Stranica 1 od 6 123456 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 51

Sodoma i gomora

Raspravljate o temi Sodoma i gomora u Filozofija i religija forumu, dio Znanost foruma; ...

mamita Avatar od korisnika teica
    Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,733
    Liked
    376 times

Sodoma i gomora

Uvijek sam htjela da sva ekipa sa LJES-a pređe na religije

Pošto mnogi znaju šta se pod tim podrazumjeva, a puno manje onih koji točno znaju od kud taj pojam, evo u kratkim crtama:

Gradovi Sodome i Gomore ležali su u vrlo plodnoj ravnici koju je natapala rijeka Jordan. No, stanovnici tih gradova i okolnih krajeva su bili vrlo izopačeni. Vrhunac izopačenosti je bila i seksualna izopačenost koja se vidi u namjeri stanovnika da seksualno iskoriste dva došljaka - bili su to anđeli koji su došli zatrti grad, a prije toga izbaviti Lota. Lot i njegova obitelj su bili pravedni i Abraham je isprosio od Boga da makar njih poštedi
    Sodoma i Gomora, poput kasnijeg Babilona, bili su poseban znak u Bibliji kojim se opisivao ljudski nemoral i izopačenost svake vrste, a posebno seksualna, tako da i danas imamo pojam sodomski grijeh kojim se misli na sve vrste istospolnih odnosa.
    Ovaj topic sam zamislila kao pitanja, doskočice, šalice..hihihihi vezane uz sex i religiju. Bilo koju
    Šta vam smeta, šta ne, što bi ste promjenili da ste vi papa, patrijarh ili iman i sl.

Stoga:

Dakle prijatelji, ljubavnici, hebačice i hebači... (*fanfare*) 1,2,3..krećemoooooo...

Edit...

Kao što naslov kaže; nemojte se pravit fini

Ps. Ja moderiram da ne bi bilo zabune, stoga bacam i sumpor kad hoću
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

Najveći car foruma Avatar od korisnika shelby-eleanor
    Datum registracije
    07-03-07
    Poruka
    7,093
    Liked
    13 times

Re: Sodoma i gomora

smeta mi sto se prema homicima odnosi ko da su najveci svjetski gresnici ocito se ne razumije da homosexualnost nije faza, niti zelja ljudi.. to je "poremecaj".. i zbog toga sto su ljudi, da ne kazem poremeceni, oni su gresnici? ko da kazes da je osoba s npr. cerebralnom paralizom gresnik?

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,733
    Liked
    376 times

Ovako da to odmah razjasnim: homoseksualnost sama po sebi nije grešna u KC nego je izražavanje te homoseksualnosti (jebanje u šupak drugog muškarca) grešna.
    Šesta zapovijed: Ne sagriješi bludno!
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    34
    Poruka
    5,230
    Liked
    31 times

Meni ide na jetra lova koja lezi u crkvi, a vjera koju propovjeda se temelji na jednostavnosti i umjerenosti. I naravno, licemjernost glede celibata i seksualnih odnosa prije braka. A vecina "popova" se ševi naokolo ko štuke
    Ja sam najsretniji čovjek na svijetu

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,733
    Liked
    376 times

Celibat uveo ga je Grgur VII. 1074. na sinodi u Rimu.

Zašto? Da se ne bi djelila crkvena imovina djeci, ženama i sl. Stoga mislim da je to u načelu jako dobra ideja, u praxi teško izvediva.
    Ivo Andrić

Najveći car foruma Avatar od korisnika shelby-eleanor
    Datum registracije
    07-03-07
    Poruka
    7,093
    Liked
    13 times

Citat Pravi autor: teica Pogledaj Poruke
    Ovako da to odmah razjasnim: homoseksualnost sama po sebi nije grešna u KC nego je izražavanje te homoseksualnosti (jebanje u šupak drugog muškarca) grešna.
    jel to znaci da homosexualci/ke moraju cijeli svoj zivot potiskivati svoje sexualne potrebe.. mislim.. to se protivi ljudskoj prirodi

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,733
    Liked
    376 times

Da, to znači to.

I homosexualnost se protivi ljudskoj prirodi, a ipak homosexualci traže svoja prava.
    Zadnji Uredio teica : 15-11-07 u 13:48
    Ivo Andrić

Starter
    Datum registracije
    21-05-07
    Starost
    38
    Poruka
    58
    Liked
    0 times

Ja sam se nekako našao u ovoj temi sa ovim stihovima....

Ante Cash-U ime Oca i novca

"Moram pocet pljuvat, jer ne mogu više gutat, demagogije i orgije ne mogu progutat.

Žao mi je narode, nemogu protiv sebe, ne mogu više gledat moralistu da se grebe.
    Pod maskom morala i otkupa grijeha od kvazipobožne mase - da pukneš od smijeha.
    Urlaju s oltara, sve nam brane gnjevno, al' kako da djecu hranim s dvaest kuna dnevno!?

Nije da se žalim, al' tražim objašnjenje, prodajte Mercedese, eto to je rješenje.
    Uvukla se kriza, moralna paraliza, božji odabranici u posjedu deviza.

Mi smo iza, na srce ruku, oni su izabrali struku, mi izabrali muku.
    Trebo sam u fratre, vozit bijesne aute, zvat se fra Ante i drkat na ministrante.

Imo bi ambiciju, provodio inkviziciju, lajavom Partiku poslo bi policiju.
    Smece malo, ne bi taj meni sviro, umjetno zacetu djecu bi likvidiro.
    Umjetno zaceto, nije to dijete, nije to dar, to je stvar iz epruvete
    - sve je to politika, perfidni smradovi, zgrtanje novca u ime jedinoga Oca.

