Stranica 3 od 7 PrvoPrvo 1234567 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 21 do 30 od 68

koje felge da kupim??

Raspravljate o temi koje felge da kupim?? u Tuning i Styling forumu, dio Automobilizam i Motori foruma; Oggy, izgleda vrlo dobro!! vidim da je stress radio tu sliku!! koja su tvoje velicine, isto 15" ili 16"??...

Trenutno u mirovini Avatar od korisnika Hagan_Bajan
    Datum registracije
    27-11-05
    Poruka
    4,343
    Liked
    48 times

Re: koje felge da kupim??

Oggy, izgleda vrlo dobro!! vidim da je stress radio tu sliku!! koja su tvoje velicine, isto 15" ili 16"??
    ...zašto si taka ko da sam ja bezveze,ne znas da se meni svi klanjaju kad uđem u kazneni prostor i zamahnem...

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    51
    Poruka
    7,266
    Liked
    32 times

Pokušavam doći do istine, a ne činjenica i dovoljno sam star da ih znam razlikovati.
    Jerzy Kosinski

Regularni forumaš Avatar od korisnika ferrari
    Datum registracije
    12-01-06
    Poruka
    310
    Liked
    2 times

gle maslow, jesi u pravu si u puno stvari... svakač ast, nisam ja ništ rekel.... ali te pitam, dali i dalje tvrdiš da kad staviš veću felgu, auto manje troši (nadam se da si mislio na gorivo)..??? dali i dalje stojiš kod toga?
    SOUND . VISION . SOUL
    P i o n e e r

Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    51
    Poruka
    7,266
    Liked
    32 times

Citat Pravi autor: ferrari Pogledaj Poruke
    gle maslow, jesi u pravu si u puno stvari... svakač ast, nisam ja ništ rekel.... ali te pitam, dali i dalje tvrdiš da kad staviš veću felgu, auto manje troši (nadam se da si mislio na gorivo)..??? dali i dalje stojiš kod toga?
    A što ti smatraš većom felgom?
    Razlika praktički nema veze s veličinom felge nego s materijalom od kojeg je napravljena, aluminijska je lakša od čelične.
    Time što je povećao promjer felge ne znači da je povećao promjer točka,
    a upozoravao sam ga da ne povećava širinu gume (to ti je onaj prvi broj na oznaci gume).
    Malim povećanjem mase felge zbog promjera, smanjiti će težinu gume pa je i tu na dobiti.
    Uštede dolaze do izražaja isključivo u gradskoj vožnji zbog čestih stajanja i kretanja, na autoputu se uopće ne primjete.
    Pokušavam doći do istine, a ne činjenica i dovoljno sam star da ih znam razlikovati.
    Jerzy Kosinski

Regularni forumas
    Datum registracije
    11-02-06
    Poruka
    212
    Liked
    0 times

istina Hagane, nema ih puno za kupiti u HR, stavio sam ih samo kao primjer, sta da si gledas... jel kod tebe ne bi mogle ici 190/50/16?

ljudi nemojte se svadjati...
    Ima negdje na netu calculator...samo uneses orđiđi velicinu gume, i uneses zeljenu velicinu, bitno je da se to poklapa, samo da ga iskpoam negdje

e da, te Dezent su jako lijepe, ima tu jedna Alfa pored moje firme bas te, ali naravno, 17 ili cak i vece...i odlicne su

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Starost
    36
    Poruka
    19,294
    Liked
    5155 times

Citat Pravi autor: esseker Pogledaj Poruke
    Ima negdje na netu calculator...samo uneses orđiđi velicinu gume, i uneses zeljenu velicinu, bitno je da se to poklapa, samo da ga iskpoam negdje
    Imaš ovdje jedan kalkulator .
    Upišeš dimenziju originalnih guma i onih koje misliš stavit i napiše ti koliko je odstupanje.
    Dozvoljeno je +-2.5 %

Evo još jedan - Link
    Kad me vidite možete me se nadati!

Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    51
    Poruka
    7,266
    Liked
    32 times

Citat Pravi autor: esseker Pogledaj Poruke
    istina Hagane, nema ih puno za kupiti u HR, stavio sam ih samo kao primjer, sta da si gledas... jel kod tebe ne bi mogle ici 190/50/16?

ljudi nemojte se svadjati...

e da, te Dezent su jako lijepe, ima tu jedna Alfa pored moje firme bas te, ali naravno, 17 ili cak i vece...i odlicne su
    Citat Pravi autor: Joks Pogledaj Poruke
    Imaš ovdje jedan kalkulator .
    Upišeš dimenziju originalnih guma i onih koje misliš stavit i napiše ti koliko je odstupanje.
    Dozvoljeno je +-2.5 %

Evo još jedan - Link
    Ma hvala bogu da većina zna i razumije o čemu pričamo.
    sad više definitivno ne pišem odgovore ferarijevim insinuacijama!!!!!!!!!!
    Jerzy Kosinski

Trenutno u mirovini Avatar od korisnika Hagan_Bajan
    Datum registracije
    27-11-05
    Poruka
    4,343
    Liked
    48 times

ma znam za taj kalkulator!! prema njemu sam se i ravnao kad sam odlucivao sto cu uzet!! najbolje mi pasu, najmanje je odstupanje na 185/55/15,al je takva guma papreno skupa, a 195/50/15 dobim vec za 350 kn po komadu!!
    Maslow, ova Corsa OPC na slikama sto si stavio je zakon!! Fenomenalno izgleda!!

esseker, 195/50/16 nece ic jer je odstupanje preveliko, nekih 3%, sto znaci oko 2 cm bi mi diglo auto gore... bas mora biti 195/45/16
    ...zašto si taka ko da sam ja bezveze,ne znas da se meni svi klanjaju kad uđem u kazneni prostor i zamahnem...

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Starost
    36
    Poruka
    19,294
    Liked
    5155 times

Slažem se, 195/50/15 je za tvoj auto najbolja guma u toj "colaži" (najisplativija )
    Kad me vidite možete me se nadati!

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    34
    Poruka
    5,230
    Liked
    31 times

Citat Pravi autor: Hagan_Bajan Pogledaj Poruke
    Oggy, izgleda vrlo dobro!! vidim da je stress radio tu sliku!! koja su tvoje velicine, isto 15" ili 16"??
    Kod mene je 15tica i prezadovoljan sam izgledom i cijenom.
    195/50/15 je nekako od tih svih 15+ najjeftinija guma, andjes felgu priblizno slicnu kao Dezent T (znaci krak ide skroooz do ruba felge) i pogodio si stvar.
    A Stress je jedan stari frend
    Moja topla preporuka je 15" felga i 195/50 R15. Ako uzmes ista drugo razlike su takve da sama cijena felge i gume jaaaaaako opravdava te razlike koje su uistinu ne primjetne u klasicnoj voznji.
    No napominjem, mora spustiti auto jer ce bez toga sve izgledati neproporcionalno.
    I nemoj uzeti amortizere sa stelanjem ili nekakve gewinde. totalno ne isplativo. Ne ganjas se po stazi kada ti je bitna ta mogucnost stelanja tvrdoce i visine. Jednom ces namjestiti to i nikada neces to dirati. A platiti ces oko soma eura. Ovako si kupis obične kraće federe (preporucujem Eibach, H&R ili Koni) i to je to. Ako neces biti zadovoljan sa tvrdocom amortizera odes kod Slovenaca i za 150-200 eura si nadrukas amortizere na zeljenu tvrdocu.
    Federi - 200 eura
    Ako je potrebno drukanje amortizera - 200 eura
    I ustedio si si barem 500 eura sa sprziti na neke druge gluposti ala auspuha ili nest slicno...

I nemoj stediti na gumi!!! Guma glavu cuva u ekstremnim situacijama. Goodyear F1, Bridgestone Potenza ili neka Yokohama (preporucujem AVS sport). Mozda malo presportska guma za Corsu 1.2, ali ako nedaj Boze zatreba jebacki grip u nekoj zajebanoj situaciji bolje sportska guma koja grize asfalt neko Michelin Energy s kojim ces se samo odsklizati....

Lajkaj nas na Facebooku