Pokazujem rezultate 1 do 5 od 5

system restore xp - kako napraviti

Raspravljate o temi system restore xp - kako napraviti u Savjeti i Trikovi XP forumu, dio Tutoriali i Trikovi foruma; ...

Hard Sports Avatar od korisnika Pretorian
    Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    25,778
    Liked
    1271 times

system restore xp - kako napraviti

S obzirom da je Microsoft uvođenjem winME ( ) uveo funkciju "system restore", koja je također dio winXP-a,
    a taj System restore je definitivno vrlo koristan, stoga bi bila šteta da ga zanemarimo. Stoga ću napisati jedan kratak tutorijal u obliku Q/A (FAQ) na temu system restore .

što je SYSTEM RESTORE?
    -System restore je funcija unutar operativnog sustave (winXP) koja pamti svaku promjenu nad svim podatcima na disku, koje se zbivaju prilikom Instalacije/Deinstalacije programa. Naravno, System restore zbog toga zahtijeva nešto dodatnog mjesta na vašem disku. S obzirom da je ovo važna funkcija (pogotovo u trenutcima očaja) smatram da se nebiste trebali zamarati prostorom koji Sys.restore zauzima na disku, te da Sys.restore ostavite uključen.
    -Ukoliko instalirate nešto, i nakon toga vam se XP počene "čudno" ponašati ili je nestabilan, možete uspomoć Sys.restore napraviti "ROLEBACK" tj. povratak na prijašnje stanje, u kojem je sve bilo u redu.

Kako da uključim system restore?
    -Iako je System resstore sam po sebi uključen nakon instalacije winXPa, do samog Sys.restorea možete doći na nekoliko načina:
    SETTINGS:
    1) desni klik mišem na MY COMPUTER > PROPERTIES > Zatim odaberete SYSTEM RESTORE tab (mapu)
    2) START > SETTINGS > CONTROL PANEL > SYSTEM > Zatim odaberete SYSTEM RESTORE tab (mapu)
    LAUNCH SYSTEM RESTORE:
    1) START > RUN > upišite msconfig > i izeberite LAUNCH SYSTEM RESTORE
    2) START > PROGRAMS > ACCESSORIES > SYSTEM TOOLS > SYSTEM RESTORE

Što sve mogu promijeniti u opcijama (settings) i zašto?
    -možete isključiti System restore u potpunosti na svim diskovima (i particijama). Da bi ste to uključili / isključili kliknite na "checkbox" kraj
    Turn off System restore on all drives
    -S lijeve strane imate sliku i ime svojih diskova (particija). Kliknite na disk/ particiju i zatim na gumb settings. Sada možete isključiti Sys.restore samo za taj disk / particiju i možete odrediti pomicanjem "slidera" količinu prostora kojeg će XP koristiti kao System restore. NAPOMENA: Veći prostor znači više "restore" točaka, a to znači da se možete vratiti dalje unatrag!

OK. Neš mi se "raspada" XP. Kako da vratim sve u vrijeme kad je bilo dobro?
    -Prvo moram napomenuti da Sys.restore nije svemoguć i da bi bilo dobro znati uzrok problema. Isto tako je važno da nestabilnost primjetite čim prije, jer s obzirom na količinu prostora koji ste dodielili sys.restoreu, može se dogoditi da nemate sys.restore point u kojoj je zapravo stanje sustava kada je sve bilo u najbolje redu. Također detaljniji opis možete vidjeti ovdje . dakle pokrenuli smo SYSTEM RESTORE, kliknite na RESTORE MY COMPUTER TO EARLIER TIME > i odaberite na kalendaru jednu od ponušenih restore točaka.
    -Također više o system restoreu na MS Knowledge Base-u .

Je mogu ja sam kreirati System Restore Point?
    -Naravno. Kada pokrenete System restore imate dvije opcije "restore..." i "create restore point". Ručno kreiranje Restore Pointa je preporučeno ako izvodite neke radnje (modifikacija sustava ili registry-a naprimjer), a u čiji ishod niste sigurni.

