Anketa: Kakav je tip vaše kože?

Budite svjesni da je ovo javna anketa: ostali korisnici mogu vidjeti izbor koji ste izabrali.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 13

Tipovi kože

Raspravljate o temi Tipovi kože u Zdravlje forumu, dio Život i Stil foruma; ...

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika dadyml
    Datum registracije
    24-06-07
    Starost
    26
    Poruka
    2,384
    Liked
    5 times

Arrow Tipovi kože

Tipovi i njega kože :

1.Normalna koža - Kožu koja nije ni presuha ni premasna, već ima gotovo najbolji balans masnoće i vlage nazivamo normalnom. No imajte na umu - normalno ne znači neproblematično.

2. Masna i mješovita - Osobe s masnom kožom često uopće ne koriste kreme, čime samo pogoršavaju stvar. Ovako zapuštena koža vapi za vlagom i proizvodi samo još više masnoće.

3. Suha koža - Koža vam se ljuska, dehidrirana je i ima crvene mrlje? Ako ste se prepoznali, vrijeme je za promišljene mjere zaštite.

4. Osjetljiva koža - Kod osjetljive kože, na licu koje je prilično čisto vrlo se lako pojave crvenilo ili upaljeni prištevi. Vrlo lako može doći do pojave mrlja i potkožnih kvrga.

eva
    eva je offline
    tuka Avatar od korisnika eva
    Datum registracije
    12-12-06
    Starost
    30
    Poruka
    3,674
    Liked
    8 times

Re: Tipovi kože

Bila sam neki dan na snimanje kože nekim aparatom, i iako su mi stalno govorili da imam masnu kozu, kad mi je ova snimila, tek tada sam vidila koliko je suha iako je svaki dan mazem hidratantnim kremama i pijem bar 2 litre vode.
    Rekla mi je da nije suh njen gornji sloj nego dublje ispod. Uglavnom, odmah sam kupila kapi s koncetriranom A.H.A. kiselinom za piling i jaku hidratantnu kremu, opet cu otic na to snimanje da vidim vide li se rezultati.
    I sve u svemu, vise ni sama ne znam kakvu kožu imam, gore masna, dolje suha, ma nemam pojma, valjda suha.

Datum registracije
    24-06-07
    Starost
    26
    Poruka
    2,384
    Liked
    5 times

Ma meni su isto svašta rekli, zato sam i otvorila ovu temu da vidim kakve sve probleme imate kako rješavate to i slično... Ma ja sam šak kod dermatologa išla i ona mi je rekla da imam nekakvu seboroičnu kožu, to je koža kojoj su začepljene ppore, koža dakle ne diše. I da uopće nemam suhu kožu nego problematičnu... I odem ja tek prije dva i pol mjeseca na čišćenje face da bi ženskica meni rekla ( stvarno doktorica koja zna šta radi, školovala se u francuskoj, predaje na ne znam kojim sveučilištima ) da kako mi je mogla dati tu kremu, ti imaš izuzetno suhu kožu i osjetljivu, kakva problematična, sad si si samo dolijevla ulje na vatru, mazala si si s kremom koja ti još više isušuje kožu!... Ok.... Tako da sam sad na jednoj kremeici za suhu kožu i puno mi je bolje, premda još uvijek ne savršeno, još uvijek imam problem sa miteserima... Ubijaju me...

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,748
    Liked
    24 times

Meni je mješovita... po ljeti. Po zimi je normalna, mislim. Neko vrijeme sam se trackala svakakvim kremama a sad sam to smanjila. Eva kakve su ti to kapi s AHA kiselinom, jesu dobre? Kako se zovu?

Datum registracije
    24-06-07
    Starost
    26
    Poruka
    2,384
    Liked
    5 times

Normalna koža zahtijeva jednaku pažnju kao i suha, masna ili osjetljiva koža, posebno ako je izložena ekstremnim temperaturama. Osim toga, i na njoj se povremeno mogu pojaviti prištevi, posebno oko nosa i brade, a ako je ne čistite ili ne njegujete kremama, ne čudite se pojavi suhih područja.

Masna koža prilično je sjajna, a mješovita ima masna područja na tzv. T zoni. Često je problematična, sklona prištevima, 'crnim točkicama' te proširenim porama. Kod mješovite kože, uz suhe dijelove, primjerice na bradi, često se javljaju i prištevi.

Suha je koža najčešće tanka, s finim porama. Sklona je vidljivoj pojavi kapilara, posebno na obrazima. Nakon čišćenja, jer koža ne proizvodi dovoljno sebuma, osjeća se zategnutost. Uz sve to, na suhoj se koži bore vide jasnije i ranije nego li na bilo kojem drugom tipu kože.

