Pokazujem rezultate 1 do 3 od 3

REINSTALACIJA WINDOWSA

Raspravljate o temi REINSTALACIJA WINDOWSA u Help Service forumu, dio Tehnologija i Tehnika foruma; Pozdrav! Evo ovako, naravno nakon godine dana surfanja, donwloadanja, instalacija, deinstalacija na racunalu se nakupilo svega i svacega. Jučer mi ...

CNN
    CNN je offline
    Starter
    Datum registracije
    19-10-08
    Starost
    46
    Poruka
    6
    Liked
    0 times

REINSTALACIJA WINDOWSA

Pozdrav!

Evo ovako, naravno nakon godine dana surfanja, donwloadanja, instalacija, deinstalacija na racunalu se nakupilo svega i svacega.
    Jučer mi je komp dao i do znanja, da nešto nevalja, naime svako malo se restarta, zbloka itd itd... Znam znam... reci cete da je mozda do nekog hardvera ili nešto... odfurao sam na servis, pa je covijek sve detaljnije pogledao, i veli da je sve uredu.

Kod nejga bi reinstalacija računala koštala 200kn, što nije previše.. ali bolje uštediti

Znam, da vam je vjerojatno pun kufer ovakvih noobova, koji se praktički ništa ne razumiju u kompjutere, ali šta je tuje

Evo, ja bih vas zamolio za pomoč, ako bi netko imao zivaca, malo mi detaljnije opisati tu reinstalaciju, trazio sam po netu i ništa mi nije pomoglo

Uglavnom, ovako... Mozda imam neki problem, ubacio sam Windows xp cd (sp2) i nakon što mi se otvorio CD kliknuo sam na "new instal" (nadam se da sam dobro ili )

I sada, komp im se nakon 15 sec restartirao, i dole je pisalo ono booting from CD itd itd... Nakon toga se otvorio prozor u kojemu sam mogao birati WINDOWS XP POREFESSIONAL i WINDOWS XP PROFESIONAL SETUP
    ja kliknem na WXP SETUP nakon čega mi se stvori poptuno crni ekran s blinkajučom crticom u gornjem ljevome kutu...

Eh sada, da li ja mozda griješim u nekome početnome koraku? Da li se uopče tako i kreče?

Molim vas, pooomoc

Pozdrav!

Uvaženi forumas Avatar od korisnika Nowhereman
    Datum registracije
    21-03-08
    Starost
    33
    Poruka
    710
    Liked
    0 times

Re: REINSTALACIJA WINDOWSA

ipalis komp...stisces tipku F2 ili F6,F8...neznam koja je na tvojem za uci u setup..kad uđeš u setup moras pod opcijom "boot" namjestiti da ti boota sa CD-a..znaci CD/DVD i podigneš ga da bude na vrhu popisa..(F5/F6)...onda F10>YES>Enter
    i tada ce ti "krenuti instalacija"...naravno moraš imati cd stavljen unutra..jer ako ga nema komp ce ti bootati sa HDiska...e kad ti pokrene cd pitat ce te sta zelis..ides na Windows setup...ovisno o tome koliko particija imas..moze formatirati sve ili samo c:/naprimjer..pa ce ti d: ostati netaknuta...stavi isto ime kompjutera kad instaliras windowse jer se zna desiti da ako promjenis ime kompa neke fajlove neces mogu otvorati poslije..
    i dalje ti je samo next,next,next....
    poslije te pita da uneses product key windowsa....to valjda imas...ako nemas nadji(mozes i naknadno), ako je krekiran netreba...to je to...ostalo ces valjda znati: namjestiti jezik,zonu,...
    He's a real nowhere man,sitting in his Nowhere Land,
    making all his nowhere plans for nobody.

CNN
    CNN je offline
    Starter
    Datum registracije
    19-10-08
    Starost
    46
    Poruka
    6
    Liked
    0 times

Re: REINSTALACIJA WINDOWSA

Zahvaljujem se...

Evo prije nekih par sati, sve sam sredio... Sada još nabacam drajvere i super

Pozdrav!

Lajkaj nas na Facebooku