Pokazujem rezultate 1 do 6 od 6

kuharica za bebe

Raspravljate o temi kuharica za bebe u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

prof. Foruma Avatar od korisnika little_devil
    Datum registracije
    21-02-07
    Poruka
    1,230
    Liked
    23 times

kuharica za bebe

Drage mame i tate,

Kako sam friška mama te imam 2 mjeseca staru bebu polako već razmišljam na koji način u 5-6 mjesecu starosti početi za uvođenjem obroka na žličicu.

Našla sam kalendar koje voće i povrće smijem uvoditi u prehranu u kojem mjesecu starosti bebe, ali nigdje nema poštene kuharice za bebe.

Pogledala sam tzv. forume za mame i trudnice, ali je i tamo opći kaos. Ima po 1-2 recepta i to napisanih "zbrda-zdola".

Bila bih Vam zahvalna da ovdje upisujete svoje recepte ili korisne linkove sa dobrim baby kuharicama te se nadam da će za 3-4 mjeseca (taman kad će mi zatrebati ) ova tema postati koristan priručnik i meni i ostalim mladim mamama.

Unaprijed hvala,
    Little _devil

Datum registracije
    21-02-07
    Poruka
    1,230
    Liked
    23 times

Re: kuharica za bebe

mnja..vidim da mi baš nitko nije htio pomoći..

ili nema roditelja na forumu ili su bebe hranili sa smoky-em...

no, nema veze...ko vas šljivi.. našla sam si sve sama i napravila kuharicu od 30-tak strana po mjesecima..i sad ja ne dam vama..

Agios o Satanas Avatar od korisnika PanterroR
    Datum registracije
    19-10-06
    Poruka
    15,848
    Liked
    14527 times

Koja si ti legenda...

Iskreno, trebao bih suprugu pitati o tome pa ako šta korisno saznam, javim ti ovdje...
    STAFF - A - HOLIC

Datum registracije
    21-02-07
    Poruka
    1,230
    Liked
    23 times

Hvala

Akademik Avatar od korisnika saban sajnovic
    Datum registracije
    14-12-07
    Starost
    58
    Poruka
    5,615
    Liked
    15 times

ja sam ti svu svoju decu othranio i mogu da ti prenesem lična iskustva.
    Što se tiče kuvanog voća i povrća vidim da znaš u kojem mesecu koje ide pa to je bio i najteži problem. Dalje ti je lako. Ja sam sve povrće kuvao i zajedno kašikicom smešao i onda tom smesom hranio decu. Istina da su izbacivali iz usta , ali to ti normalno. Od 5 kašikica jedna ode niz grlo.
    Onako kako ja vidim kuhinju za bebe nema neke mudrosti: kuvaš i pomešaš i to je to. Normalno ne dodaješ sol, papar i ostale mirodije.
    E da, i paziš da nije vrelo da ne opečeš dete. Prije ti probaj sa svojim usnama da vidiš dali je vrelo. OK?

Datum registracije
    21-02-07
    Poruka
    1,230
    Liked
    23 times

A znam..logično je da sve izmiksaš i daš joj da jede, ali sam našla puno zgodnih kombinacija namirnica tako da se isplatilopotražiti....

Lajkaj nas na Facebooku