Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 35

Koliko je duhan zapravo stetan ..?

Raspravljate o temi Koliko je duhan zapravo stetan ..? u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; eto posto je pusenje i cigarete u zadnjih mjesec dana jedna od top tema svakoga razgovora zanima me vase misljenje ...

prof. Foruma Avatar od korisnika EvilM@ster
    Datum registracije
    26-09-06
    Starost
    32
    Poruka
    1,516
    Liked
    7 times

Koliko je duhan zapravo stetan ..?

eto posto je pusenje i cigarete u zadnjih mjesec dana jedna od top tema svakoga razgovora zanima me vase misljenje o tome koliko je duhan stvarno stetan.... da se malo vise informiram o tome navela me jedna informacija od prijatelja koji vec dugo godina radi kao patolog i koji kaze da pluca pusaca uopce nisu crna jer nikotin na plucima ne ostavlja nikakve tragove ima tu jos puno meni nejasnih stvari vezanih uz pusenje ali o tome vise dok malo krene rasprava
    Daj, kad mi u srce pogledas, da tamo nema nicega, da nista nema osim tvoga imena..
    Tu, na tvome pragu zaspala, jedna dusa iskrena i samo cekam dan da ti lice ugledam...

Akademik Avatar od korisnika pajo-patakRi
    Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

Re: Koliko je duhan zapravo stetan ..?

nije istina....pluća budu crna zbog katrana koji se nakuplja...pušenje je jedan od rizičnih faktora za nastanak i razvoj niza bolesti: kardiovaskularne bolesti(srčani infarkt), respiratorne bolesti(kronična opstruktivna bolest pluća, astma, emfizem, rak pluća, jezika, grkljana)...

duhanski dim sadrži niz karcinogenih tvari koje se vežu za DNA i uzrokuju genske mutacije, a nikotin stvar ovisnost...

imaš dosta informacija i na internetu, ili odeš do sveučilišne knjižnice pa zaviriš u neke medicinske knjige, tipa patologija, interna
    Zadnji Uredio pajo-patakRi : 03-12-08 u 01:56

prof. Foruma Avatar od korisnika EvilM@ster
    Datum registracije
    26-09-06
    Starost
    32
    Poruka
    1,516
    Liked
    7 times

nazalost nisam studirao medicinu pa nikada nisam vidio pluca covjeka u zivo pa zato pitam nekoga tko je, dakle dali je istina da pluca pusaca pocrne, jer kolko mi je frend rekao crna pluca imaju ljudi koji su radili u rudnicima i udisali ugljenu prasinu... isto tako nije mi jasno zasto je pusenje tako naglo postalo problem, recimo pocetkom 20st duhan se na veliko pusio a rak pluca gotovo i nije postojao a ove druge bolesti koje si spomenuo da i ne govorim....
    Daj, kad mi u srce pogledas, da tamo nema nicega, da nista nema osim tvoga imena..
    Tu, na tvome pragu zaspala, jedna dusa iskrena i samo cekam dan da ti lice ugledam...

Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

pa evo rekao sam ti da su pluća crna jer se katran nakuplja u njima

zašto recimo ima više karcinoma dojke u ovo vrijeme nego pred 10 godina?jer dijagnostika napreduje pa ga se ranije otkrije, pa ga je više

otkud ti info da rak pluća nije ni postojao početkom 20 st?postoji otkad je god čovjek izložen tvarima koje pogoduju razvoju karcinoma....90% karcinoma pluća nastaje zbog pušenja...ostali uzroci kao pasivno pušenje, zagađenje zraka itd, sve to u kombinaciji s genetskom predispozicijom pogoduje razvoju karcinoma

recimo oni koji puše lule dobiju rak usne šupljine dok oni koji puše cigarete dobiju rak pluća...to je onak gruba podjela...

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    67
    Poruka
    1,940
    Liked
    14 times

Kad bi covek ziveo u zdravoj sredini, i zdravo se hranio, pusenje cigareta mu ne bi naskodilo ni najmanje.
    Pusenje cigareta i sirovog duvana su dve potpuno razlicite stvari, tj. ostavljaju razlicit efekat na nase telo. Duvan za industrijske cigarete prolazi kroz niz tretmana razlicitim hemikalijama, koji mu daju novu boju, miris, ukus. Vecini pusaca cigareta sa duzim stazom sirov duvan ne prija, jer su svoje telo navikli na arome i hemikalije kojima se tretira duvan u fabrikama. Duvan se hiljadama godina smatra i koriscen je kao medicinsko sredstvo, a informacije koje nam pruza zvanicna istorija kazu da koriscenje i kultivisanje duvana datira od 6000 godina pre n.e.

Štetnost industrijski procesirane hrane, sugar free proizvoda, fluorisanih proizvoda, izlozenost ljudi azbestu, koriscenja benzena u prehrambenoj industriji, prisustvo istog u vazduhu itd. je našlo opravdanje i duvan je proglašen glavnim krivcem.I mada na svakoj paklici cigareta piše.....ipak niko i ne pokušava da te proizvode učini prirodnijim.Ne jer krivac za mnogo toga je potreban.

ps.Ovim ne zagovaram pušenje ali dajem jedan drugačiji pogled te pojave.
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

cigarete nisu zdrave, i njihov štetni utjecaj je zbog njih samih a ne da su štetne samo zato što je okoliš štetan...naravno okoliš pogoduje razvoju bolesti, ali da pušiš u izoliranom prostoru ili zdravoj sredini, kako si rekao, opet bi razvio neku bolest

Regularni forumaš Avatar od korisnika Clansman
    Datum registracije
    21-04-08
    Starost
    38
    Poruka
    93
    Liked
    0 times

ja planiram prestati kad dodje ova zabrana krajem treceg mjeseca....mislim da tad vise nece bit nikakvog smisla pusiti jer ionak doma najmanje pusim....
    Ne znam, pusac sam, pusim 10tak godina i mislim da je to stetno, zelim prestati i uspio sam par puta ali najdulje na 5-6 mjeseci...nisam dovoljan karakter...nadam se da cu ovaj put uspjeti...
    When you're talkin to yourself
    And nobody's home
    You can fool yourself
    You came in this world alone

irm
    irm je offline
    V.I.P. Član Avatar od korisnika irm
    Datum registracije
    16-01-08
    Starost
    39
    Poruka
    12,478
    Liked
    1926 times

a čuj, i ja imam u planu prestat... samo preostaje molit boga i utuvit si u glavu da ja to mogu

a cigarete su definitivno štetne....
    "Praviš se finjaka, a više si jaja stukla od dupe nego od tavu..."

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

cigareta škodi, znamo, o, znamo
    al' ronhila, waltera, stoše amo
    jer utjehe nema u nicorettama

nije rima, ali koga briga
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

Regularni forumaš Avatar od korisnika Clansman
    Datum registracije
    21-04-08
    Starost
    38
    Poruka
    93
    Liked
    0 times

treba znati stati kada je kraj....da ne boli previse znaj
    When you're talkin to yourself