Stranica 13 od 51 PrvoPrvo ... 38910111213141516171823 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 121 do 130 od 508
Like Tree341Likes

crteži rađeni olovkom i ugljenom

Raspravljate o temi crteži rađeni olovkom i ugljenom u Umjetnosti forumu, dio Kultura i Zabava foruma; ovo mi je stvarno za nevjerovati........ prečisto je...... a ovo iz zraka.... ma nema šanse..... ima kakva stranica na netu ...

irm
    irm je offline
    V.I.P. Član Avatar od korisnika irm
    Datum registracije
    16-01-08
    Starost
    34
    Poruka
    12,366
    Liked
    527 times

Re: crteži rađeni olovkom i ugljenom

ovo mi je stvarno za nevjerovati........ prečisto je...... a ovo iz zraka.... ma nema šanse.....

ima kakva stranica na netu za pogledat još koje radove?
    "Praviš se finjaka, a više si jaja stukla od dupe nego od tavu..."

Početnik
    Datum registracije
    07-01-08
    Starost
    41
    Poruka
    44
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: irm Pogledaj Poruke
    ovo mi je stvarno za nevjerovati........ prečisto je...... a ovo iz zraka.... ma nema šanse.....

ima kakva stranica na netu za pogledat još koje radove?
    Ima, ali prije toga, za sve koji ne vjeruju ili im je teško povjerovat,evo jedan postupak slikanja hiperrealističnog portreta po fazama (u ovom slučaju airbrushem s korištenjem kista za detalje - u takovim slučajevima se obično koriste akrilne boje). Rezultat je nevjerojatan, zar ne?

Pozdrav
    Dodane Slike Dodane Slike

irm
    irm je offline
    V.I.P. Član Avatar od korisnika irm
    Datum registracije
    16-01-08
    Starost
    34
    Poruka
    12,366
    Liked
    527 times

nemam riječi............eto.......
    "Praviš se finjaka, a više si jaja stukla od dupe nego od tavu..."

prof. Foruma Avatar od korisnika Agness
    Datum registracije
    21-02-08
    Poruka
    1,918
    Liked
    7 times

evo nešto jako lijepo, nadam se da nije bilo...

uživajte

Akademik Avatar od korisnika kresola
    Datum registracije
    17-07-07
    Starost
    36
    Poruka
    3,536
    Liked
    2 times

Stvarno je lijepo.....i muzika paše....
    Navukao sam se na King Duble...nije reklama svega mi....

Početnik Avatar od korisnika specc
    Datum registracije
    27-02-08
    Poruka
    36
    Liked
    1 times
    Citat Pravi autor: graphite Pogledaj Poruke
    He, He, He ! Predpostavljao sam da će biti ovakova ili slična reakcija. To je zato što nas naši mediji već preko 20 godina futraju informacijama kako je Zvonimir Mihanović vrhunski svjetski hiperrealist i kako nema boljih od njega. On nije loš slikar, ali sigurno u sferi hiperrealističnog slikarstva, on je daleko od stvarnog svjetskog vrha. Ovo su stvarno ulja na platnu (nemam nikakovog razloga da vam lažem) i da vam još malo raspirim zanimanje, postavit ću još dvije slike istih autora. Uživajte!!!

P.S. Shvaćam da ste nepovjerljivi, u početku nisam ni ja vjerovao.

Slusaj graphite ajde budi dobar pa nam daj ime tog autora ili neki link o svemu tome hoces?

PS: jos uvijek ne vjerujem u to i to je to.I ovo drzim fotkama.Kad vidim neke bolje dokaze mozda cu i povjerovati.

Citat Pravi autor: TigarZG1 Pogledaj Poruke
    Evo i nekih mojih davnih crtkarija olovkom....znam da je neusporedivo sa onim (savršenim) slikama na početku........Na prvoj je moja mama iz mladih dana nacrtano prije više od 20 godina (vidi se patina vremena)....a druge dvije......nagađajte.....Crteže sam slikao mobitelom, tako da ne garantiram kvalitetu snimke....Samo da kažem...vidjevši one slike sa početka.... vratila mi se volja za crtanjem nakon dugo godina....

Dobri su crtezi,dobri,najbolja je ova djevojka desno,super izgleda.Kazes prije 20 godina crtano.Davno bjese.Ali tim interesantnije svakako.Ni ja nisam nista nacrtao 20-tak godina sve do prije jednog mjeseca otprilike.Tu nam je situacija slicna.

