Anketa: Vjerujete li u medicinu i liječnike?

Stranica 2 od 6 PrvoPrvo 123456 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 58

Koliko vjerujete medicini?

Raspravljate o temi Koliko vjerujete medicini? u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Re: Koliko vjerujete medicini?

Citat Pravi autor: Dr Jekyll Pogledaj Poruke
    Ovu temu pokrećem, jer sam na poslu i privatno primijetio da se ljudi sve više okreću drugim oblicima liječenja. Možemo ih nazivati kako hoćemo, ali ostaje činjenica da ljudi sve više i više okreću leđa liječnicama i "službenoj" medicini, a sve više se okreću alternativi.

Osobno, vjerujem u medicinu, jer da ne vjerujem već davno bih dao otkaz. Ipak tu postoji nekakva statistika, sigurnost, provjeravanje. Ali isto tako uviđam zašto je ugled medicine srozan. Evo dijelića mojih zapažanja:
    1) Medicina se prostituirala - doslovno svatko može upisati medicinski fakultet, diplomirati i biti liječnik. sve što vam treba je dovoljno novca. Na žalost i kod nas ima budala, nesposobnjakovića, neznalica i ljudi kojima ne bi dao ni da mi cipele čiste, a kamoli da me liječe. Najstrašnije je da se greške i lijenost tih ljudi ne sankcioniraju, već oni i dalje neometano i nekažnjeno rade.
    2) Otuđenost, gubitak emocija, dugo čekanje - ni meni se ne čini normalno da liječnik kaže pacijentu "Morate hitno napraviti pretragu..." i onda vas naruči za 6 mjeseci. To je definitivno posljedica loše organizacije zdravstva, pogotovo na periferiji.
    Pod gubitkom emocija ne mislim na to da svaki liječnik treba plakati nad svojim pacijentom, ali bi dobar dio njih trebalo pokazati više humanosti.
    3) Očaj - djelomično uvjetovan gore opisanim, a djelomično radi beznađa. Davljenik se hvata i za slamku.

Sve opisano je osobno mišljenje. Dodao sam i jednu malu anketu, jer me zanima mišljenje forumaša.

Zdrastvo u Hrvatskoj, pa tako i okretanje ljudi alternativnim metodama liječenja, najvećim djelom posljedica su mita i korupcije u hrvatskom zdrastvu.
    Upravo zbog nekolicine onih koji su upisali i završili fakultet na osnovu veza i novaca, pojma nemaju o ničemu, pa prvi dobiju specijalizacije, nađu posao i rade, a i dalje sami uzimaju novce i fušare.
    Jedan od razloga su i sramotno niske plaće, pa i oni pošteni postanu brzo takvi. No, vjerojatno je niski standard i općenito balkanski mentalitet jedan od razloga zb og kojeg bi i da su plaće na nivou jednog liječnika u Njemačkoj i sl., većina radili isto.
    Upravo zbog takve spoznaje, uzimanja novaca za preglede, operacije i sl., ljudi koji nemaju-a takvih je velika većina se okreću drugim metodama liječenja, a ona druga skupina bi bila ljudi koji su jednostavno izgubili povjeranje u liječnike, zbog razno raznih primjera u medijima, također traže druga rješenja.
    Upravo zbog sklonosti generaliziranja, srozali smo se na dno svih dna.

Regularni forumaš
    Datum registracije
    07-04-08
    Poruka
    96
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: micica100 Pogledaj Poruke
    moram priznati da sam prije slijepo vjerovala našim doktorima, ali nakon što sam se imala više puta prilike uvjeriti u njihovu specijalnost sve se više okrećem prirodnim lijekovima. znači mučkam koje kakva eterična ulje,biljne pripravke, išla sam na akupunkturu i sve mi je odlično pomagalo.

npr. brusnica mi je pomogla više od antibiotika, akupunktura više od "lijekova" za gastrits...itd.

uglavnom uvijek krenem od lijekova koje mi prepiše doktor i onda završim na tim biljnim i alternativnim pripravcima
    Molim te reci mi gdje si isla na akupunkturu to me jako
    zanima ako je u Zagrebu ?

