Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 15

što sam zeznio s DVB-T antenom i receiverom?

Raspravljate o temi što sam zeznio s DVB-T antenom i receiverom? u Video Tehnika forumu, dio Tehnoklik foruma; ...

Starter Avatar od korisnika mirdza
    Datum registracije
    18-01-08
    Starost
    35
    Poruka
    3
    Liked
    0 times

što sam zeznio s DVB-T antenom i receiverom?

Neki dan kupih u Pevecu za 200 kn DVB-T receiver i antenu koji su se u kompletu prodavali. Sve sam to spojio ali receiver ne pronalazi nijedan program. U uputstvima od antene piše da bi ona trebala dobivati napajanje kroz antenski kabel od receivera, kad se na receiveru uključi opcija u izborniku "antenna power". Međutim, tu opciju u izborniku niti mogu naći niti antena dobiva ikakvo napajanje (ima neka zelena LED dioda koja bi valjda trebala svijetliti ako dobiva struju, ali ugašena je). Gdje sam se zezno?

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika SEricsson
    Datum registracije
    02-02-08
    Starost
    27
    Poruka
    897
    Liked
    1 times

Re: što sam zeznio s DVB-T antenom i receiverom?

ja sam prošle jeseni postavljao DVB-T prijemnik pa možda ti mogu pomoći.

Prvo: imaš li SCART kabel??
    DVB-T uređaj sliku šalje na TV preko scart kabela, ako njega nisi postavio, onda ti ne može sliku prebacivati?

Ovako ti otprilike izgledaju završetci, jedan u TV drugi u aparat!

Obično taj kabel nije u pakovanju sa DVB-T dekoderom, ali u trgovini se kupi za 10kn, to je mene zbunjivalo prvi dan.

Javi što je, ako nije to daj točno ime modela od DVB-T receiver pa ću ti pokušat pomoć.
    Zadnji Uredio SEricsson : 13-06-08 u 19:56

Starter Avatar od korisnika mirdza
    Datum registracije
    18-01-08
    Starost
    35
    Poruka
    3
    Liked
    0 times

Imam scart kabel, i receiver šalje sliku na TV, imam izbornik i sve to, ali nijedan kanal ne pronalazi, a onu opciju "antenna power" ne mogu nigdje pronaći.

Receiver je TVM DVB-T 4100 FTA.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika SEricsson
    Datum registracije
    02-02-08
    Starost
    27
    Poruka
    897
    Liked
    1 times

Na mom uređaju ima Tuner power ne Antena power pa možda to potraži ako misliš da ti je to važno. Evo gledam upute od tog tvog reciever-a na hrvatskom i ne vidim nigdje da se spominje Antena ili Tuner power.

Ali ja sam svoj prijemnik spojio na običnu vanjsku antenu i Tuner power mi nije davala nikaku razliku u prijemu signala.

Da li ja ta tvoja antena sobna ili vanjska?

Važno je i da je antena usmjerena točno prema odašiljaču, ne znam odakle si, ali na ovom linku imaš kartu pokrivenosti pa da znaš je usmjerit.

OiV - DVB-T Karta pokrivenosti

Nakon što vidiš koja ti točno frekvencija odgovara onda manualno podesi program.

Ne znam točno na koju zelenu diodu misliš (na aparatu ili anteni?), a ako je na anteni sigurno mora imati prekidač za uključivanje. (Javi i model antene ako treba)

Teško ti je ovako pomoći kad ne znam što ti je točno potrebno sigurno je neka sitnica, ako nije problem javi do kojeg koraka ti je sve išlo glatko i što je točno problem.
    Kako kažeš da izbornik i sve to je aktivno mislim da je stvar do usmjerenja antene. javi stanje

Starter
    Datum registracije
    14-01-10
    Poruka
    7
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: SEricsson Pogledaj Poruke
    Na mom uređaju ima Tuner power ne Antena power pa možda to potraži ako misliš da ti je to važno. Evo gledam upute od tog tvog reciever-a na hrvatskom i ne vidim nigdje da se spominje Antena ili Tuner power.

Ali ja sam svoj prijemnik spojio na običnu vanjsku antenu i Tuner power mi nije davala nikaku razliku u prijemu signala.

Da li ja ta tvoja antena sobna ili vanjska?

Važno je i da je antena usmjerena točno prema odašiljaču, ne znam odakle si, ali na ovom linku imaš kartu pokrivenosti pa da znaš je usmjerit.

OiV - DVB-T Karta pokrivenosti

Nakon što vidiš koja ti točno frekvencija odgovara onda manualno podesi program.

Ne znam točno na koju zelenu diodu misliš (na aparatu ili anteni?), a ako je na anteni sigurno mora imati prekidač za uključivanje. (Javi i model antene ako treba)

Teško ti je ovako pomoći kad ne znam što ti je točno potrebno sigurno je neka sitnica, ako nije problem javi do kojeg koraka ti je sve išlo glatko i što je točno problem.
    Kako kažeš da izbornik i sve to je aktivno mislim da je stvar do usmjerenja antene. javi stanje
    Tvoj problem je relativno lako rješiti.Uđi na manualno podešavanje upiši broj kanala i vrti antenu dok ne dobiješ relativno dobru jačinu signala iznad 50%.Kanal koji je pušten u tvom području potraži na netu.

Uvaženi forumas Avatar od korisnika Nowhereman
    Datum registracije
    21-03-08
    Starost
    33
    Poruka
    710
    Liked
    2 times

prije ce biti da nisi dobro spojio antenu nego bilo sta drugo..
    te antene ako se ne varam imaju "F" konektore...
    http://www.onlinereporter.com/Charts...0connector.jpg
    to ti dodje spojeno na antenu, pa ide kabal do recivera i na reciveru moze biti spojeno ili sa F konktorom ili obicnim utikačem (RF) za antenu..

dalje ta opcija za upaliti pojačalo za antenu mora biti negdje na meni-u..najvjerovatnije u postavkama...ako ne uzmi uputstva i citaj di se to nalazi..neovisno u kojem smjeru je ta antena okrenuta signal mora loviti..barem malo
    He's a real nowhere man,sitting in his Nowhere Land,
    making all his nowhere plans for nobody.

Početnik
    Datum registracije
    29-11-09
    Poruka
    14
    Liked
    0 times

Ovako imam jedno pitanje ako netko zna!! Ovako kupio dvb-t uređaj, lovim 4 programa preko odašiljača Kalnik! Signal je vrlo dobar! E pa ja nešto probao štelat antenu na 26 kanal, tu se nalaze 4 bosanska kanal! Javlja se neka kvaliteta od 20%, pa me zanima kad bi stavio neki ispravljač ili pojačalo, dal bi uspio uhvatiti? Inače živim u Novom Marofu- Varaždinska županija! I ako znadete dal je moguće, molio bih vas da mi kažete model ispravljača/pojačala, ili nećeg sličnog!!

prof. Foruma Avatar od korisnika kopp
    Datum registracije
    17-10-09
    Starost
    35
    Poruka
    1,110
    Liked
    188 times

Ja sam sa klasičnim UHF/VHF/FM pojačalom (to je pojačalo kakvo se večinom nalazi na sobnim antenama) uspio pojačati signal za nekih 20-25%.
    Samo ne znam koliki je postotak kvalitete i jačine signala dovoljan za neometani prijem i prikaz slike (mislim da je oko 60%).
    Moj savjet ti je svakako pronači nekog tko ima slično pojačalo i probati prije same kupnje. Koliko sam vidio, svaka od tih sobnih antena ima ulaz za vanjsku antenu pa možeš probat koristiti njeno pojačalo.

Konkretno, moje pojačalo je - 2 WAY ANTENNA AMPLIFIER TV UHF FM SIGNAL SPLITTER: Amazon.co.uk: Electronics & Photo i koliko se sjećam kupljen je u jednom Mercatorovom centru.

Usput sam naišao i na ovo, cijenom povoljno pojačalo digitalnog signala ANTENA WEB SHOP MKE - DVB-T pojačalo

Pa sad ti vidi...

Početnik
    Datum registracije
    29-11-09
    Poruka
    14
    Liked
    0 times

značio trebao bih prije same kupnje probat sa nećijim pojačalom, da ne kupujem bezveze!!! a mislim da ovo digitalno pojačalo za 60kn i nije loše

prof. Foruma Avatar od korisnika kopp
    Datum registracije
    17-10-09
    Starost
    35
    Poruka
    1,110
    Liked
    188 times

Da, to bi ti bio moj prijedlog. Sigurno netko u tvojoj okolini ima antenu ovakvog tipa

koja u sebi ima ugrađeno UHF pojačalo i ulaz za vanjsku/dodatnu antenu, pa ćeš znat jel ti to dovoljno ili trebaš DVB-T pojačalo.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku