Pokazujem rezultate 1 do 4 od 4
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Leffe Blonde

Ispravljanje zubi

Raspravljate o temi Ispravljanje zubi u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Akademik Run Ronaldo Run Champion Avatar od korisnika daka
    Datum registracije
    02-06-06
    Poruka
    5,453
    Liked
    1561 times

Ispravljanje zubi

Da li ima netko tko je nosio ili još uvijek nosi aparatić za ispravljanje, ili ako netko zna bez da je nosio?

Koje vrste aparatića postoje, cijene, koliko dugo se nosi, gdje je uradio to (može i na privatno, ako je reklama) da li se nekom nakon nošenja vratilo na staro stanje,...

Making Magic Happen Avatar od korisnika Leffe Blonde
    Datum registracije
    12-04-12
    Poruka
    3,714
    Liked
    4000 times

Re: Ispravljanje zubi

Ovisi sto ti treba. Netko ispravlja samo prednje zubeke, ono do sestica, netko sve kompletno.
    U prosjeku 1.5 do 2 godine ljudi nose aparatice - mislim.
    Imas one sa zicom, imas blokice, imas svasta nesta. Ovisi, dakle, o deformaciji koja postoji.
    Svakako nemoj nasjedati na one fore tipa 'in six months - a perfect american smile' for 3 soma eura.

Jer, trebas uzeti u obzir da je uzrok deformitetu zuba gornje i donje celjusti ponekad i logopedske naravi, pa onda shodno tomu treba i na logopedske terapije. Iste za odrasle ljude nisu placne preko zrdavstvenog osiguranja, pa je dodatni trosak. U odraslih ljudi, ako aparatic ne nosis dugo, nego min. npr tih kratkih 6 mjeseci, tada postoji nesto - ortodontisti zovu 'retainer' (ona plastika koju imaju boksaci, a sluzi i za izbjeljivanje zubeka), kojeg nosis samo preko noci. U istu svrhu se koristi i zica - meni nije fora. Cijena, ne znam koliko je u RH.
    Vani za ove usluge traze 900E (sto je super jefitno, jer ide i do 2 ooo E), plus ako nosis 6 mjeseci onda svaki mjesec 45E za pregled kod zubara, da se taj aparatuljak kalibrira. Izbjeljivanje po dogovoru.
    Leffe prezivjela, iako, moram priznati, trajalo je kratko (u tom periodu radila na projektu gdje je po mogucnosti idealno ako sjedis na guzici dvanajst sati dnevno sam zatvoren u cetiri zida. Inace, zaboravi na toast, na one male CroAirlines sendvice, koji su ipak toliko veliki da ih moras pregristi jer odjednom ne stanu u usta, zaboravi na odrezak sa pommes friet-om ako si mesozder; na kvrckanje oraha zubima (jel to netko radi ), jerbo, boli te mozak prvih par dana nakon posjeta zubaru.
    Aparatic fora. Logopedi bljak. Osjecaj super.
    Jel pomaze stogod?
    Joks likes this.
    "I lumpujte al' lipo, polako.
    Nek' se divi i nek' vidi svatko."

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,571
    Liked
    12298 times

leffe je sve jako lijepo i detaljno opisala i objasnila
    ja sam ga nosio dvije godine
    relativno skupo platio (oko 2000€)
    al da se ne ponavljam, tu ima o aparatićima nešto više postova i iskustava - Aparatić za zube
    jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

Početnik
    Datum registracije
    28-04-14
    Starost
    34
    Poruka
    4
    Liked
    0 times

Ja sam nosila aparatić i definitivo djeluje najbolje za ispravljanje zubiju i stvaranje savršenog osmijeha. Za postavljanje aparatića, bilo koje popravke zubiju ili izbjeljivanje zubiju, toplo preoručujem dvije stomatološke ordinacije iz Rijeke i Zagreba, za koje provjereno mogu tvrditi da rade dobar posao po super povoljnoj cijeni pa pogledajte ako nađete nešto što vam treba

Slične Diskusije

1. Vaši zubi
    By _Sylar_ in forum Zdravlje
    Odgovora: 101
    Zadnja poruka: 29-01-15, 19:34
  2. Pranje zubi
    By tzukius in forum Zdravlje
    Odgovora: 94
    Zadnja poruka: 21-04-13, 01:33
  3. Izbjeljivanje zubi
    By xXx19 in forum Kozmetika
    Odgovora: 6