvenicima.

A sada,neki dokazi,saznanja da postoji Nibiru.
    Dakle,prvo se osvrnemo na Sumerane,Babilonce i Maye.
    U svojim spisima oni imaju neke cinjenice o postojanju tog "12.-tog","10.-tog" planeta.
    Oni su svojim mjerenjima izracunali postojanje tog planeta,te vrijeme potrebno da prodje "orbitu naseg sunc.sustava"-3600 god (otprilike).
    ok,ajmo sad prihvatiti samo tu cinjenicu da su oni pronasli 10.planet svojim racunanjima.

E sada,ajmo na novija istrazivanja,al ne najnovija.
    Uran je otkriven 1846. godine, mnogo godina nakon otkrića Neptuna, no postalo je jasno da nesto utječe na njegovu putanju.
    Uran se, naizgled, nije ponašao u skladu s Newtonovim zakonima. Predviđeno je postojanje još jednog planeta i krenulo se u potragu.
    Tako je 1930. godine otkriven Pluton, deveti planet Sunčevog sustava, koji je s tog popisa u međuvremenu i ispao.

Najnovija istrazivanja:

"Planet X" bi trebao imati izduženu orbitu i okrenuti se oko Sunca jednom u svakih tisuću godina, objavili su znanstvenici, procjenjujući da je radijus putanje između 15 i 26 milijardi kilometara.
    Studija se pojavila dvije godine nakon što je Pluton skinut s liste planeta.

Astronomi kažu da je Plutonova orbita koja se preklapa s Neptunovom dovoljan razlog za skidanja s liste planeta.
    "No, Planet X bi bilo prvo tijelo takve veličine", rekao je profesor Mukai.

I da,cak je i u novinama,pa cak i u nasem Vecernjaku izasao tekst o pronalasku novog planeta (prije 2 god).
    Ono sto nije jasno znanstvenicima jest cinjenica da su tako stari i drevni narodi uspjeli izracunati putanju i opcenito postojanje planeta Nibiru.
    Da su oni imali bolju tehnologiju od nas?-malo vjerojatno.
    Da li ih je netko uputio u to?-o tome bi se dalo diskutirati.

A sad,htio bih se nadovezati o pitanje Smaka svijeta.
    Ja se sjecam,jos kao jako mlad(sad mi je 18) kolko puta se govorilo u Smaku svijeta,pa su se davali svakojaki datumi,godine-ma sva cuda.
    Ne zaboravimo god 2000. kada su neki vjerovali da bi tada mogao biti smak svijeta.
    Neznam po kojoj logoci su ljudi zakljucili da je to bas ta godina. U to vrijeme ja sam se smijao takvim predvidjanjima,ja kao takav,nisam imao predosjecaj da bi ta god bila godina Smaka svijeta.
    Nije bilo niti konkretnih dokaza.

Do prije 3 god,kolko znam o "postojanju" planeta X,ja sam pokusao dokuciti istinu o datumima smaka svijeta.
    Necu reci da sam ja nesto otkrio,toliko paranormalnih iskustava ipak nisam imao (ne kazem da nisam imao).
    Ali htio bih diskutirati 2012.godinu.(tocnije 23.12.2012.)

Zasto bi ta godina mogla biti godina Smaka svijeta-ili necega slicnoga?
    Ja sam pokusavao doci do toga odgovora,doci do nekih cinjenica.
    Cinjenica broj 1: 2012 ce prema kalendaru Maya jedna uzasna poplava unistiti zivot, ista godina ürema staroindijskim dokumentima zavrsava godina Kali Yuga, a i prema vjerovanju Hopi indijanaca svijet se 2012 pocinje mijenjati...
    --cinjenica kao takva ne sadrzi vodu,jos ne,to mogu biti nagadjanja

cinjenica 2:
    od 2012 je za racunati sa slomom naftnih rezervi i naftnih burzi
    od pocetka ove godine klimatolozi pri UN-u nam stavljaju na savjest da covjecanstvo svojim ponasanjem "pregrijava" Zemlju
    po prvi puta ce 10 velegrada na svijetu imati vise od 15 miliona stanovnika... Experti za zarazne bolesti su sigurni da je 15 miliona ljudi na jednom mjestu kriticna granica, ali isto tako da ce bolesti biti tesko kontrolirati s obzirom na stalna mutiranja bolesti
    --niti ova cinjenica nije nesto,to su opet neka naklapanja,tj. vjerujem da ce se ovo dogoditi,ali to ne objasnjava da ce se 2012. dogoditi Smak svijeta.

