Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12
Pokazujem rezultate 11 do 15 od 15
Like Tree1Likes

Kontaktne leće

Raspravljate o temi Kontaktne leće u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; Pravi autor: lochness mekane godisnje mislim da su nekih 300/400 kuna.. tak je bar bilo kad sam ih ja kupila.. ...

Starter
    Datum registracije
    27-11-10
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Re: Kontaktne leće

Citat Pravi autor: lochness Pogledaj Poruke
    mekane godisnje mislim da su nekih 300/400 kuna.. tak je bar bilo kad sam ih ja kupila.. al bed je sto ja nikad nisam znala kada su okrenute na pravu stranu..
    Ja sam najjeftinije svoje bio nasao za 245 na www.leceoptika.com

Starter
    Datum registracije
    22-01-11
    Starost
    41
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Da li maloljetnicima HZZO pokriva kontaktne leće?
    nosim meke kontaktne leće

Hvala!
    Tečaj klasične masaže traje mijesec dana.

Početnik
    Datum registracije
    07-01-12
    Starost
    23
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

ej.. dipotrija mi često raste (-4.50 i -3.75) i doc. mi je rekao da si uzmem leće.. zanimalo bi me koje su leće najbolje i da se skidaju svaki dan prije spavanja... Najrađe bi leće koje bi mogla koristiti više od godinu dana.. pa bih molila nekoga tko ih nosi da mi predloži koje su najbolje, i kakva im je cijena ..

Početnik
    Datum registracije
    07-01-12
    Starost
    23
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

ej.. meni dioptrija stalno raste (-4.50 i -3.75) pa mi je doc. predložio da si uzmem leće.. htjela bih leće koje bi skidala svaku večer i nosila ih više od godinu dana.. zanimalo bi me koje su leće najbolje, najudobnije i kakva im je cijena otprilike..
    Hvala.!!

Početnik
    Datum registracije
    29-09-12
    Poruka
    1
    Liked
    1 times

Citat Pravi autor: valentina96 Pogledaj Poruke
    ej.. dipotrija mi često raste (-4.50 i -3.75) i doc. mi je rekao da si uzmem leće.. zanimalo bi me koje su leće najbolje i da se skidaju svaki dan prije spavanja... Najrađe bi leće koje bi mogla koristiti više od godinu dana.. pa bih molila nekoga tko ih nosi da mi predloži koje su najbolje, i kakva im je cijena ..
    pozdrav valentina,

prvenstveno bi najpametnije bilo da se uputiš na stručan pregled kako bi ti stručna osoba rekla koje kontaktne leće su za tvoj slučaj najbolje. Ogromna je razlika u vrstama i namjeni kontaktnih leća tako da tebi odgovoriti pametno na ovako opće pitanje je u najmanju ruku riskantno. Probat ću ti samo ukratko navesti malo informacija o kontaktnim lećama

KONTAKTNE LEĆE SE MOGU DIJELITI PO VIŠE KATEGORIJA:

po tipu materijala
    - tvrde - izrađene su od zastarjelog PMMA materijala koji ima dobra optička i mehanička svojstva ali nema propusnost za kisik koji je neophodan za normalni metabolizam oka
    - tvrde plinopropusne leće (pogrešno zavane "polutvrde leće" izrađene su od modernih polimera koji imaju odlična optička i mehanička svojstva, a veliku propusnost za kisik pa su radi toga najzdravije za oko i daju najbolji mogući vid korisniku.)
    - meke kontaktne leće (izrađene su od mekih polimera. Najmoderniji meki materijal je danas silikon hidrogel.)
    po NAMJENI
    - korektivne - služe za korekciju vidne oštrine
    - kozmetičke (služe za promjenu izgleda oka)
    - terapeutske (služe za zaštitu oka uslijed nekih zdravstvenih stanja, nakon ozljeda ili operativnih zahvata te kao nosač lijeka koji se polako otpušta iz kontaktne leće)
    po načinu korekcije
    - jednožarišne (služe za korekciju oštrine vida na daljinu)
    - višežarišne / bifokalne i progresivne (služe za korekciju oštrine vida na daljinu i na blizinu)

- To je ona osnovna (gruba) kategorizacija a onda se kontaktne leće još dublje mogu razvrstavati..npr. ako si sportaš vrlo je bitno da znaš kakve leće nositi. e sad, postoje razne vrste sportova pa se tako i kontaktne leće moraju prilagoditi sportašu ovisno dali je plivač, dali je u pitanju neki kontaktni sport..itd...

Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12

Lajkaj nas na Facebooku