Kod osjetljive kože, kada je lice iziritirano, možete osjetiti nelagodu zbog upalnih procesa. Naime, koža reagira u doticaju s alergenima ili česticama koje iritiraju.

Datum registracije
    24-06-07
    Starost
    26
    Poruka
    2,384
    Liked
    5 times

Normalna koža
    Čišćenje - Koristite kremastu tekućinu ili nježniji sapun.

Toniziranje - Koristite alkoholni ili bezalkoholni tonik, ružinu vodu ili negaziranu mineralnu vodu u spreju.

Kreme - Koristite laganu kremu ili losion, uz UV-zaštitu.

Masna i problematična
    Čišćenje - Koristite lagani losion ili mlijeko za češćenje. Upaljena mjesta tretirajte posebnim pripravcima koji imaju antiseptičko djelovanje.

Toniziranje - Koristite tonik na bazi alkohola, no izbjegavajte one koji sadrže jednostavne alkohole poput etanola, metanola i isopropila, koji daleko više isušuju kožu.

Krema - Koristite laganu, nemasnu formulu koja sadrži i zaštitu od UV-zračenja. Pazite da ne zatvara pore. Pripazite na vrat i obraze, koji mogu biti prilično suhi.

Svakako izbjegavajte jaka sresdtva za čišćenje ili tonike koji će skinuti prirodnu masnoću. Nikada ne istiskujte prišteve.

Suha koža
    Čišćenje - Nikad ne koristite parfumirane sapune. Bolja varijanta su kremasta tekuća sredstva za čišćenje.

Toniziranje - Koristite balgi bezalkoholni tonik, ružinu vodu ili hladnu vodu.

Kreme - Koristite kremu s obogaćenom formulom namijenju njezi suhe kože s UV-zaštitom. Posebnu pažnju posvetite osjetljivoj koži oko očiju.

I svakako, provjerite sastav kako ne biste upotrijebili proizvod koji sadrži alkohol.

Osjetljiva koža
    Čišćenje - Zbog gore navedenih razloga, za čišćenje je najbolje koristiti proizvode za osjetljivu kožu (oni navodno uopće nemaju mogućih alergena). U svakom slučaju, klonite se sapuna koji može skinuti zaštitni sloj kože i učiniti je još osjetljivijom. Isto tako, ne koristite proizvode, uključujući i šminku, koje niste testirali i čekali 24 sata da vidite reakciju kože.

Toniziranje - Koristite antialergijske proizvode ili neki bezalkoholni tonik.

Krema - Koristite zaštitnu kremu za osjetljivu kožu, ako je moguće s dodatnim faktorom protiv UV-zračenja.

Šta vi mislite o svemu tome, da li ste zadovoljni s vašom kremom, da li bi željeni neku novu/bolju? Ili možda niste zadovoljni s vašom kremom, ali ne znate gdje traćiti? Da li ste našli idealnu kremu za vaše lice? koliko pitanja...

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,748
    Liked
    24 times

Meni nijedna krema nije dobra, ja uvijek hoću bolju.

Datum registracije
    24-06-07
    Starost
    26
    Poruka
    2,384
    Liked
    5 times
    Navodno da su jako dobre za normalnu kožu kremice i ta mlijeka za čišćenja lica od zelene jabuke... Treba kao koristiti vlažnu kremu Kakva je to vlažna... Kakvu ti koristiš?

NORMALNA KOŽA

Cure s normalnom kožom prave su sretnice, njih uglavnom ne muči crvenilo ili proširene pore i koža im uglavnom ne zahtijeva puno truda jer sama ima prirodno uspostavljenu ravnotežu. Za ovakvu vrstu kože mogu se koristiti maske od mrkve, meda, breskvi, latica ruže, papaje, limete, naranče, banane, jagoda, krastavaca, badema i još puno toga.

Prijedlog: Svjež i zdrav izgled kože može postići gotovo trenutno ako na lice naneseš smjesu od zgnječenih banana i jagoda. Na licu je treba ostaviti da odstoji oko 20 minuta, a promjene će biti odmah vidljive.

eva
    eva je offline
    tuka Avatar od korisnika eva
    Datum registracije
    12-12-06
    Starost
    30
    Poruka
    3,674
    Liked
    8 times

Citat Pravi autor: Wamp Pogledaj Poruke
    Eva kakve su ti to kapi s AHA kiselinom, jesu dobre? Kako se zovu?
    Prozvodi ih neka talijanska tvrtka Rougj, kapi se zovu Glycolic. Odlicne su, vidi se razlika posli prvog koristenja, i na dodir i vizualno. Ima ih za kupit u ljekarnama. Koriste se navecer, jer se posli njih ne smije izlagat suncu, posli ciscinja lica i prije hidratantne kreme. Ja sam zadovoljna, iako mi se koza na prvi tren malo zacrveni, ali kazu da je to normalno.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku