Stranica 1 od 43 12345611 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 427
Like Tree37Likes

Teorija svega-BTF!

Raspravljate o temi Teorija svega-BTF! u Filozofija i religija forumu, dio Znanost foruma; ...

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-09-17
    Poruka
    417
    Liked
    16 times

Teorija svega-BTF!

Pozdrav!

Ovdje ćemo razgovarati o jednoj novoj teoriji o postanku svijeta, koja još nije službeno objavljena (to će biti ove godine), a koja nam daje sasvim jedan novi uvid na sam postanak svijeta, i uvelike se razlikuje od svih dosadašnjih teorija o postanku, bilo znanstvenih bilo religijskih, dapače.

Autor te teorije sam ja osobno (Božidar-Teodor-Frančić); to znači ona skraćenica u naslovu teme, a svi me na drugim forumima zovu samo Teodor, i Teo, pa može i ovdje tako, nemam ništa protiv.

Ukratko da započnemo diskusiju, moja "teorija svega" tvrdi da naš svijet nije nastao ni Velikim praskom (nikada se nije ni dogodio), ali ga nisu stvorila ni neka vječna Svemoguća bića, jer takva ne postoje.

Postoji li onda TREĆA OPCIJA, ako svemir, naš svijet nije ni sam od sebe slučajno nastao, a nije niti doslovno stvoren?

Upravo o tome govori ova nova teorija.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,095
    Liked
    6178 times

Re: Teorija svega-BTF!

Nisi jedini koji vjeruje da svemir nije nastao sa velikim praskom. Osobnom smatram da je to jedna velika glupost, koja dolazi od tih takozvanih obrazovanih ljudi. Službena znanost koja kaže da je tako nastao svemir ne daje ni malo fleksibilnosti, jer određenim ljudima to ne paše. Saznanja da svemir nije nastao velikim praskom utjecala bi na druga područja znanosti. A ako namjerno pokušavaš prekrojiti nešto i ne želiš da se sazna prava istina, onda se držiš te teorije, pa čak i silom provodiš svoju istinu.

Navest ću primjer zašto tako mislim. Na primjer na ovom svijetu postojale su mnoge drvne civilizacije, službeni povjesničari kažu da te civilizacije nisu bile povezane, ali postoje mnogi dokazi da je to bila jedna velika civilizacija koja se prostirala po cijelom svijetu. Što ti takozvani službeni povjesničari pokušavaju zataškati. Drugo pokušavaju čak zataškati koliko je stara ta civilizacija, pokušavaju zataškati da ta civilizacija nije bila napredna, iako je mnogo dokaza da je bila jako napredna, čak je bile naprednija od ove naše civilizacije. Sve to službena povijest ne želi priznati, oni kažu da smo mi prva civilizacije. To je moj mišljenje o cijeloj stvari.
    Zadnji Uredio beta : 10-02-18 u 13:11
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-09-17
    Poruka
    417
    Liked
    16 times

Citat Pravi autor: beta Pogledaj Poruke
    Nisi jedini koji vjeruje da svemir nije nastao sa velikim praskom. Osobnom smatram da je to jedna velika glupost, koja dolazi od tih takozvanih obrazovanih ljudi. Službena znanost koja kaže da je tako nastao svemir ne daje ni malo fleksibilnosti, jer određenim ljudima to ne paše. Saznanja da svemir nije nastao velikim praskom utjecala bi na druga područja znanosti. A ako namjerno pokušavaš prekrojiti nešto i ne želiš da se sazna prava istina, onda se držiš te teorije, pa čak i silom provodiš svoju istinu.

Navest ću primjer zašto tako mislim. Na primjer na ovom svijetu postojale su mnoge drvne civilizacije, službeni povjesničari kažu da te civilizacije nisu bile povezane, ali postoje mnogi dokazi da je to bila jedna velika civilizacija koja se prostirala po cijelom svijetu. Što ti takozvani službeni povjesničari pokušavaju zataškati. Drugo pokušavaju čak zataškati koliko je stara ta civilizacija, pokušavaju zataškati da ta civilizacija nije bila napredna, iako je mnogo dokaza da je bila jako napredna, čak je bile naprednija od ove naše civilizacije. Sve to službena povijest ne želi priznati, oni kažu da smo mi prva civilizacije. To je moj mišljenje o cijeloj stvari.
    Pa Veliki prasak za mene nije ni teorija, jer ona bi morala barem nešto objasniti a dotična baš ništa ne objašnjava, dapače.

To je zapravo naučna religija, pa tko želi neka vjeruje u to, ali to nema veze sa istinom o našem postanku u to sam sto posto siguran.

Teorija koja će imati šanse da se nazove "teorijom svega" MORA sve što postoji objasniti do kraja, eto ukratko.

