Stranica 15 od 52 PrvoPrvo ... 5101112131415161718192025 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 141 do 150 od 514
Like Tree345Likes

crteži rađeni olovkom i ugljenom

Raspravljate o temi crteži rađeni olovkom i ugljenom u Umjetnosti forumu, dio Kultura i Zabava foruma; ...

Always attacks Avatar od korisnika TigarZG1
    Datum registracije
    15-07-07
    Starost
    49
    Poruka
    5,428
    Liked
    20 times

Re: crteži rađeni olovkom i ugljenom

Olja odlično.... meni se sviđa....baš mi je drago da si me poslušala...nadam se da ćeš staviti još toga.....
    Vjerujem u....

Početnik Avatar od korisnika specc
    Datum registracije
    27-02-08
    Poruka
    36
    Liked
    1 times

Citat Pravi autor: olja Pogledaj Poruke
    naravno, treba pohvaliti svakog ko se prime olovke..(respect)
    ali mene uvjek vise odusevi masta nego tehnika, jbg.
    maaa, kuzis
    a sto ti, crtkaras isto, il si samo promatrac? (ocito promatrac koji ima pojma)

+eo za tigra, jedan moj stari crtez, ko i vecina, nedovrsen. meni je bezvezan, prikazuje samo tu zensku nesto .. a i nisam imala model, pa su proporcije zbrljane. sad crtam mnogo rjeđe, a ako i da, radim apstrakcije, koje su u jos nedovrsenijim fazama..
    Dobro je rekao netko da su svi za sebe prekriticni ( i ja za sebe vjerojatno)
    tako i ti za sebe sad govoris.Crtez ti je zapravo odlican nikako bezvezan a ideja jos bolja.Prave ideje uvijek vrijede.Po meni ovaj crtez ima uvod,rasplet i kraj da tako kazem a to je vazno.U prijevodu,on ima svoje JA. A to je najvaznije.Bravo!
    Evo da se vratim malo na onaj hiperrealizam,iako su one slike tehnicki daleko jace od ovog tvog djela i od bilo kog drugog koje sam vidio,one nemaju nista zajednicko sa ovim i nikad ih ne bi stavio na svoj zid a ovu tvoju bih recimo.Razlog je jasan,iako se,a to sam vec spomenuo mora cijeniti trud koji je ulozen u stvaranje onih savrsenstava,ne bih zelio fotografiju na zidu nego sliku koja je ocito slika (ili crtez svejedno). A ova tvoja to i jest.
    Jos da ti kazem da su apstrakcije super stvar(Kandinsky i sl.),osobno to jako volim i nastavi samo sa tim,mislim da si odabrala pravu stvar.

Stavi jos koju ovdje ako ju imas,jer nemas se cega sramiti koliko vidim.

Inace moglo bi se na tvoj upit i reci da sam promatrac uz izuzetak jedne slike koju sam tu postavio a koja je postana (post od 04.03.08. u 18.37) na istoj ovoj temi "crtezi radjeni olovkom i ugljenom".Slika je crtana ugljenom i ima naziv "Motiv iz Dalmacije".U tom crtezu nema nikakve duboke filozofije to je jednostavno samo odredjeni motiv,sto mu ime i kaze.To mi je bio i prvi crtez ujedno nakon dugih 20 godina pauze.A sa ugljenom i prvi u zivotu.No recimo da sam i ja u potrazi za jednom boljom idejom.Nadam ju se naci.

Uvaženi forumas Avatar od korisnika olja
    Datum registracije
    16-03-08
    Starost
    29
    Poruka
    826
    Liked
    2 times

malo sam si ostala bez teksta.. jako mi je drago da vam se svidio moj crtez..
    eto bum postala kad bum imala sta novije, vecinu crteza razdjelim, mene samo zivciraju jer mi nikad "to nije to". dada, valjda je to ta "potraga"..
    + specc, ugljen ti je strava, i to prvi??! da vidis moj prvi ugljen... vise ga je bilo na meni neg na crtezu,hehe.. a to da bi stavio moj rad na zid mi je uf! hvala
    Nietzsche:God is dead.God:Nietzshe is dead.

Početnik
    Datum registracije
    07-01-08
    Starost
    42
    Poruka
    44
    Liked
    9 times

Malo ću reagirati na kritike hiperrealizma. Naravno, o ukusima se ne raspravlja (De gustibus...) ali ne mogu se ne osvrnuti na neke komentare kako je to suhoparno, kič, bezdušno kopiranje i sl. Onaj tko tvrdi da je to samo kopiranje fotografije onda u najmanju ruku ne vidi dobro ( nerješen problem dioptrije) ili se još nije naučio promatrati umjetničko djelo. Svakoj vrsti slikarstva (ili bilo koje druge umjetnosti) treba prilaziti u njenom vlastitom kontekstu i kao takvu je poštovati. Pri tome je jasno da se nekom nešto ne sviđa. Mene osobno apstraktno slikarstvo ne privlači, ali ga poštujem zato što znam da je slikar/ica do njega došao konstantnim razvojem preko figurativnog slikarstva koji je baza svega. A slikarstvo onih koji kažu da rade apstraktno, a znam da pri tome ne znaju nacrtat konja, ovcu, psa ili čovjeka - ja nazivam jednim velikim SRANJEM.

Ovdje navodim primjere jednog slikara (koji radi hiperrealizam grafitnom olovkom) i njegovih radova za koje ne bih rekao da mu fali ideja i da je suhoparan. Prosudite!

