Stranica 6 od 17 PrvoPrvo 123456789101116 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 51 do 60 od 170
Like Tree2Likes

Planet X - Nibiru

Raspravljate o temi Planet X - Nibiru u Rub Znanosti forumu, dio Znanost foruma; Neznam dali ce se ovo desiti ali me je jako zainteresirala jedna cinjenica a to je da burze u svijetu ...

Početnik
    Datum registracije
    16-02-08
    Starost
    35
    Poruka
    5
    Liked
    0 times

Re: Planet X - Nibiru

Neznam dali ce se ovo desiti ali me je jako zainteresirala jedna cinjenica a to je da burze u svijetu padaju nenormalno sto je prvi pravi znak da NETKO NESTO ZNA nije ovo cista sluicajnost.
    Pozdrav.

Akademik Foruma Avatar od korisnika industrial
    Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    34
    Poruka
    5,020
    Liked
    4 times

Citat Pravi autor: pifkolektor Pogledaj Poruke
    Neznam dali ce se ovo desiti ali me je jako zainteresirala jedna cinjenica a to je da burze u svijetu padaju nenormalno sto je prvi pravi znak da NETKO NESTO ZNA nije ovo cista sluicajnost.
    Pozdrav.
    planet x kriv za ekonomski pad, a ludilo braleee
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

Starter
    Datum registracije
    02-11-08
    Poruka
    3
    Liked
    0 times

pročita san sve u ovoj temi, i virujen u taj planet... nek se obistini 2012, jer 2011 je 100-ti rođ hajduka, nek mi ro proslavimo onda 2012 nek vidimo taj nibiru i onda se more komotno umrit

Starter Avatar od korisnika solomon58
    Datum registracije
    10-01-09
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Cool Re: Planet X - Nibiru

Mene u vezi Nibirua jedino brine kalendar Maja koji je jako precizan ali završava 21.12.2012. Ranije se mislilo da je nepotpun a u svijetlu ove rasprave itekako jeste jer jednostavno nema razloga za dalje računanje vremena.

Regularni forumaš Avatar od korisnika zalive
    Datum registracije
    27-01-09
    Poruka
    332
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: Balian Pogledaj Poruke
    Ako je taj planet X tako daleko od Sunca može jedino biti "malena hrpica" leda, kao i sva tjela koja se nalaze u takozvanom kuiperovom pojasu. Na takvom mjestu život se ne bi mogao razviti,
    u slučaju ako bi postojao, tko kaže da se život razvio na nibiruu? taj je planet mogao biti koloniziran, a životni prostor održavan (grijan) nekom vrstom energije. postoji mogućnost života u unutrašnjosti planete. osim toga teško je reći koje su temperaturne granice mogućnosti postojanja različitih oblika (inteligentnog) života

on se nije razvio čak ni na Marsu, moraju postojati određeni uvjeti da bi se razvio život, a kamoli inteligencija.
    otkud znaš da se nikad nije razvio? imaš li neki dokaz da se nikad nije razvio, ili je to tvoja (ili nečija) pretpostavka?

znaš i sam odgovor na ovo, ne moramo dalje

na Zemlji je 4,5 miljardi godina trebalo da se razvije "inteligencija" i "civilazacija"
    možda se nije 'razvila'? što ako smo kolonizirani, genetički stvoreni, od nekud naseljeni? što ako je u dalekoj prošlosti već bila neka civilizacija na zemlji nepoznata do sada, preduboko/vremenski predaleko da bi bila otkrivena?

možda smo prva civilizacija u Svemiru,
    moguće, ali vrlo vrlo malo vjerojatno

ako je tako morao biti još odgovorniji, ako smo ziljunta također, znači da uistinu možemo nešto postati. Izvanzemaljske civilizacije nam se još nisu javile, tek 80 godina šaljemo signale u Svemir, mislim da ćemo se još načekati. Ovo su moja razmišljanja. Ili su daleko ili vjerojatnije, mi ih još nezanimamo prvo se trebamo naučiti nositi samo sa sobom i jedni s drugima. Da sam na njihovom mjestu ja nam ne bi pristupio, nego bih pričekao da vidim kamo će to čovječanstvo krenuti. Mislim da je vjerojatnije da će krenuti putem samouništenja, no možda sam u krivu, možda ćemo ipak biti u stanju nešto postati.

Znanost je 2000 godina pod pokroviteljstvom Crkve tražlia Boga, nije ga pronašla, osobno smatram da ga nema
    to što ti osobno smatraš ne znači i da ga nema. Bog je nedokaziv, a onog časa kad postane dokaziv, promjenit će se temelji vjere. naime vjera isključuje znanje, znanje isključuje vjeru. kad bi recimo u teoriji ljudima bilo dokazano da Bog postoji, da li bi ono vjerovali u njega? odgovor je vrlo jednostavno: ne bi. oni bi znali da postoji, ne bi imali što vjerovati u to ili ne no to je samo teorija. kad bi se Bog nedvosmisleno ukazao, znaš što bi rekli oni koji nikad nisu vjerovali u njega? rekli bi: ok, to biće se dokazalo, no kako znamo da je to Bog? fizički se ukazalo, ne liči na Boga. to je nekakvo biće, pojava, ne znam šta, ali to nije Bog. možda je hologram koji su stvorili ljudi. see my point? i što je najbolje, bili bi u pravu. jer, ne možeš dokazati Boga. no ljudi se dijele na one otvorena uma i one zatvorena uma. oni zatvorena uma funkcioniraju na principu predrasuda. ti doista nećeš naći dokaz da Bog postoji, ali ako ćeš biti iskren, priznat ćeš da nećeš naći niti dokaz da Bog ne postoji. tako da kao izbor ostaje samo vjera u jednu ili drugu mogućnost, ili da postoji, ili ne

ista stvar je i sa svim informacijama koje dobivamo o nibiruu. otvoreni um dozvolit će da je i najfantastičnija mogućnost možda djelomice ili čak u potpunosti istinita. mi s ovog stajališta teško možemo procijeniti da li jest istina ili nije. fotografije pklaneta mogu biti i veliki masovni hoax, čitava priča babaroganje. ali mogu biti i istinite. isto je i s mogućnosti da postoji civilizacija na tom planetu, da ona možda nije dobra, da su potomci te civilizacije već prisutni ovdje, i da doista žele kontrolirati i vladati u potpunosti ovim svijetom
    Zadnji Uredio zalive : 27-01-09 u 14:42

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Balian
    Datum registracije
    29-05-07
    Poruka
    2,171
    Liked
    442 times

Otvoreno - zatovreno, pa nije riječ o vratima

svašta

Evo nešto i za jedne i druge

SitchinIsWrong
    The only principle that does not inhibit progress is: anything goes.

Starter Avatar od korisnika hagar
    Datum registracije
    28-01-09
    Poruka
    23
    Liked
    0 times

ovdje je zapravo nebitno ima li boga ili nema. i taj Nibiru postoji ili ne postoji bez obzira na njega. osobno, nisam vjernik ali to je sasvim druga tema. planet mase 5 zemalja, koliko sam pronašao da mu pripisuju, morao bi biti vidljiv, možda ne optičkom teleskopu ali radioteleskopu svakako. čak i u svom apogeju. ako ga stvarno ima, i ako je 2012 istinita priča onda on upravo ubrzava prema nama (po 3. Keplerovom zakonu) pa bi s ove vremenske distance svakako trebao biti vidljiv (3 godine-zemaljske) pa ipak mislim da ne postoji. a dali znam? neznam, nisam astronom. to da neka izabrana skupina ljudi zna za njega i da se priprema za to sliči mi na običnu teoriju zavjere a njima nisam sklon. ako NASA priprema nove sonde za istraživanje Marsa za 2015. godinu malo mi je nevjerojatno da to čini unatoč kataklizmi za koju navodno zna. prije ću povjerovati da će nas presresti nekakav asteroid i da se više toga moramo bojati. površina Mjeseca nam to pokazuje. a niti zemlja nije bila pošteđena toga.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika Sayrex
    Datum registracije
    23-07-07
    Starost
    22
    Poruka
    570
    Liked
    5 times

Gle već se on vidi, al aj ga ti prepoznaj među tisućama zvijezda na nebu koji je nibiru? to samo zna onaj koji zna šta su sve ostale zvjezde osin njega xD
    “He may think that we’ve betrayed him, but if he’s waiting even now, how miserable must he be? [...] I can’t help but think that he’s believed in us all this time.“

Starter Avatar od korisnika hagar
    Datum registracije
    28-01-09
    Poruka
    23
    Liked
    0 times

pa mislim da su svi vidljivi objekti već odavno katalogizirani i nešto što se pojavi svakako bi među astronomima podiglo prašinu.

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Balian
    Datum registracije
    29-05-07
    Poruka
    2,171
    Liked
    442 times

A možda oni na Nibiruu imaju nekakv šiti koji ih učini nevidljivim pa se pokazuju samo pojedincima poput Sichina.
    The only principle that does not inhibit progress is: anything goes.

Lajkaj nas na Facebooku