Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 15
Like Tree21Likes

Andy Hug

Raspravljate o temi Andy Hug u K-1 forumu, dio Borilački sportovi foruma; ...

MMA manijak Avatar od korisnika Reem
    Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Andy Hug

Andy Hug

Andy je legenda K-1 sporta, jedan od najboljih. Najpoznatiji je po popularnom udarcu axe kick i po kružnom udarcu petom.

Rođen je 7.9.1964. u Wohlenu (Švicarska). Od 48 mečeva u K-1, ostvario je 38 pobjeda, 9 poraza i 1 neriješena borba. Andy je osvojio K-1 World Grand Prix 1996, te bio u finalima 97' i 98'.

Borio se i sa našim Mirkom Filipovićem (6.mjesec 2000.), kojeg je pobijedio na bodove. Nakon Mirka, mjesec dana nakon, pobijedio je 7.7.2000. nokautom Nobu Hayashija.

Za nepovjerovati, navodno da mu je 15.7.2000. (8 dana nakon te borbe i mjesec dana nakon borbe sa Mirkom) dijagnosticirana bolest, akutna leukemija, vrlo rijetki oblik te bolesti, te Andy Hug umire u 8. mjesecu 2000. (24.8.2000.) u 35-oj godini života !!!

O iznenadnoj smrti svog suparnika, Filipović je rekao:

- Hug je umro od akutne leukemije, vrlo rijetkog oblika te bolesti. Kad sam čuo za njegovu iznenadnu smrt, osjećao sam se kao da mi je umro najbolji prijatelj. Zaista mi nije bilo svejedno, jer Hug je bio veliki borac, možda i najveći. U Švicarskoj je bio iznimno popularan, ljudi su ga voljeli više nego Martinu Hingis i skijaše. Mislim da mu je bolest dijagnosticirana 15. srpnja i da do tada nitko, pa ni on, nije znao da je bolestan. Zapravo, znao je jedino Branko Cikatić, koji mu je bio veoma dobar prijatelj, završio je Filipović.

Počivao u miru Andy, legendo

Pretorian, daka, serrabjj and 2 others like this.
    "Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Re: Andy Hug

serrabjj and Vincere like this.
    "Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Ilona i Seya Hug sa Kakudom na Andyevem grobu u Japanu
    Vincere likes this.

Regularni forumaš Avatar od korisnika Vincere
    Datum registracije
    02-04-12
    Poruka
    368
    Liked
    88 times

Andy je bio legenda. Axe kick je fantastično izvodio po čemu je postao poznat. Izgleda tako lako kada ga on radi, međutim ne samo da je težak za izvođenje, već ga je strašno teško u borbi plasirati o čemu svjedoči da ga više praktički uopće ne možemo vidjeti.
    Reem likes this.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Stvarno nitko nije bio bolji od njega u tome, užitak za gledati Njegovi potezi u K-1 su bili nešto slično kao Van Dammeovi iz najboljih dana u filmovima. Velika šteta i tuga što je tako mlad umro, sad bi Andy imao 46 godina.

Meni se sviđaju oni axe kickovi što je Mirko uputio Huntu (Pride FC borba, onaj drugi njihov meč)

Zadnji Uredio Reem : 02-04-12 u 18:49

MMA fighter Avatar od korisnika serrabjj
    Datum registracije
    29-02-12
    Poruka
    6,132
    Liked
    6975 times

Velika zvijezda, ovdje u Svicarskoj je on doslovce legenda nad legendama!
    Reem and Vincere like this.
    Mixed Martial Arts

Regularni forumaš Avatar od korisnika Vincere
    Datum registracije
    02-04-12
    Poruka
    368
    Liked
    88 times

I Mirko ih je dobro plasirao, ali Andyevi imaju ono "nešto".

P.S.
    Mali off. Kad smo kod Hunta, osobno možda jedna od najboljih borbi u K1 Le Banner - Hunt i to ona kada su oba dva po par puta na podu u polu nokautu. Sjajna borba !
    serrabjj likes this.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Citat Pravi autor: Vincere Pogledaj Poruke
    Da, Andy je to izvodio na svoj, svojstven način. Zanimljivo je bilo u njegovom meču sa Mirkom, kad je Mirka pogodio tim axe kickom, pa mu Mirko uzvratio istom mjerom, tad su se pozdravili onako rukavicama, to mi je bilo moćno
    P.S.
    Mali off. Kad smo kod Hunta, osobno možda jedna od najboljih borbi u K1 Le Banner - Hunt i to ona kada su oba dva po par puta na podu u polu nokautu. Sjajna borba !
    sjećam se te borbe

MMA fighter Avatar od korisnika serrabjj
    Datum registracije
    29-02-12
    Poruka
    6,132
    Liked
    6975 times

Slazem se a u biti je stvarno zaj.. udarac i svatko tko je trenirao slicno i zna zasto, Hug je po meni najbolji po tome.
    Tu je tada i bila prednost, danas je vec teze izvesti precizno taj udarac, pogotovo u mma.
    Mixed Martial Arts

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Ovo je posljednje pismo Andya upućeno fanovima, neposredno prije njegove smrti:

Dear Fans

I think that you will be shocked when you will hear in what state of health I am. When the doctor told me about it, it was an enormous shock even for myself. But I want to inform you about my state of health so that I can fight together with you against this illness. This illness is the most severe opponent of all my fights. But I will win. As if I would stand in the ring I will get power from your cheers and beat this strong opponent.

Unfortunately I will not be able to fight at the tournament in october. I will fight against this illness in Japan and one day I will appear again with you. Let's keep it up!

Greetings
    Andy Hug

Vincere likes this.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. delirious special with Andy Ward @ Aquarius
    By mirkeczg in forum Recycle Bin
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 01-04-09, 13:46

Lajkaj nas na Facebooku