Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 13

Kako brže raditi na računalu koristeći tipkovnicu?

Raspravljate o temi Kako brže raditi na računalu koristeći tipkovnicu? u Savjeti i Trikovi XP forumu, dio Tutoriali i Trikovi foruma; ...

Starter Avatar od korisnika Zweistein
    Datum registracije
    06-05-07
    Starost
    28
    Poruka
    56
    Liked
    0 times

Kako brže raditi na računalu koristeći tipkovnicu?

Pritisnite:..........................................Za:.................................................................

CTRL+C.............................................Kopiraj............................................................ CTRL+X..............................................Odreži............................................................ CTRL+V.............................................Zalijepi............................................................ Delete.................................................Izbriši............................................................ F2......................................................Preimenuj označenu stavku............................. CTRL+A..............................................Označi sve.................................................... F3......................................................Pretraživanje datoteka i mapa.......................... ALT+F4...............................................Zatvori aktivni prozor ili program....................... ESC...................................................Otkaži trenutni zadatak................................... F1.......................................................Prikaži pomoć............................................... END...................................................Prikaži dno aktivnog prozora............................ HOME.................................................Prikaži vrh aktivnog prozora............................

Banned
    Datum registracije
    12-10-06
    Starost
    34
    Poruka
    1,379
    Liked
    5 times

Re: Kako brže raditi na računalu koristeći tipkovnicu?

Sve je to dobro što si stavio, samo za većinu nas ništa novo. Ali kad si već otvorio temu, meni taj F2 ne radi, pa ne kontam zašto. I ne mogu zatvorit program sa ALT + F4
    Imam tipku "close" s kojom mogu, ali na ovaj način ne ide. Zatim ne mogu @ napisati sa ALT gr + 4 -6, ili ALT gr + 6 -4 (već sam i zaboravio kako je bilo) Ok, znam da mogu to sa ALT + V, ali prije sam mogao i ovako ...
    Zadnji Uredio zeljonar : 15-05-07 u 23:27

Starter
    Datum registracije
    09-03-07
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: zeljonar Pogledaj Poruke
    Sve je to dobro što si stavio, samo za većinu nas ništa novo. Ali kad si već otvorio temu, meni taj F2 ne radi, pa ne kontam zašto. I ne mogu zatvorit program sa ALT + F4
    Imam tipku "close" s kojom mogu, ali na ovaj način ne ide. Zatim ne mogu @ napisati sa ALT gr + 4 -6, ili ALT gr + 6 -4 (već sam i zaboravio kako je bilo) Ok, znam da mogu to sa ALT + V, ali prije sam mogao i ovako ...
    Pa naravno da nemožeš jer taj znak "@" (at ili mokey kako ga neki zovu) se ukucava tako što se pritisne i drži pritisnuta tipka Alt (znači ne AltGr) i onda ukuca broj 64 bez ikakvih pluseva i minusa između brojeva, te zatim kada otpustiš Alt na mjestu gdje ti je bio kursor pojavi se @.Brojeve ukucavati s tipkama numeričke tipkovnice.
    Pokušaj kako sam ti napisao i vidjeti ćeš da možeš (a vjerojatno si se sada i sam prisjetio). Ustalom za @ svi koriste kratice AltGr+v=@.
    Možda 1/1.000.000 koristi taj drugi način što sumnjam.
    Pozz

Akademik Avatar od korisnika mirin979
    Datum registracije
    24-03-07
    Starost
    29
    Poruka
    4,061
    Liked
    0 times

ako zelis napisati monkey,ukljuci num lock i klikni alt + 64
    Anything is possible on the Coke Side of Life.Check it out for yourself!

dr.sc. Foruma
    Datum registracije
    28-03-07
    Poruka
    2,500
    Liked
    2 times

Citat Pravi autor: mirin979 Pogledaj Poruke
    ako zelis napisati monkey,ukljuci num lock i klikni alt + 64
    ili samo Alt Gr + V

30215 Avatar od korisnika pharaoh
    Datum registracije
    10-06-05
    Starost
    9
    Poruka
    8,296
    Liked
    191 times

eh sad imam ja pitanje, od svih shortcuta, neznam kako minimalizirat otvoreni prozor?????znam kako mijenjati otvorene prozore, ali minimalizirat hmmmmm?
    opet mi se ide u Provansu, nisam bio, nego mi se i prije išlo.

V.I.P. Član Avatar od korisnika Servant
    Datum registracije
    05-11-05
    Poruka
    6,503
    Liked
    481 times

alt + space + 3puta strelica dolje + enter

V.I.P. Član
    Datum registracije
    27-02-07
    Poruka
    10,360
    Liked
    895 times

Il klikneš mišom na minus

Akademik Avatar od korisnika mirin979
    Datum registracije
    24-03-07
    Starost
    29
    Poruka
    4,061
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: anthlon Pogledaj Poruke
    Il klikneš mišom na minus
    ovo je puno jednostavnije
    Anything is possible on the Coke Side of Life.Check it out for yourself!

Starter Avatar od korisnika Booze
    Datum registracije
    25-05-07
    Poruka
    10
    Liked
    0 times

mozes tipka Windows+m, al to ti minimiza sve prozore,tj.to je ko Show Desktop
    šetam zube za besplatno. CIJENA PO DOGOVORU

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku