Pokazujem rezultate 1 do 6 od 6
Like Tree2Likes
  • 1 Post By beta
  • 1 Post By

Šljiva-šljivovica

Raspravljate o temi Šljiva-šljivovica u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Insajder Avatar od korisnika istrošeni
    Datum registracije
    15-03-13
    Poruka
    11,561
    Liked
    11709 times

Šljiva-šljivovica

Malo me začudilo jer o votki imaju otvorene dvije teme .

Šljivu ili šljivovicu, pardon rakiju od šljiva ., svi svojatamo kao brend na našim prostorima .
    U čemu je tajna , da li je isti spravljanje , podneblje , klima nešto što volimo jer je domaće . Volio bih čuti mišljenja dobre kapljice isključivo u vezi šljive .
    Neki te slome sa riječima a neki te sastave sa tišinom.

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    14
    Poruka
    38,488
    Liked
    21638 times

Re: Šljiva-šljivovica

kad i ako mogu birati rakiju, sljiva ce uvijek biti prvi izbor daleko ispred loze a da ne govorim o travarici.
    kod dobro skuhane sljive nema "przenja" jezika ili grla kad je pijes, nego je popijes a tek u zelucu osjetis toplinu koja se siri.
    znam da se u bosanskoj posavini radila odlicna sljiva a vjerujem da je tako i s druge strane save

eto toliko od mene o sljivi

na kraju krajeva najbitnije je ovo
    downloading...

Datum registracije
    15-03-13
    Poruka
    11,561
    Liked
    11709 times

Čista šljiva bez primjesa za mene je takođe ekstra piće . Uz dato većni domaćina kada odbiješ šljivu kod nas u Bosni je uvreda .

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,088
    Liked
    6178 times

Zdanji puta kada sam pio dobu šljivovicu to je bilo osamdesetih godina prošlog stoljeća naravno tata ju je pekao. Otpiješ malo i onda osjetiš kako te prži u ustima grlu

Nažalost danas svašta prolazi pod šljivovicu sa cijenom koja se penje u nebesa. To kada popiješ u ustim ne osjetiš ništa ni u grlu samo si pijan.
    istrošeni likes this.
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Datum registracije
    15-03-13
    Poruka
    11,561
    Liked
    11709 times

Ih, nisi probao moju šljivu beta .
    beta likes this.

Regularni forumaš Avatar od korisnika karantena35
    Datum registracije
    20-01-15
    Starost
    33
    Poruka
    126
    Liked
    28 times

Citat Pravi autor: beta Pogledaj Poruke
    Zdanji puta kada sam pio dobu šljivovicu to je bilo osamdesetih godina prošlog stoljeća naravno tata ju je pekao. Otpiješ malo i onda osjetiš kako te prži u ustima grlu

Nažalost danas svašta prolazi pod šljivovicu sa cijenom koja se penje u nebesa. To kada popiješ u ustim ne osjetiš ništa ni u grlu samo si pijan.
    Vidiš, mnogi imaju suprotno mišljenje, tj da u ustima ne trebaš osjetiti ništa (ne pretjerano jako), ali da u grlu i posebno u želucu trebaš osjetit grijanje. Da je to prava šljiva. E sad, ko će ga znat...

Lajkaj nas na Facebooku