Stranica 2 od 14 PrvoPrvo 123456712 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 138
Like Tree1Likes

Aparatić za zube

Raspravljate o temi Aparatić za zube u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

prof. Foruma Avatar od korisnika M@tej@
    Datum registracije
    22-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    1,218
    Liked
    15 times

Re: Aparatić

Joj malena, nemoj strašit' čovjeka!
    Ajde da sad ja malo iznesem svoje znanje o aparatićima...
    Dakle, postoje fiksni i mobilni. Za manje nepravilnosti je dovoljan i mobilni, ali on se uglavnom koristi do puberteta, kada čeljust još nije do kraja formirana. Za neke veće pomake i kod malo starijih - stavlja se fiksni. Do 18. godine života aparatić se može staviti besplatno, a kod privatnika se cijene kreću od 10 000 pa do skoro 20 000 kuna (za obje čeljusti), naravno razlika je u bravicama (bijele, metalne ili one koje se stavljaju s unutarnje strane zuba - lingvalne).
    Neki smatraju da su metalne bolje, ali to zapravo nije istina. S bijelima se jednako može postići izvrstan rezultat. Terapija najčešće traje oko 2 godine. Rijetki su slučajevi kada je to kraće, a ima i onih s većim nepravilnostima, pa se to može odužiti na 3 i više. Nakon fiksnog, potrebno je još neko vrijeme nositi mobilni (otprilike godinu dana) kako se zubi ne bi odmah nakon njegova skidanja počeli vraćat' na staro, već kako bi se stabilizirali i zadržali na mjestu.
    Naravno da nikome nije ugodno nositi aparatić, ali sve je stvar kako ga prihvatite. Treba voditi računa o redovitoj higijeni i čišćenju, a na bol se s vremenom čovjek navikne. Uostalom, tješite se time kako ćete jednoga dana imate prekrasne zube, a to je jedna od stvari koju svatko odmah primijeti (ako se smijete, jasno )
    Zadnji Uredio M@tej@ : 19-11-07 u 20:52
    Život je ono što nam se događa dok smo zauzeti drugim planovima.

Uvaženi forumas Avatar od korisnika malena_rozy
    Datum registracije
    31-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    661
    Liked
    0 times

pa ne strašim ga samo iznosim činjenice i da,taj bijeli je definitivno bolji od onog metalnog jer na tom metalnom se ful lakše odvaljuju bravice
    Boze, meni tako malo treba ispod ovog svetog neba
    topla postelja i njegova oka dva Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje brani ga od zla, Boze, kad ne mogu ja

Datum registracije
    22-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    1,218
    Liked
    15 times

A kod kojeg ortodonta ideš? (ako smijem pitat')

prof. Foruma Avatar od korisnika lotr0510
    Datum registracije
    07-11-06
    Starost
    31
    Poruka
    1,112
    Liked
    1 times

nisam znao da ga treba nositi tako dugo, ja sam mislio godinu dana maksimalno i doviđenja, a onda još i mobilni
    ma nema veze uzet ću ja to pa što bude, ak niš drugo razbit ću negdje zube pa će mi napravit nove, ljepše koji će odmah biti poravnati

Datum registracije
    22-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    1,218
    Liked
    15 times

Citat Pravi autor: lotr0510 Pogledaj Poruke
    nisam znao da ga treba nositi tako dugo, ja sam mislio godinu dana maksimalno i doviđenja, a onda još i mobilni
    ma nema veze uzet ću ja to pa što bude, ak niš drugo razbit ću negdje zube pa će mi napravit nove, ljepše koji će odmah biti poravnati
    Treba. I koliko god ti ortodont kaže - na to dodaj barem još nekoliko mjeseci. Pa u biti je to i realno. Ne mogu se zubi tek tako pomaknut' i posložit' za nekoliko mjeseci. I još da tako ostanu. To je ipak malo dugotrajniji proces.

Datum registracije
    31-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    661
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: M@tej@ Pogledaj Poruke
    A kod kojeg ortodonta ideš? (ako smijem pitat')
    kod pavlića,onog kod bonavie
    topla postelja i njegova oka dva Salji andjele cuvare svoje jer je dusa duse moje brani ga od zla, Boze, kad ne mogu ja

Datum registracije
    22-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    1,218
    Liked
    15 times

Citat Pravi autor: malena_rozy Pogledaj Poruke
    kod pavlića,onog kod bonavie
    I je ti dobar? Prijateljica mi ima namjeru stavit' aparatić i bila je kod njega, ali je rekla da joj se nije učinio ne znam kako simpatičan. I od još jedne sam čula da nije baš bila zadovoljna s njim, kao da je uvijek mrmljao sebi u bradu, umjesto da joj točno objašnjava što joj radi, zašto, itd.

Datum registracije
    31-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    661
    Liked
    0 times

pa to d mrmlja u bradu i niš ne govori i da ga jedva čuješ je istina,ali je za razliku od onog drugog ljubazan.a ono,šta ja znam....meni je ok,iako je rekao da čem skinut aparatić do faksa,a još nisam ali šalu na stranu a ono,ok je.čula sam da kod ovog drugog nakon šta ti par bravica otpadne moraš mu platit da ti stavi nove,a kod ovog ne-sad koliko ima istine u tome da kod ovog drugog moraš platit to....

Datum registracije
    22-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    1,218
    Liked
    15 times

Kod onog drugog? Misliš na Perkovića?

Datum registracije
    31-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    661
    Liked
    0 times

ja mislim da se tako zove,uglavnom ako se ne varam,samo su ta dva i još jedna tipica u ri za aparatiće stavit....bar su bil isamo njih troje kad sam ja to stavljala

Lajkaj nas na Facebooku