Linkovi na kategorije, pretraživanje, glavni sadržaj

Dinamo se pobjedom nad Istrom izdvojio na vrhu

Zamisao gostujućeg trenera Pamića da napadne Dinamo u Maksimiru, izjalovila se. Njegova momčad praktički nije izlazila iz svog šesnaesterca. ''Bunker'' Istre izdržao je međutim 23 minute. Nakon prvog gola bilo je neizvjesno samo koliko će lopti završiti u mreži gostujućeg vratara. Posebno je atraktivan bio pogodak Fernandesa ''škaricama'' u 53. minuti.

Dinamo - Istra 1961 3-1

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Gledatelja 3.523. Utakmica 8. kola Prve HNL: Dinamo – Istra 1961 3:1 (2:0). Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica) – 6.
Strijelci:: 1:0 Beqiraj (23), 2:0 Soudani (45), 3:0 Fernandes (53), 3:1 Havojić (87).
Žuti kartoni: Šimunić (Dinamo); Miličević, Jo, Batarelo (Istra 1961).
Najbolji igrač: Junior Fernandes (Dinamo).
Dinamo(4-1-4-1): Sandomierski (6,5) – Pinto (7), Šimunović (6), Šimunić (6), Lima (6) – Brozović (6) – Soudani (7) (od 80. Pamić -), Sammir (7), Antolić (5) (od 46. Halilović 5,5), Fernandes (7) – Beqiraj (6,5) (od 67. Čop -).
Istra 1961 (4-2-3-1): Ježina (6) – Horvat (5) (od 83. Hadžić -), Budicin (5,5), Opšivač (5,5), Woon (5,5) – Blagojević (6), Batarelo (6) – Franjić (5,5), Babić (5), Miličević (5,5) (od 46. Radonjić 5) – Jo (5,5) (od 73. Havojić -).