V.I.P. Član Avatar od korisnika dark_zg
    Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    49
    Poruka
    6,630
    Liked
    208 times

Vjerujem u klasičnu medicinu iz jednostavnog razloga, svi koji su posegnuli za alternativnom medicinom, a ja ih poznam, bili su očajni ljudi kojima nije bilo pomoći u klasičnoj, i svi (a nije ih malo) su tvrdili da im je puno bolje, međutim mi iz njihove okoline vidjeli smo da to nije tako. Međutim želim naglasiti da kad mi nebi bilo pomoći i ja bih koristio usluge alternativne medicine jer ipak čovijek mora pokušati sve da si pomogne i podržavam razvoj i jedne i druge medicine!

Akademik Avatar od korisnika ševa
    Datum registracije
    28-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,468
    Liked
    19 times

za mene je trenutno jedina opcija liječenja kod doktora medicine. nisam previše upućen u alternativu, pa je nemam pravo otpisati (i zato sam glasao za treću opciju jer nisam kategorično protiv) ali moje povjerenje u medicinsku znanost je potpuno.

ako ćemo o sustavu, onda je to druga priča. naravno, uvijek ima mjesta poboljšanju, a konkretno, iskusio sam otprilike ovo što dr. jekyll opisuje ovdje:

Citat Pravi autor: Dr Jekyll Pogledaj Poruke
    Otuđenost, gubitak emocija, dugo čekanje - ni meni se ne čini normalno da liječnik kaže pacijentu "Morate hitno napraviti pretragu..." i onda vas naruči za 6 mjeseci. To je definitivno posljedica loše organizacije zdravstva, pogotovo na periferiji.
    Pod gubitkom emocija ne mislim na to da svaki liječnik treba plakati nad svojim pacijentom, ali bi dobar dio njih trebalo pokazati više humanosti.
    tu nisu krivi liječnici, koliko sustav, koji preopterećuje liječnike pacijentima, tako da nas ponekad ni nemaju vremena saslušati kako treba jer, karikiram, na vrata kuca još troje.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika Ulysea
    Datum registracije
    15-03-07
    Poruka
    909
    Liked
    2 times

Kao samodokazani hipohondar uvijek sam na ovaj ili onaj nacin u doticaju sa medicinom, i vrlo cesto ostanem razocarana bas u klasicnu. Rijetko kad sam cula da je netko dobio ijedan koristan savjet bez recepta ili naputka da se neki lijek kupi sam, takodjer rijetko upucivanje na moguce nuspojave i kontraindikacije...ljudi ne citaju papirek iz kutije, pa kasnije muku muce sa visokim tlakom, zgaravicama, glaukomima i pizdarijama...(ne)bitno. Previse dokaza i losih iskustava okolo mene, a i vlastitih.
    Srecom, mislim da nemam, neku tezu bolest s kojom se moram boriti, ali da imam nisam bas ziher bili prvo otisla klasicaru...ionako za sve sitnije boljke, a i za osobni pogled na zdravi zivot ima mi vise smisla alternativa kojoj se i okrecem...nista a priori ne odbijam i ne volim biti iskljuciva, ali radje bi zvakala alge nego recimo Ferrum lek...
    There was a long silence, during which I found this incredible horror assuming the hues of reality.

Black Tattoo Avatar od korisnika ponosnipurger
    Datum registracije
    31-07-07
    Starost
    12
    Poruka
    9,166
    Liked
    76 times

ja vjerujem medicini, al ne i Hrvatskim doktorima...

Regularni forumas Avatar od korisnika sukibo
    Datum registracije
    01-01-08
    Poruka
    114
    Liked
    0 times

Kad imam neki zdravstveni problem obratim se doktorima, dosad nisam imala takvih situacija da bi tražila neko alternativno riješenje.

Rista Metalista Chuck Norris Champion Avatar od korisnika Radanus
    Datum registracije
    11-08-07
    Starost
    32
    Poruka
    3,379
    Liked
    118 times

Vjerujem više nego alternativnoj medicini (za sad). Ali podrucje zdravstva je jedno od najkorumpiranijih podrucja...

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika SEricsson
    Datum registracije
    02-02-08
    Starost
    32
    Poruka
    838
    Liked
    0 times

vjerujem medicini koliko i ona meni,

i i de nam dobro dosad

Regularni forumas Avatar od korisnika Art xxx
    Datum registracije
    30-03-08
    Starost
    30
    Poruka
    142
    Liked
    0 times

A slušaj vjerujem, do sada nisam imala nekih negativnih iskustava...ali kada bi situacija zahtijevala odnosno kada bi se radilo o nekoj ozbiljnijoj stvari odnosno bolesti potražila bih pomoć i u alternativnoj medicini.

Lajkaj nas na Facebooku