VAŽNO:
    Mnogi trojani koriste system restore point kao mjesto gdje se sakriju i onda izbacuju viruse. Razlog tome je što system restore ima podešene "NTFS permissione" da mu može pristupiti svaki (i "običan") user na PC-u!!!. S obzirom da nijedan AV (anti virus) nesmije dirati system restore, AV ne može ukloniti virus sa sustava (AV ukloni virus ali ne i trojana). Microsoft je to promijenio sa SP1 (iako to nije navedeno u listi promjena) stoga najtoplije preporučam instalaciju SP1 na XP!

System restore je VRLO korisna funkcija, stoga je nemojte zanemariti.

Informacija:
    prilikom System Restorea, XP će napraviti restore na programima, sistemskim datotekama, registry-u NO NEĆE DIRATI FAJLOVE KOJE STE SAMI KREIRALI (dokumenti, mp3, avi ...)!!!

rr2
    rr2 je offline
    Starter Avatar od korisnika rr2
    Datum registracije
    02-11-05
    Poruka
    37
    Liked
    2 times

Re: system restore xp - kako napraviti

Ja moram napomenuti da je ovo jedna od najboljih stvarčica na XP-u. Znam, ne radi kako spada u 10% slučajeva, zna zezati. Ali meni je jučer spasila život.
    Naime, jučer mi je uletio gadan virus koji mi je disemblo AV, proširio i startao svoje fajlove, ubrizgao kod u explorer.exe, kao i sve popratne stvari, rušenje winsows, famozni blue screen, winows balončići upozorenja, procesor i memorija na 100%, ...
    Nakon 3sata čišćenja infektivnih fajlova nisam bio siguran da sam ih sve maknuo.
    Nakon toga sam napravio System Restore... Kao da sam napravio UNDO na dva dana prije... sve bilo ok, nikakvih problema... u registrima sve ok, explorer.exe se više nije sušio....
    Kao da virusa nikada nije bilo!!

da prikratim... iz iskustva, alatka koja spašava glavu... i komp
    >>Sve to dođe na svoje... odavno pravila znam... :fly

Starter
    Datum registracije
    26-07-08
    Poruka
    55
    Liked
    0 times

[QUOTE=rr2;57699]Ja moram napomenuti da je ovo jedna od najboljih stvarčica na XP-u. Znam, ne radi kako spada u 10% slučajeva, zna zezati. Ali meni je jučer spasila život.
    Naime, jučer mi je uletio gadan virus koji mi je disemblo AV, proširio i startao svoje fajlove, ubrizgao kod u explorer.exe, kao i sve popratne stvari, rušenje winsows, famozni blue screen, winows balončići upozorenja, procesor i memorija na 100%, ...
    Nakon 3sata čišćenja infektivnih fajlova nisam bio siguran da sam ih sve maknuo.
    Nakon toga sam napravio System Restore... Kao da sam napravio UNDO na dva dana prije... sve bilo ok, nikakvih problema... u registrima sve ok, explorer.exe se više nije sušio....
    Kao da virusa nikada nije bilo!!

da prikratim... iz iskustva, alatka koja spašava glavu... i komp [/QUOTE

Jedan dan gledam po youtubu kako napraviti stvarni" virus a bio je lažni ja sam ga napravio i slucajno otvorio i mislio sam da je to pravi virus i poceo plakati a tek kad sam ponovno upalio vidio sam da je to samo bio shutdown virusSve prati sreca

Početnik
    Datum registracije
    30-06-13
    Starost
    15
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Molim te objasni mi kako da resim ovaj moj slucaj naime radi se o tome da sam dva puta za redom u istom danu vracao datum u Restore sistem tako da sada kad otvorim restore sistem otvori se prazan prostor kao da ne postoji

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Bulldog091
    Datum registracije
    27-11-07
    Starost
    30
    Poruka
    3,075
    Liked
    831 times

već je i računalu pun qurac restoranja, napokon re-instaliraj windowse, i btw. nije ti ovo tema za pitanja

Slične Diskusije

1. BIOS postavke i ostalo
    By daMassa in forum Računala
    Odgovora: 24
    Zadnja poruka: 24-03-11, 19:50
  2. Kolekcija viceva
    By RubberDuck in forum Vicevi i Smiješni Tekstovi
    Odgovora: 6
    Zadnja poruka: 24-07-07, 23:37

Lajkaj nas na Facebooku