Stranica 1 od 13 12345611 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 126
Like Tree16Likes

Problem buke crkvenih zvona

Raspravljate o temi Problem buke crkvenih zvona u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Početnik Avatar od korisnika trnac
    Datum registracije
    16-12-07
    Poruka
    70
    Liked
    5 times

Problem buke crkvenih zvona

Skoro 2 mjeseca se borim sa bukom crkvenih zvona.
    Najveći problem je doslovno drmanje u 6 ujutro sa zvonjavom od preko 70 dB(A).
    Nakon toga najveći problem su užasno iritantni otkucaji sata. Svakih 15 minuta otkucaji od 62-63 dB(A) i na puni sat od 67-68 dB(A).
    Užasno iritantni, remete koncentraciju i bespotrebno remete mir.

Nedjelja je poseban priča. U 6 sati drmanje od 70 dB(A), onda u 7:55, 9:25, 10:55 i 17:55 drmačina od preko 80 dB(A). Plus naravno otkucaji sata svakih 15 minuta i Pozdravljenja u 12 i 18 sati, standarnih 70 dB(A).

Kakva su vaša iskustva?

Molim da se ne javljaju "vjernici" koji će početi propovjed o tradiciji, mrziteljima crkvenih zvona, navikavanju i slične gluposti jer ovo je zdravstveni problem.

Preporučam odličan članak na temu buke okoliša: HČJZ - Hrvatski časopis za javno zdravstvo

V.I.P. Član
    Datum registracije
    09-04-08
    Poruka
    4,493
    Liked
    199 times

Re: Problem buke crkvenih zvona

vidim dva rješenja:
    odeš župniku i mirno mu obrazložiš svoj problem. sjeti se da župnik spava takoreći ispod tih zvona, pa ga priupitaj kako mu to uspijeva.
    drugo, odeš u apoteku po ćepiće za uši protiv buke. vrlo su učinkoviti, koštaju oko 5 kn.

sretno!

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,593
    Liked
    12358 times

mp

jel se može crkva tužiti za remećenja javnog reda i mira zbog te zvonjave?
    jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

V.I.P. Član
    Datum registracije
    09-04-08
    Poruka
    4,493
    Liked
    199 times

ne, sigurno.

ljudima koji su prenapeti smeta svaki šušanj dok ne zaspu. ne velim da je forumaš koji je postavio pitanje prenapet, al velim da je problem nespavanja iz bilo kojeg razloga stvaran problem. izgledno je da će se ovaj forumaš nakon nekog vremena priviknuti na zvonjavu. il će promijeniti adresu. a sad..

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,593
    Liked
    12358 times

u svakom slučaju čovjek si je dao truda kad raspolaže sa svim ovim podacima o jačini decibela, znači da je vršio mjerenja

ja imam drugi problem, nemogu zaspat ako je potpuna tišina oko mene
    npr. sinoć u vikendici u zagorju, mir tišina ne čuje se apsolutno ništa, ja umoan ko konj, a san nikako na oči od te zastrašujuće tišine
    jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

V.I.P. Član
    Datum registracije
    09-04-08
    Poruka
    4,493
    Liked
    199 times

i ti imaš problem

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,112
    Liked
    6196 times

Kod mene su isto nabavili nova crkvena zvona, koštala su 11 000 eura. I ispočetka su zvonili svakih petnaest minuta ali je to smetalo susjedima oko crkve posebno jednom tipu koji je kupio zemljište odmah do crkve pa su se dogovorili sa svećenikom i zvona sada zvone samo za punog sata. Pa se i ti pokušaj dogovoriti ili uzmi pušku i navali. jedan se susjed tako riješio ovih antena za mobitel jer su stalno bile oštećene. Naravno ja malo pretjerujem pa me nemoj poslušati.
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Datum registracije
    16-12-07
    Poruka
    70
    Liked
    5 times

Najveći je problem zvonjava u 6 ujutro koja ne budi samo mene već i okolne stanare. Javili su mi se ljudi i preko 400 m od crkve koje to budi u 6 ujutro. Žive u potkrovlju, odškrinut krovni prozor i beng beng u 6 ujutro ih budi.

Drugi problem je stalna impulsna buka, svakih 15 minuta doooong za svaki kvarat. Razbije koncentraciju sam tak. Radim na kompu i trebam koncentraciju ali s takvim zvonjenjem nema šanse. Vjerojatno i studenti imaju isti problem.

Da, dao sam si truda jer sam bio prisiljen saznati i naučiti mnogo toga. Tako npr. sam naučio da se na buku ne možeš priviknuti nego samo istrenirati. Privikavanje znači da nema štetnog utjecaja što nije istina. Štetnost buke ostaje koliko god se istrenirali na nju.
    Slično je sa dimom cigarete.

Ovo s tišinom i spavanjem je sasvim moguće. Ekstremni primjer
    Rio Ferdinand: Rooney spava s upaljenim fenom pored glave - Sport - Index.hr

Buka sa vjerskih objekata je izuzeta iz Zakona o zaštiti od buke i Sanitarna inspekcija niti ne izlazi na teren kako bi ustanovili činjenično stanje.
    Pretorian likes this.

Akademik Avatar od korisnika aroma
    Datum registracije
    06-01-11
    Poruka
    4,848
    Liked
    2876 times

ja volim crkvena zvona u svom mistu , nisam blizu crkve a opet čujem ih , ugl sviraju neku melodiju ..
    al vjerujem da ljudima blizu crkve nije lako, zar nemate nekakav dogovor sa župnim uredom?
    la kukuracha

Datum registracije
    16-12-07
    Poruka
    70
    Liked
    5 times

Na žalost, ne.
    Probao sam dva puta razgovorom riješiti problem direktno s župnikom ali bez uspjeha. Ne znam da li je netko drugi razgovarao s njim.
    Ovo je C/P posta s jednog foruma osobe koja kaže da je moja susjeda (ja ne znam o kojoj se osobi radi):
    "Župnik je tvrdoglav i može mu biti, i ja bih udarila kontru da me netko tako napada i ružno govori, koristi takav način komunikacije kao što ti radiš putem svoga bloga i sl."

Stranica 1 od 13 12345611 ... ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. problem...?
    By player15 in forum Računala
    Odgovora: 2
    Zadnja poruka: 16-02-11, 01:40
  2. Idejno riješenje zvona na vratima
    By SuperHabarDabar in forum Humor
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 21-10-06, 02:39
  3. 4600 zvona za mobitele by Slider
    By Slider in forum Mobiteli