Pozdrav
    Dodane Slike Dodane Slike

Uvaženi forumas Avatar od korisnika olja
    Datum registracije
    16-03-08
    Starost
    29
    Poruka
    826
    Liked
    2 times

i ja sam ta.
    al sto to znaci, da, ako ti se nesto sviđa, pohvali, a ako ne, suti, o "ukusima se tako ionako ne raspravlja", pa cemu..

ali, "umjetnost" konzumira svatko,pogotovo kada radove stavis u javnost, moras znati da ih nece proucavati samo strucnjaci hiperrealizma, i vrhunski kritičari umjetnosti...
    uostalom, moji komentari o kichu i kopiranju se najvise odnose na prvih nekoliko postova, ali nebitno sad, mozda sam se trebala konkretnije izraziti.
    ispricavam se ako sam koga uvrjedila na temelju svojih subjektivnih stavova. cak i da sam rekla suprotno, i nahvalila crteze, primjedbe jedne ovako nestrucne osobe vjerovatno se nikog nebi niti okrznule.
    i, ne, ne znam nacrtat ovcu, i to sto radim jeste sranje. eto, nadam se da ce ovdje ubuduce biti vise radova, a manje ovakvih prepucavanja, od kojih unaprjed odustajem
    Nietzsche:God is dead.God:Nietzshe is dead.

Starter Avatar od korisnika gandolfini
    Datum registracije
    14-01-08
    Starost
    31
    Poruka
    34
    Liked
    0 times

Svaka čast svima na postanim radovima. Večina je izvrsna.
    Citat Pravi autor: graphite Pogledaj Poruke
    A slikarstvo onih koji kažu da rade apstraktno, a znam da pri tome ne znaju nacrtat konja, ovcu, psa ili čovjeka - ja nazivam jednim velikim SRANJEM.
    Ova rečenica mi je upala u oko i u potpunosti se slažem. No, podsjetila me na jednu "navodnu" anegdotu sa Picassom. Navodno je netko doveo njegov slikarski talent u pitanje i isprovocirao ga tvrdeći da je začetnik(valjda) kubizma zato jer ne zna slikati. Picasso je naravno opovrgnuo ovo nacrtavši nešto čime je samo potvrdio da je kubist jer mu je realizam do**zdio
    Zna li netko više o ovoj anegdoti?
    *
    cHao.com.hr - dajte koji glas mojoj majici (možda majicama!?)

Početnik
    Datum registracije
    07-01-08
    Starost
    42
    Poruka
    44
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: olja Pogledaj Poruke
    i ja sam ta.
    al sto to znaci, da, ako ti se nesto sviđa, pohvali, a ako ne, suti, o "ukusima se tako ionako ne raspravlja", pa cemu..

ali, "umjetnost" konzumira svatko,pogotovo kada radove stavis u javnost, moras znati da ih nece proucavati samo strucnjaci hiperrealizma, i vrhunski kritičari umjetnosti...
    uostalom, moji komentari o kichu i kopiranju se najvise odnose na prvih nekoliko postova, ali nebitno sad, mozda sam se trebala konkretnije izraziti.
    ispricavam se ako sam koga uvrjedila na temelju svojih subjektivnih stavova. cak i da sam rekla suprotno, i nahvalila crteze, primjedbe jedne ovako nestrucne osobe vjerovatno se nikog nebi niti okrznule.
    i, ne, ne znam nacrtat ovcu, i to sto radim jeste sranje. eto, nadam se da ce ovdje ubuduce biti vise radova, a manje ovakvih prepucavanja, od kojih unaprjed odustajem
    Draga Olja, ne znam da li znaš nacrtat ovcu (nisam vidio), ali žao mi je što misliš da su tvoji crteži sranje (loše za samopouzdanje) jer onaj akt mi ne izgleda tako. U svakom slučaju, navlačenje diskusije na patetiku je neproduktivno, pa ću se složiti da je potrebno postavljati još različitih radova pa dajem mali prilog tome (grafitna olovka na papiru).

Pozdrav

Starter Avatar od korisnika gandolfini
    Datum registracije
    14-01-08
    Starost
    31
    Poruka
    34
    Liked
    0 times

Molim sve da prekinu slati svoje radove jer se meni jednostavno plače kada otvorim svoju bilježnicu sa svojim "remek djelima" i usporedim ga sa vašim. Šalim se, svaka čast
    *
    cHao.com.hr - dajte koji glas mojoj majici (možda majicama!?)

Always attacks Avatar od korisnika TigarZG1
    Datum registracije
    15-07-07
    Starost
    49
    Poruka
    5,428
    Liked
    20 times

Graphite...dobar i lijep rad....i meni je draže da se vidi više radova umijesto rasprava....iako bi ja mogao dobiti komplekse kad vidim ovakve radove....šalim se....uživam u lijepim crtežima...
    Vjerujem u....

Početnik
    Datum registracije
    07-01-08
    Starost
    42
    Poruka
    44
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: gandolfini Pogledaj Poruke
    Molim sve da prekinu slati svoje radove jer se meni jednostavno plače kada otvorim svoju bilježnicu sa svojim "remek djelima" i usporedim ga sa vašim. Šalim se, svaka čast

ONO nije bio moj rad - da bar je - (slikar je Englez, John S. Gibb), samo ga postavljam da se možemo svi diviti majstorima svog zanata. Evo (po mom mišljenju) još jednog vrhunskog djela grafitnom olovkom. Slikar je J.D. Hillberry. Treba znati da je sve nacrtano - pozadina, papir, ruža. Postavljam i detalj radi detaljnije analize.

Pozdrav
    • Tip Fajla: jpg 12.jpg (77.3 KB, 36 pogleda)
    • Tip Fajla: jpg 13.jpg (199.1 KB, 48 pogleda)

Lajkaj nas na Facebooku