Pokazujem rezultate 1 do 5 od 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By markohemarko

Veš mašina gorenje WA 906X

Raspravljate o temi Veš mašina gorenje WA 906X u Elektronika i Elektrotehnika forumu, dio Tehnologija i Tehnika foruma; ...

Početnik
    Datum registracije
    05-08-12
    Starost
    29
    Poruka
    2
    Liked
    1 times

Exclamation Veš mašina gorenje WA 906X

Imam dvije vešmašine istog proizvodaca, jedan starija i jedna novija linija. Na jednoj vešmašini negdje probija struju te tokom rada doslovce pukne, zvuk je ko da ispališ metak. Tražio sam problem no nisam ga našao. Na ovoj drugoj vešmašini se potrošila osovina bubnja i ležaj je otišo kvragu. E sada slijedi prica što sam napravio... iz ove vešmašine što probija struju sam komplet svu elektroniku maknuo van i stavio elektroniku od ove druge mašine. Znaci, nisam ništa otpajao tipa deka, stopica itd, sve u kompletu sa prekidacima, programatorom i svime sam prebacio. Promjenio ležaj na križu, semering i remen.

Evo danas je išlo prvo pranje nakon reparature vešmašine... dogada se sljedeca stvar... kada grijac pocne grijati vodu, ne zaustavlja se grijati te grije cak iznad 95 stupnjeva, kao da termostat ne regulira temperaturu vode. Voda se pregrijava. Mašina je bila podešena na 45 stupnjeva kada se to dogodilo.

Sumnjam u jednu stvar. Kada sam prebacivao komplet struju, žica termostata nije imala deka nego je zalemljena. Žica ide skroz do onog regulatora gore na kojem reguliraš temperaturu i ulazi unutra u taj sklop. Precvikao sam žicu sa cvik cangama a kada sam to slagao natrag, žice sam spojio sa spojnicom. Dali to ima kakve veze?

Termostat na bubnju je ovakav-

Google rezultati pretraživanja slika za http://www.mojaradionica.com/Slike/Ves_masina_ne_greje_vodu/07-Ves_masina_ne_greje_vodu.jpg

Sliku sam našao na webu i služi samo kao primjer. Nema onakvog termostat sa dvije stopice kao što vidite na uglu slike nego ima samo ovaj termostat sa 1 žicom.

Može koji savjet šta da pogledam i kako dalje da rješim problem. Poslikati cu ako je potrebno.

Početnik
    Datum registracije
    05-08-12
    Starost
    29
    Poruka
    2
    Liked
    1 times

Re: Veš mašina gorenje WA 906X

Problem riješen. Ta žica od termostata zapravo nije žica, nego mali lajtung koji je ispunjen plinom i ide skroz do regulatora. Čim sam precvikao lajtung, termostat nije radio. Kupio sam novi termostat sa regulatorom temperature (u kompletu se kupuje, nemože pojedinačno) i veš mašina radi ko švicarska urica. Školu sam platio na teži način, ali nema veze, idemo dalje... Pozz ekipi sa foruma.
    anthlon likes this.

Početnik
    Datum registracije
    19-05-17
    Poruka
    21
    Liked
    5 times

Jel netko kupio ovu perilicu rublja https://www.jeftinije.hr/Proizvod/2265496

Čini mi se dosta niska cijena i kao ok perilica, pa me zanimaju iskustva i mišljenje onih koji se razumiju u perilice.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    9,709
    Liked
    6069 times

Odi samo i kupi je. Ja sam kupio hladnjak onaj koji je imao pet godina garanciju i to je po meni jedino što trebaš gledati.
    Roman Romeo i Julija nije ljubavna priča. To je veza između 13 godišnjakinje i 17 godišnjaka. Veza koja je trajala tri dana i koja je izazvala šest smrtnih slučajeva.

Početnik
    Datum registracije
    19-05-17
    Poruka
    21
    Liked
    5 times

Citat Pravi autor: beta Pogledaj Poruke
    Odi samo i kupi je. Ja sam kupio hladnjak onaj koji je imao pet godina garanciju i to je po meni jedino što trebaš gledati.
    slažem se da je garancija dosta bitna, ali ne i najbitnija. Jer te poslije mogu zezati oko gluposti i reći da to ne spada u garanciju... uzeo sam je i zasad sam zadovoljan. Ok, mogla bi biti malo kvalitetnija i lijepša izrada izvana, ali za te novce je ok.

Slične Diskusije

1. Perilica rublja Gorenje puknuta ručka
    By Beast in forum Elektronika i Elektrotehnika
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 09-07-12, 17:52
  2. Perilica gorenje
    By jopa9 in forum Obitelj i Dom
    Odgovora: 2
    Zadnja poruka: 07-01-11, 17:14
  3. probijena mašina
    By brattia78 in forum Skuteri i Motori
    Odgovora: 9