–ref.-

U ime Oca i sina, u ime maraka i lira, za dovoljno papira možeš lako do mira -
    Ubijo sam, pljacko, silovo i palio - sve ti se briše ako dovoljno si platio.

U privatnom posjedu župe, trgovi i gradovi, ima ih dobrih,
    al' vecina su smradovi. Stanje u globalu: vecina je u salu, dok gladnoj sirotinji seru o moralu.

Gaze socijalu, gaze svoje bližnje, hodaju po mrtvima bez imalo grižnje.
    Vecina vjernika isti kurac ko i fratri: nedjeljom na misi svako svakog motri.

U crkvi skrušeno mole, u životu nikog ne vole, ližu oltare i jebu se za pare.
    I svi skupa idu u smiješnom paketu, svi ce skupa gorit na drugom svijetu.

Mašete frazama, nemate vrijednosti, Bog vas posprdno gleda, pljujete mu na svetosti.
    Kažu ''Bog je savjest'', vi mu blatite sina. Da radim što i vi, moja bi bila nemirna.

Gore je nemirno, sve od žalosti se trese, dok sveti ljudi - gledaju svoje interese.

-ref.-

Kako da razumijete život margine, kad vas dalje od Kaptola voze samo limuzine!?
    Nije lako, a? Takve su okolnosti? Živite u bogatstvu, dok serete o skromnosti.

Perfidni, bestidni, daleko ste od toga, da cijenite Boga i ljubite bližnjega svoga.
    Istinski vas prezirem, al' molim se Bogu, žao mi je Crkvo, al' protiv sebe ne mogu.

Znam tko sam i svjestan da sam grešan, ne želim nikom sudit, al' vaš je motiv pogrešan.
    Pitanje skromnosti navrh vam je kurca, jednom se živi, a za raj vam puca.
    S oltara nam serete, u raj ne vjerujete, vidimo šta vozite, krivu poruku šaljete.
    Ne želim više, takvi ko vi Boga blate, glumite policiju, dok vjernici pate.

Lomili ste kosti u ime ljubavi i milosti, sad zgrcete svote pod krinkom dobrote.
    Dalje od nosa ne vidite, ili ne želite, za što se borite i za što uopce živite?

Vjernike ne šljivite, oni u sebi placu, ja vam otvaram oci, a vi me želite na lomacu.
    Ukloni ko smeta - i kod vas je ista spika, inkvizicija, zapalite vješca Patrika.
    Vaše ponašanje meni srce slama, al' ja sam taj što na savjesti nema ni grama.

Osjetljiv poso radite polovicno, neki rade dicno, ostali ni slicno. Imam jasnu perspektivu,
    nažalost sliku sivu, želju Bože mi ispuni i daj da sam u krivu. Daj da se snilo, al znam da se zbilo,
    predugo se krilo, sad kažem - sram vas bilo.

Isus bio je tu, al' niste se promijenili: farizeji ste bili i farizeji ste ostali...

–ref.-

Pošteni su fratri u dnu piramide, kad vrhu se ide, sve brojnije su gnjide.
    Al' nisam piramidu slucajno spomenuo, s teme sam skrenuo, u još dublju krenuo.

Ne spadam u morone, koji puše fazone, kad znam da ste odavno prešli u masone.
    Kad papire vam je ponudila masonska loža, vrlo ste se lako okrenuli od križa.

Isusa ste prodali za sotonske novcanice, pred Bogom krijte lice, tamo nemate ni banice.
    Tek sad sam na žulju, glava mi je u torbi, jer rek'o sam svoje svima urbi et orbi.

Još isprika onim, svim fratrima dobrim, koji ce me i dalje smatrat bratom svojim.
    Ima i takvih, šaren je sveti red, al' neka svi cemo istom Bogu na ispovijed.
    Samo On ce mi sudit, vi se nemojte usudit. Zasad vrlo sam miran, al' znam poludit.
    Pljujte me s oltara k'o Zlikavce sad i mene, prospite uroke, cari i anateme.

Sve po zasluzi, i ja možda cu u plamen, al' ako ste bez grijeha bacite prvi kamen....Amen.

ref:
    Reci mi Gospode jel' tebi to u redu, da sveti ljudi zabranjeno voce jedu!?
    Vlastitu propovijed nisu sami svatili, da Adam i Eva za to paklom su platili.
    Žao mi je Bože, ne ide mi žmirit, a s ovim što vidim ne mogu se pomirit, j
    er u svetom redu vidim lopovsku paradu - Tvoji poslanici Tvoj svijet kradu."

Akademik Avatar od korisnika _Aris_
    Datum registracije
    13-05-05
    Starost
    29
    Poruka
    4,752
    Liked
    4 times

Citat Pravi autor: teica Pogledaj Poruke
    Što je to bludni grijeh koji griješnim čini pedera, a ne čini ženu kad se radi o seksu sa muškarcem izvan braka?? Jesu li sve žene koje prakticiraju seks prije braka, dio Sodome i gomore u koju se smještaju pederi?? (btw. nisam zaboravio pitanja na drugom topiku, al evo i tebi nešto).

I što je sa nekim djelovima Zavjeta, mislim Starog:

.., a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja.
    Znaju za odredbu Božju - da smrt zaslužuju koji takvo što čine - a oni ne samo da to čine nego i povlađuju onima koji čine. "
    Rimlj. 1,22-27
    Levit. 20,13 "Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi počinila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih."
    Zadnji Uredio _Aris_ : 20-11-07 u 21:17

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    32
    Poruka
    10,492
    Liked
    600 times

Koliko znam, grijeh je isti...blud je blud, bilo to regularno ili istospolno općenje.

Tj., Žena i muškarac bi bili kao "prirodan blud" za razliku od 2m...
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

Stranica 1 od 6 123456 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku