Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7
Like Tree5Likes
  • 1 Post By Lenica
  • 3 Post By Bart
  • 1 Post By Bart

Roaccutane...

Raspravljate o temi Roaccutane... u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; Dakle...dermatolog mi je propisao ove tablete pa me nakon sto sam na internetu procitala dosta uznemiravajuce nuspojeve zanimalo dali je ...

kOppAčIca Avatar od korisnika cina
    Datum registracije
    07-03-07
    Starost
    32
    Poruka
    7,115
    Liked
    4317 times

Roaccutane...

Dakle...dermatolog mi je propisao ove tablete pa me nakon sto sam na internetu procitala dosta uznemiravajuce nuspojeve zanimalo dali je netko od vas imao iskustva s njima i kakvi su rezultati....a prije svega jesu li stvarno tako opasne ?

Roaccutane se propisuje kod lijecenja akni...
    ...i opet se žuri ljudima da siđu na niske grane...

Akademik Avatar od korisnika _Aris_
    Datum registracije
    12-05-05
    Starost
    33
    Poruka
    4,388
    Liked
    6 times

Re: Roaccutane...

Ja bi išao tražiti drugo mišljenje, vidio sam tvoje slike i ne izgledaš kao da trebaš Roaccutane, možda da prije probaš Benzoyil-Peroksid s obzirom na nuspojave R.-a
    Od danas ću svaki dodir čuvati za tebe,
    svaki poljubac za tvoje usne i
    svaki san da budem s tobom i kad to ne mogu.

Banned
    Datum registracije
    09-05-11
    Poruka
    1,801
    Liked
    472 times

Ali ne kod bilo kakvih akni nego ako ih ima previše i ako su tvrde akne,
    tj. potkožne.

Mislim nije mi jasno kako neki daju mladim ljudima odma agresivne terapije.
    Ima toliko drugih nacina. Kemijski piling, laser i sl.
    Bart likes this.

Regularni forumaš Avatar od korisnika Bart
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    27
    Poruka
    246
    Liked
    6 times

Nemoj uzimati to nikako, taj roakutan je jedan od najgorih otrova koji djeluje na sve organe i moze izazvati brojne nus-pojave. Ja sam isto imo problema s aknama i probo sam na pocetku s srandradnim 'kremicama' iz ljekarne, nakon toga sam iso u dermatologa i prva teapija mi je bila antibiotici i nekakav gel isto iz tube (neznam tocno sad kako se zove ali znam da ima benzil-nesto u sebi). Nakon sto mi to nije nista pomoglo prepisao mi je taj roccutane, kojeg bi trebao uzimati bar 6 mjeseci da se iljecim od akni.

Naravno nakon citanja o tom 'lijeku' i gledanja iskustava ljudi odustao sam od toga i preso na ljecenje prirodnim putem. Dobio sam jednu prirodnu smjesu koja se sastojala od gospinog ulja, mislim meda, aloe vere, luka, i svasta je tu bilo. To mi je jako brzo pomoglo i vec nakon 2-3 tjedna vidila se orgomna razlika, na jednu stranu lica su mi bile skroz prosle akne.

Tako da ti preporucjem da nikako ne uzimas taj roakutan (on se koristi za ljecenje iznimno tekih slucajeva akni; npr za cisticne akne), nadji malo po internetu nekakve prirodne tretmane.

Med je svkako glavni sastojak jer ima protuplano djelovanje (kao antibiotik), a kao sto znas bakterije izazivaju akne.

(da znam da sam zakasnio jer ima nekoliko godina da je tema otvorena ali mozda ce biti nekome koristan ko bude trazio)
    Pretorian, maxini and Lenica like this.
    'The quieter you become, the more you are able to hear'

Banned
    Datum registracije
    09-05-11
    Poruka
    1,801
    Liked
    472 times

Bakterije ne izazivaju akne, nego hormoni.

Br. 2, meni je isto preporučilo taj rakutan, ali kad mi je gin. vidila lice rekla je da to meni
    nije potrebno, jer nemam ni akne a kamoli te cistične akne.
    Dermatologica tile zaradit dobro.

Ugl. nuspojave za koje znam kod nekih da su imali su ispadanje kose, problemi sa slijepim crijevom
    i desnim jajnikom, nagomilivanje još više pristića iza kojih ostanu ožiljkasti tragovi i sl.

Tako da.
    Bolje zdrava prehrana i tjelovježba.

Regularni forumaš Avatar od korisnika Bart
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    27
    Poruka
    246
    Liked
    6 times

Da, slažem se s tobom, ali bakterije imaju vaznu ulogu u nastanku akni (uz neke druge cimbenike ko sto su hormoni, nasljedje, sres itd..).
    Lenica likes this.
    'The quieter you become, the more you are able to hear'

Banned
    Datum registracije
    09-05-11
    Poruka
    1,801
    Liked
    472 times

Ugl.
    treba se pazit sa tim rakutanom,
    nuspojave nisu ugodne, jer rakutan nije dobar.
    Slipo crivo.

Lajkaj nas na Facebooku