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-09-17
    Poruka
    417
    Liked
    16 times

Ako svemir nije slučajno nastao a nije niti doslovno stvoren, onda postoji SAMO JEDAN način kako on može nastati.

A to je da ga je napravila svojim znanjem daleko starija i naprednija Inteligencija od nas ljudi.

Zanimljivo je da gotovo sve religije i takozvane svete knjige čovječanstva govore upravo o tome, da POSTOJI Inteligentna Sila koja je svemir napravila.

To tvrdi Krišna, Isus Krist, donedavno je to tvrdio i Sai Baba.

Ja sam recimo došao do podatka u svojoj "teoriji svega" da naš svemir nije star samo oko desetak milijardi godina, nego da je star najmanje 799 bilijuna zemaljskih godina, a za to vrijeme je i te kako neka starija i naprednija Inteligencija mogla taj svemir napraviti, a što nam govori da svemir nije beskonačan, jer sve što se počne graditi ima i kraj, garant!

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-09-17
    Poruka
    417
    Liked
    16 times

Biblija recimo tvrdi ja je Jahve stvorio (ja bi rekao napravio, jer je to točnije rečeno), Zemlju i sva vidjela na nebu (zvijezde). Tko je taj Jahve?

Neki vjeruju da je to neko vječno osobno svemoguće biće koje je sposobno samo riječima stvarati, "neka bude" i da to onda postane zbilja nešto opipljivo.

Ali je li to moguće? U to se vjeruje, zapravo misli se da je to moguće, a što ako NIJE to moguće, TKO je onda svemir napravio, je li?

Pa postoji alternativa tome, dapače, Jahve jednostavno može biti Inteligencija koja je daleko starija i naprednija od nas ljudi, ne samo to, nego ne mora se sastojati niti od atoma kao što se mi ljudi sastojimo, pa smo zbog toga ovisni o materiji, a ta Inteligencija onda nije ovisna o ničem materijalnom, dapače.

Zanimljivo da se upravo to TVRDI u Bibliji, da je Jahve Tvorac svemira i života na Zemlji. Izgleda da oni koji tumaće Bibliju već stoljećima nisu još skužili TKO JE zapravo Jahve, pa još uvijek vjeruju da je to neko vječno osobno biće, a uopće tako ne mora biti, nego je istina o tome puno drugačija, i u to sam uvjeren da će se i dokazati!

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-09-17
    Poruka
    417
    Liked
    16 times

Eto jedne sitnice iz moje "teorije svega".

Mnogi ljudi se pitaju kako je veliki naš prostor, a i kakav zbilja oblik ima.

Pa za nas ljude, ali i za sva Vanzemaljska i Vansvemirska bića, naš prostor je beskonačan, nikada nećemo doći do njegovog kraja koliko god dugo žvijeli, dapače.

I po tom prostoru se svemir širi.

I taj naš prostor ima oblik KOCKE!

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-09-17
    Poruka
    417
    Liked
    16 times

Moja "teorija svega" tvrdi (ne pretpostavlja), da svemir i prostor-vrijeme nisu jedno te isto.

Naš svemir se širi po prostor-vremenu i MIJENJA svoj oblik konstantno, dok je naše prostor-vrijeme statično, niti se giba (nema se po čemu), a niti širi (isto se nema u ili po čemu širiti), a ima oblik KOCKE, u to sam više nego siguran.

Dakako da se naše prostor-vrijeme također nalazi u nečemu VEĆEMU, ali to više nije naša dimenzija, dapače!

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-09-17
    Poruka
    417
    Liked
    16 times

Samo da još napomenem da je moguće približno znati koliko svemira ima u multisvemiru.

Naravno ne može se točno izbrojiti.

Ali se može to prikazati na jednom pravcu, koji obuhvaća sve svemire koji postoje.

Banned
    Datum registracije
    29-05-07
    Poruka
    2,308
    Liked
    1242 times

Zanimljiva tema, ako je svemir stvorila ta drevna vansvemirska inteligencija kako je ona nastala?

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-09-17
    Poruka
    417
    Liked
    16 times

Citat Pravi autor: Balian Pogledaj Poruke
    Zanimljiva tema, ako je svemir stvorila ta drevna vansvemirska inteligencija kako je ona nastala?
    Nastala je kada i naše prostor-vrijeme, u samom središtu, jedno po jedno biće, dakako!

Stranica 1 od 43 12345611 ... ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. Prodaja svega i svačega
    By Jere87 in forum Mali Oglasi
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 13-05-11, 17:09
  2. nestanak svega s desktopa
    By lime wire in forum Računala
    Odgovora: 14
    Zadnja poruka: 16-05-08, 22:59
  3. ima svega
    By cobra_gi in forum Humor