Stranica 2 od 4 PrvoPrvo 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 35

Koliko je duhan zapravo stetan ..?

Raspravljate o temi Koliko je duhan zapravo stetan ..? u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

V.I.P. Član Avatar od korisnika dark_zg
    Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    49
    Poruka
    6,630
    Liked
    208 times

Re: Koliko je duhan zapravo stetan ..?

Ja sam uspiješni apstinent , i kako sad stoje stvari nebih ponovo!!

Pušenje je štetno, u to nema nikakve sumnje, ali ja recimo razumijem pušaće! Kako ujutro popiti kavu, a ne zapaliti cigaretu! Ja sam od kad ne pušim izbacio i kavu, jer mi nije više predstavljala gušt.

I samo vama koji se odlučite prestati poručujem!!, pazite na kile, ja sam ih natukao dvadesetak samo tako u godini dana.
    Ali nema veze, riješit ću se ja kila, ali pušiti više neću!!

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Ja ujutro pijem kavu od kada znam za sebe i ne zapalim i nije da mi fali

Odlučila sam prestati.

Regularni forumaš Avatar od korisnika Clansman
    Datum registracije
    21-04-08
    Starost
    38
    Poruka
    93
    Liked
    0 times

ja prestajem za vikend...odluka je vec dugo tu...ali u petak je svadba i definitivno mi ne treba da dodjem na nju kao osoba koja je prije par dana prestala pusit...al nakon toga definitivno prestajem,mislim da treci ili cetvrti put u zivotu, ali zaozbiljno ovaj put...kava mi nije problem, ono sto cu ja morat izbacit je alkohol...uvijek kad popijem par piva vuce me nenormalna zelja da zapalim....a obrnuto proporcionalno pada tolerancija, sto vise alkohola manja je....
    a protiv kila cu se boriti setnjama....bar sam ja to tak zamislio, vidjet cemo slijedeci tjedan kak ce to funkcionirati...
    When you're talkin to yourself
    And nobody's home
    You can fool yourself
    You came in this world alone

Starter Avatar od korisnika mimozicaa
    Datum registracije
    12-02-09
    Poruka
    24
    Liked
    0 times

ja sam pusila 15 god. i prestala prije 3 mj.,za sada mi ne fali i nemam kikakvih kriza.....nisam se udebljala niti sam nervozna...

Datum registracije
    21-04-08
    Starost
    38
    Poruka
    93
    Liked
    0 times

ja se drzim dobro....bar ja tak mislim...ono dodje mi zelja jaka, ali oduprem joj se kaugumom ili bonbonom, ili jednostavno prosetam....zasad je super....
    And nobody's home
    You can fool yourself

slučajni prolaznik Avatar od korisnika branja
    Datum registracije
    13-01-07
    Poruka
    10,253
    Liked
    1647 times

Samo tako nastavi. Be strong
    Najveća kukavica je muškarac koji probudi u ženi ljubav, bez namjere da joj tu ljubav uzvrati.

V.I.P. Član Avatar od korisnika latoa
    Datum registracije
    18-01-08
    Poruka
    2,858
    Liked
    464 times

Ja sam uspila satati na par miseci i onda su se počeli događati pokoji duhanski izletići uz alkohol... onda sam opet ovaj tjedan bila dobra, ali onda ovaj izletić jutros .

Teško je prekinuti dugogodišnju vezu
    "Leti ko lisce sto vir ga vije, za let si duso stvorena.
    za zemlju nije, za pokoj nije, cvijet sto nema korijena.
    "

Liže čim zine Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,121
    Liked
    165 times

Jedan gospodin, agronom po struci, čija je obitelj u Hercegovini stoljećima uzgajala duhan, iznio mi je zanimljivu tezu - svi su članovi pušili škiju, živjeli po 70, 80, čak i 90 godina, i nisu imali zdravstvenih problema koje danas ljudi imaju jer je taj duhan uzgojen prirodno, bez kemikalija i dodataka koje industrija dodaje da bi povećala ovisnost u pušača. Te tvari ubijaju, kancerogene su u daleko većoj mjeri nego škija, i zato on puši isključivo domaći duhan.

Čak i da nije sve istina - jer dugovječnost ovisi i o genetičkim predispozicijama, recimo - dijelovi te tvrdnje potiču na razmišljanje.
    Potpisi su za budale.

Datum registracije
    21-04-08
    Starost
    38
    Poruka
    93
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: Scorpy Pogledaj Poruke
    Jedan gospodin, agronom po struci, čija je obitelj u Hercegovini stoljećima uzgajala duhan, iznio mi je zanimljivu tezu - svi su članovi pušili škiju, živjeli po 70, 80, čak i 90 godina, i nisu imali zdravstvenih problema koje danas ljudi imaju jer je taj duhan uzgojen prirodno, bez kemikalija i dodataka koje industrija dodaje da bi povećala ovisnost u pušača. Te tvari ubijaju, kancerogene su u daleko većoj mjeri nego škija, i zato on puši isključivo domaći duhan.

Čak i da nije sve istina - jer dugovječnost ovisi i o genetičkim predispozicijama, recimo - dijelovi te tvrdnje potiču na razmišljanje.
    ma mozses razmisljajti koliko hoces kad si ne mozes pomoci, pa vidis da po americi placaju milijunske odstete obitelji umrlih od raka pluca ili grla, ali i dalje ne odustaju...a totalno sam siguran da mijesaju nesto u duhan i spricaju ga necim da bi bili jos vise ovisni o tom smecu...al sto vise ovakvih stvari saznam to sam sretniji sto sam prestao i to cu ponosniji bit na sebe ako nikad vise ne zapalim...
    Nek si duhanska industrija malo mamu....
    And nobody's home
    You can fool yourself

prof. Foruma Avatar od korisnika EvilM@ster
    Datum registracije
    26-09-06
    Starost
    32
    Poruka
    1,516
    Liked
    7 times

Pa to je ono sto sam htio reci, ocito je da nas "namjerno" truju dodajuci cigaretama kancerogene tvari, jedan od razloga je valjda i stvaranje ovisnosti
    Daj, kad mi u srce pogledas, da tamo nema nicega, da nista nema osim tvoga imena..
    Tu, na tvome pragu zaspala, jedna dusa iskrena i samo cekam dan da ti lice ugledam...

Lajkaj nas na Facebooku