Citat Pravi autor: graphite Pogledaj Poruke
    Ima, ali prije toga, za sve koji ne vjeruju ili im je teško povjerovat,evo jedan postupak slikanja hiperrealističnog portreta po fazama (u ovom slučaju airbrushem s korištenjem kista za detalje - u takovim slučajevima se obično koriste akrilne boje). Rezultat je nevjerojatan, zar ne?

Pozdrav

Jako sam nepovjerljiv....danas je sve moguce napraviti.

Koristi Edit!
    Zadnji Uredio daidza : 19-03-08 u 12:15

Always attacks Avatar od korisnika TigarZG1
    Datum registracije
    15-07-07
    Starost
    49
    Poruka
    5,428
    Liked
    20 times

Citat Pravi autor: specc Pogledaj Poruke
    Dobri su crtezi,dobri,najbolja je ova djevojka desno,super izgleda.Kazes prije 20 godina crtano.Davno bjese.Ali tim interesantnije svakako.Ni ja nisam nista nacrtao 20-tak godina sve do prije jednog mjeseca otprilike.Tu nam je situacija slicna.
    Hvala....iako bi mogao i malo bolje jer ovo je rađeno brzinski....samo slika moje mame je stara više od 2o g. ove su nešto mlađe iako ima dosta kako sam i njih napravio....naslikana djevojka je poznata Vanessa Mae a gledao sam je sa jedne skroz male fotke....neznam koliko sam potrefio lik.... ali crtež je nalikovao fotki....onu u sredini ne trebam objašnjavati,očito je tko je...jedino mi je u planu napraviti puno bolju.....Htio sam reći da se i ja slažem s tobom glede gornjih radova....naročito sam proučavao lik onog ženskog portreta i teško mi je povjerovat da to nije fotka jer ima toliko sitnih,specifičnih za ljudsko lice, detalja....poput sitnih rupica,dlačica,tankih vlati kose....praktički nemogoće...
    Vjerujem u....

Početnik
    Datum registracije
    07-01-08
    Starost
    41
    Poruka
    44
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: specc Pogledaj Poruke
    Slusaj graphite ajde budi dobar pa nam daj ime tog autora ili neki link o svemu tome hoces?

PS: jos uvijek ne vjerujem u to i to je to.I ovo drzim fotkama.Kad vidim neke bolje dokaze mozda cu i povjerovati.

Jako sam nepovjerljiv....danas je sve moguce napraviti.

Koristi Edit!
    Ok, kao što znamo, riječ je o hiperrealizmu. Onaj pogled iz aviona i veduta Venezije je naslikala Raphaella Spence - mlada slikarica (mislim da nema ni 30 godina) iz Engleske koja danas živi i radi u Italiji, smatraju ju danas najperspektivnijim hiperrealistom na svijetu. One mrtve prirode je naslikao talijanski slikar Luciano Ventrone. Osim mrtvih priroda (vidio sam ih u uživo jer je moj šef imao četiri njegove originalne slike - ulja na platnu!!!!!) ponekad slika i aktove. Ima još drugih odličnih slikara koji slično rade. Npr. Richard Estes - utemeljitelj hiperrealizma - rođen je 1932. pa mislim da tu otpadaju bilo kakove špekulacije oko kompjutorske obrade!!!. Osim njega, poznat je i John Salt, Englez koji je rođen 1936. Onaj portret koji sam prethodno postavio napravio je Dru Blair - un je majstor airbrusha i on uglavnom slika vojne teme (avione, brodove i sl - vrlo je poznat po tome). Koga zanima malo više o svemu gore navedenom neka ode na google i potraži malo više. Ponavljam, slike Luciana Ventronea sam uživo vidio, tko ne vjeruje njegov problem!

Pozdrav

Uvaženi forumas Avatar od korisnika olja
    Datum registracije
    16-03-08
    Starost
    28
    Poruka
    826
    Liked
    2 times

Citat Pravi autor: Anthony2 Pogledaj Poruke
    Šta reć o svemu tome,ok mene osobno to ne fascinira previše jer to kopiranje fotografije te kasnija izvedba u nekoj crtačoj tehnici i nije stvar nekog velikog talenta,mozda cak ima više snalažljivosti nego stvar tehnike.Tehnika se da naučit!
    slazem se
    Nietzsche:God is dead.God:Nietzshe is dead.

Uvaženi forumas Avatar od korisnika Davor1507
    Datum registracije
    06-09-07
    Starost
    32
    Poruka
    748
    Liked
    2 times

Nije mi taj hiperrealizam zanimljiv, izgleda isto kao fotografija (a možda i je - nisam još uvjeren). Nema te draži crteža olovkom ili ulja na platnu, nije to to.

Lajkaj nas na Facebooku