Stranica 6 od 6 PrvoPrvo 123456
Pokazujem rezultate 51 do 55 od 55

Izbjeljivanje zubiju

Raspravljate o temi Izbjeljivanje zubiju u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; mislio sam na ovo da se oralna higijena odrzava svakodnevno ne bi bilo problema i zelje za izbjeljivanjem. . i ...

Forumaš Plave Krvi Avatar od korisnika GajbaPive
    Datum registracije
    04-01-06
    Starost
    36
    Poruka
    5,147
    Liked
    667 times

Re: Izbjeljivanje zubiju

mislio sam na ovo
    da se oralna higijena odrzava svakodnevno ne bi bilo problema i zelje za izbjeljivanjem. .
    i konac, i 2-3 puta dnevno pranje zubi, ne pusim, ajd, pijem kavu, ali i kad je nisam pio, nisam imao bijele bijele zube. dok neki ljudi i puse i piju kavu, pa imaju bisere.
    izradjujem i prodajem sprave za vjezbanje. mail: drasko2002@gmail.com

c(: Avatar od korisnika Vuxs
    Datum registracije
    30-05-06
    Poruka
    13,189
    Liked
    1603 times

pa da to sam i mislio pod oralnu higijenu. .ne samo cetkanje. .

pa i genetika igra bitnu ulogu. .

pa tak i ja. . evo preko dana perem elmexom ili tu i tamo neki signal ili bilo koja druga "obicna" pasta. . dok prije spavanja koristim paradontax.. . i isto mi zubi uopce ne izgledaju ono bijeli bijeli kao da ih perem svaki dan. . takodjer ne pusim. .ali zato ne sjecam se kad sam zadnji puta imao problema sa zubnim mesom. .

dok frend koji pusi ima bas kak kazes bjelije zube

evo kaj i wiki kaze
    The normal color of enamel varies from light yellow to grayish white. At the edges of teeth where there is no dentin underlying the enamel, the color sometimes has a slightly blue tone. Since enamel is semitranslucent, the color of dentin and any material underneath the enamel strongly affects the appearance of a tooth. The enamel on primary teeth has a more opaque crystalline form and thus appears whiter than on permanent teeth.
    All in all you're just another brick in the wall. . . .

Datum registracije
    28-04-07
    Starost
    34
    Poruka
    8,603
    Liked
    1032 times

Ja sam primetila da mi se boja promenila tako što imam sliku sa crvenim karminom na usnama od pre 5 godina i od pre par meseci. Uporedila sam je i stvarno se boja promenila. Pila sam dosta kafe pre, u tih 5 godina, barem pet kafa dnevno, pušila... a naravno, o higijeni neću ni da pričam jer se to kod mene podrazumeva, konac itd. I opet se boja primenila. Ustvari, šta je poenta kod izbeljivanja zuba? Poenta je da će da ti izbeli samo onoliko koliko su tvoji prirodni zubi, možda nijansu dve do tri, ne više. I to je to.
    Ta priča o holivudskim glumcima i pevačima je tačna da oni svi uglavnom rade keramičke navlake, stavljaju fasete ali to je drugo, skuplje i pomalo ne prirodno.

Početnik
    Datum registracije
    06-02-12
    Starost
    74
    Poruka
    13
    Liked
    4 times

Dobar stomatolog ,naime kći je ko dijete pala sa lojtre i ozljedila prednji zub koji je kako je odrastala posivio. Bila je kod nekoliko stomatologinja ,u zubotehnički laboratorij ali ništa bez dobrog stomatologa .
    Zadnji Uredio Goga002 : 11-07-12 u 08:21

Početnik
    Datum registracije
    31-05-12
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

može li jedan savjet.

kao mali sam razbio prednji gornji zub i zubar je preko zuba stavio plombu i spasio koliko toliko zub, ali na sredini zuba je ostala mala flekica žute boje i ne može se je oprati, jeli postoji lijek protiv toga?

ostali zubi su mi ok, jel se može samo taj jedan zub izbjeliti ili ih onda moram sve?

Stranica 6 od 6 PrvoPrvo 123456

Lajkaj nas na Facebooku