cinjenica 3:
    2012 ljudi ce biti svjedoci vrlo rijetkog astronomskog dogadjaja- nas suncev sistem se po prvi puta nakon 230 miliona godina izravnava sa mlijecnom stazom sto bi, prema znanstvenicima moglo imati poprilicno lose posljedice za Zemlju...
    --ova cinjenica je vec razumljivija od ostalih,matematicka izracunavanja su u 99% slucajeva tocna

e sad,za sve ove cinjenice mozete pogledati tu:
    2012 godina - kraj svijeta

Ja osobno,ne vjerujem previse u svaku tu tezu,tj, ne vjerujem da objasnjavaju da ce 2012. biti smak svijeta.
    Ali ja sam nasao neke ostale cinjenice.
    Jedna jest Prorocanstvo svetog Malahije.
    Kazu da je on,tada irski biskup,otisao na hodocasce u Rim,i tamo,u stanju nalik transu,izgovorio 112 izreka.
    One su sadrzale opise sljedecih 112 papa nakon njega,a kad u Vatikan dodje posljednji papa,nastupit ce Smak svijeta.
    Htio bih se nadovezati da danas zivimo u vrijeme 111.-tog pape s te liste.

Nadovezemo li se s putovanjem planeta Nibiru,koji bi trebao proći pored Zemlje 23. 12. 2012,što se poklapa s tvrdnjom civilizacije Maya da će se to dogoditi 2012. godine u zimskom solisticiju,te da bi u to vrijeme vrlo vjerojatno mogao doci 112.papa te cinjenice se poklapaju,i to ne samo sada kao neka izacunavanja koje je netko smislio u par dana,nego u nekoliko tisuca godina.
    Maye,kao drevna civilizacija,koja je bila takva kakva jest,dala je prije par tisuca godina svoje prorocanstvo-o ovoj 2012. godini.
    sv.Malahije,koji je zivio 1139. god,opet je imao prorocanstvo koje je jako blisko 2012.godini.
    Sumerani koji su opisali putovanje planeta Nibiru-a,kao nekom kome treba svakih 3600 god da prodje pokraj Zemlje(posljednji puta,prije skoro 3600 god,po Bibliji je bio Opci Potop),te danasnji znanstvenici koji govore da se On,planet X priblizuje,te izracun da bi mogao proc pokraj Zemlje 2012.god govore da bi 2012. zaista mogla biti presudna.

Eto,ja sam vam sada dao cinjenice koje postoje nekoliko tisuca godina,i nove dokaze i spoznaje koje danas potvrduju to sto je bilo receno.
    Kome cete vjerovati?
    -Znanstvenicima i ljudima koji su govorili isto u velikim vremenskim razlikama,koji imaju cinjenice,dokaze,izracunavanja.
    -"Visim tijelima" koji ce reci "NE" svemu tome i reci da je sve lazirano,da je sve laz, a sami nemaju dobre,ali zaista dobre dokaze,cinjenice i protuargumente.

Na vama je da se odlucite i razmislite. I u vama je odgovor,osjetiti cete nesto,tj. sva ostala nagadjanja nisu drzala vodu,i niste mogli nista osjetit. Nikakvo treperanje,ushit,zanos,strah. Sada to mozete osjetiti.
    Postoji nesto u nama sto nam daje odgovore,ta neka nevidljiva sila,koja nam se svima dogodila,jer smo svi dozivjeli nesto sto nismo mogli objasniti-ma kako apsurdno zvucalo.
    Ja dok sam pisao ovo sam imao,osjetio nesto. Osjetio sam da je ovo drugacije od ostalih nagadjanja.

Ne kazem da je ovo sve istina,jer ja kao zivo bice,odbacujem svaku pomisao da bih prestajao zivjeti.
    I mislim da je to normalna reakcija,svi se borimo za zivot i negiramo sve sto bi nam moglo nauditi.
    ali priznajmo,ove cinjenice nisu smijesne,dok se ovo cita,ne moze se nasmijati,jer ovo nisu naklapanja u prazno.
    Ja,premda su ove cinjenice jako povezane,i 1. puta zaista mogu potvriditi dolazak Smaka svijeta,ne zelim vjerovati da ce se to dogoditi-da cu prestati biti.
    Have you really lived thousands of days, or one day thousands of times?

Starter Avatar od korisnika invmbc
    Datum registracije
    25-09-08
    Poruka
    5
    Liked
    0 times

Tajac...!

Lajkaj nas na Facebooku