Pokazujem rezultate 1 do 9 od 9
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Ana81
  • 1 Post By Kjaraa
  • 2 Post By La_Reina

Bulimija - potraziti pomoc ili ne?

Raspravljate o temi Bulimija - potraziti pomoc ili ne? u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; Sta mislite o tome da li bi osobe koje pate od bulimije trebale podhitno potraziti pomoc ili mislite da ukoliko ...

Početnik
    Datum registracije
    27-04-17
    Starost
    25
    Poruka
    22
    Liked
    2 times

Bulimija - potraziti pomoc ili ne?

Sta mislite o tome da li bi osobe koje pate od bulimije trebale podhitno potraziti pomoc ili mislite da ukoliko cvrsto odluce si mogu i sami pomoci?
    Mislite li da mogu imati toliko jak katakter da sve to sami prebrode ? Jer nije lako o tome pricati, osjecas se kao posramljeno, slabo, i kao da si iznevjerio svoje bliznje...

Hvala na odgovorima 😊
    Zadnji Uredio La_Reina : 27-04-17 u 01:52

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,109
    Liked
    6194 times

Re: Bulimija - potraziti pomoc ili ne?

Pa ako ne vidiš napredak u određenom vremenu potraži pomoć. Ali ipak mnogo je lakše kada imaš moralnu potporu bližnji ili bar nekog savjetnika.
    Zadnji Uredio beta : 27-04-17 u 08:23
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Neregularni forumaš Avatar od korisnika lena07
    Datum registracije
    25-01-13
    Poruka
    4,158
    Liked
    6625 times

Vjerovatno i oni imaju neku Udrugu oboljelih od bulimije pa onda mislim da se najbolje tamo javiti i poslusati iskustva drugih oboljelih i onih koji su preboljeli, oni ce te najbolje uputiti.
    Bitch please...

Početnik
    Datum registracije
    27-04-17
    Starost
    25
    Poruka
    22
    Liked
    2 times

Roditeljima me sramota reci, ne znam kako bi se oni nosili s time.

A sestra je vec prica za sebe. Rekla bi da njoj mogu i zahvaliti na ovome.
    Dok sam bila mlada cesto mi je govorila kako uvijek moram paziti sta i koliko jedem, da ne smijem dopustiti da se udebljam. Kad bi otisla kod nje na nekoliko dana prespavati cesto je znala poluditi ako me vidi sa cokoladicom i vrijedati da cu postati ovakva i onakva, da se u nista necu moci ugurati u trgovini. Jednom prilikom kad smo otisle u kupnju robe, ja sam uzela jedan kaputic i trebala mi je medium velicina a ona je rekla: dok god ne stanes u S debela si. I tako mi je sa svacim narusavala samopouzdanje. Iako nikada nisam visak kila ili slicno, uvijek je vrsila pritisak na mene. I govorila nemoj nositi takve stvari cine te jos debljom i slicne gluposti....

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika Ana81
    Datum registracije
    26-02-11
    Starost
    38
    Poruka
    684
    Liked
    1093 times

Priznanje i shvacanje problema je gotovo polovica puta,a za drugi dio mislim da je ipak lakse uz makar malenu pomoc sastrane,ne mora to nuzno biti obitelj,bitno je da se vjeruje toj osobi.

Ovo za roditelje,ne znam te,ne znam tvoje roditelje,ali reci cu ti samo da moja kcerka je jednom napravila nesto,ne sitnicu,nakon sto sam saznala i suocila je sa time pitajuci se ponajprije zasto mi nije rekla,njezin odgovor bio je sram,na sto sam prakticno oplakala jer sam bila uvjerena da imamo odnos,da zna da mi moze reci a ma bas sve pa makar i moja prvotna reakcija bude ljutnja,uvijek,al bas uvijek sam na njezinoj strani i tu da je poduprem.

Zbog toga nemoj niti tu opciju odbaciti,posebice ako imas dobar odnos sa oboje ili jednim od roditelja,lakse ce ti biti...
    Santa ledena likes this.
    Ljudi kažu da vole kišu, ali kad pada otvaraju kišobran. Ljudi kažu da vole sunce, ali kad sija bježe u hlad.Zato kad kažu da me vole ja se samo nasmijem!

.... Avatar od korisnika Kjaraa
    Datum registracije
    22-12-11
    Poruka
    3,103
    Liked
    5316 times

Dušo, svakako idi kod liječnika.

Ako smatraš da ne možeš sama reći roditeljima, povedi barem majku kod njega. Majke bi život dale za djecu, vjeruj da bi je boljelo da ne tražiš njezinu pomoć. U 21 smo stoljeću, nema više tabua.
    Santa ledena likes this.

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    14
    Poruka
    38,473
    Liked
    21639 times

Pitaj formasicu Lenicu, ona je imala tih problema.
    downloading...

prof. Foruma Avatar od korisnika Santa ledena
    Datum registracije
    05-05-13
    Poruka
    1,344
    Liked
    3684 times

U potpunosti se slažem sa Anom i Kjarom. Potraži u svakom slučaju liječničku pomoć, ali i sestru pošalji da potraži pomoć psihijatra jer joj je zaista potrebna.
    Nije zabranjeno govoriti gluposti, ali zabrinjavajuće je koliko ljudi koristi tu slobodu...

Početnik
    Datum registracije
    27-04-17
    Starost
    25
    Poruka
    22
    Liked
    2 times

Hvala vam na savjetima ☺

Doduse, moja mama vec polako pocinje sumnjati da nesta nine kako treba... mozda najbolje da tu sumnju i iskoristim i sve joj ispricam... sama sam pokusala vec par puta, ali nisam uspjela, prije 3 godine imala sam prijateljicu koja je to skuzila, a to traje vec duze od 5 godina, i htjela mi je svim silama pomoci ali tada sam bila uvjerena da postupam ispravno i da ona nema pojma, uvjeravala sam se da sam dobro i da mi nista nije i tako sam nju skroz odbacila iz zivota, a sad shvacam da nisam bila u pravu i da mi je pomoc vec odavno potrebna...
    Ana81 and Santa ledena like this.

Slične Diskusije

1. pomoc pomoc pomoc ODMAH
    By damodar123 in forum Računala
    Odgovora: 8
    Zadnja poruka: 20-07-09, 14:04
  2. Pomoc
    By renata16 in forum Ženski Kutak
    Odgovora: 14
    Zadnja poruka: 27-03-08, 15:06
  3. Pomoc
    By zokyic in forum Help Service