Stranica 3 od 9 PrvoPrvo 12345678 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 21 do 30 od 82
Like Tree1Likes

Liječnici i povjerenje u njih

Raspravljate o temi Liječnici i povjerenje u njih u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    39
    Poruka
    5,049
    Liked
    31 times

Re: Liječnici i povjerenje u njih

Citat Pravi autor: dark_zg Pogledaj Poruke
    Znam da drugi možda imaju drugačija iskustva, ali eto htio bih samo naglasiti da mi sami ponekad moramo reagirati i probati nešto promijeniti.
    Al zasto bi morao uopće reagirati na takve stvari? U lijecnika trebas imati full povjerenje
    Ja sam najsretniji čovjek na svijetu

V.I.P. Član Avatar od korisnika dark_zg
    Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    49
    Poruka
    6,630
    Liked
    208 times

Pa ja sam imao potpuno povijerenje u liječnika, ali kad sam mislio da ipak nisu u pravu s tim odugovlačenjem, riješio sam to na gore opisani način, i hvala bogu nisam pogriješio.

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: Oggy Pogledaj Poruke
    Ok, iz tvojeg kuta gledanja. Iz mojeg ste tu da nas lijecite uz pristojnu naknadu. Ne da nas pljačkate, sarlatanski prilazite problemu ili jednostavno ne znate reci: "Ne znam"....
    Evo ti slijedeeće situacije koju sam danas cuo od kolege sa posla:
    Ima klinca koji se po noci počeo tuziti na bolove u uhu i slijedeci dan klinac ode u skolu, nemre više trpiti, nazove starce da dođu po njega i bež s njim u Hitnu. Dođu u Hitnu, ovi kažu ne možemo mi to, trebate ići k skolskom lijecniku. OK, odi oni njemu, on fino, joj, trebate ići lijecniku opće prakse (u ovaj dio nisam siguran kojemu, ali nekom lijecniku). OK, odi oni lijecniku opće prakse koji isto pere ruke i kaže odite u npr. Vinogradsku kod specijalista. Odi oni tamo, dođe med. sestra od lijecnika, pogleda u uho i vidi gumicu od slušalica za iPod ili walkman ili neki sličnu napravu.
    Pazi, ovih prijasnjih 3, nitko nije uzeo onu spravicu i zavario sta se događa unutra nego odmah: Ma ne možemo mi to, ajte vi dalje...Ne kazem da nisu napravili pregled, pa kuze da ne mogu nist ovdje i odi koji je sposobniji za to nego brigo moja pređi na drugoga.
    Da ponovim, vjerujem da 90% lijecnika je savjesno, odlično rade svoj posao i treba im dići spomenik. Ali što sa onih 10%? Kako su oni prošli selekciju? I kako ja uvijek naletim na jednog od tih?

A sto se tiče prijave kolege lijecnika: Ako vidis da kolega lijecnik nesavjesno lijeci ili lijeci na takav nacin da sebi stvara korist kako ti mislis da će liječnička komora saznati za tako nesto ako im netko to ne kaže? Štitite se medjusobno, a problemi se događaju i ne sankcioniraju.
    žžTko to mi? Da više razjasnimo to tvoje Vi!
    Molim lijepo da me se ne trpa u isti koš sa tim Vi

To je priča tvoh kolega, a da li je to stvarno tako, ne može se suditi, jer nismo čuli drugu stranu..
    I baš čudno da je sestra gledala u uho, ona nije stručna i nema kompetencije za to..Zna se koji su poslovi med.sestre, a koji liječnika

I ako je stvarno tako, zašto nisu prijavili komori..Ili se samo kuka, a ništa se ne poduzima

Akademik Avatar od korisnika pajo-patakRi
    Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

acnk jesi pročitala prvi dio--moram imat čvrste dokaze da netko nemarom konstantno škodi pacijentima...nisam dijete od 5 godina koje se ide tužiti mamici za svaku sitnicu

u ono malo vremena što sam proveo u bolnici nisam još primijetio nemarne liječnike i vjerujem da su takvi u manjini...znam kakvi pacijenti mogu biti pogotovo oni stariji ali jedno im je odbrusit nešto a drugo nemarno ih liječiti jer su bili bezobrazni

molim te suzdrži se od šamaranja jer je to moj stav i moje mišljenje, a ako ti se ne sviđa i ako ti se čini da je možda utopijski žao mi je, ali to je tako...u našem poslu bih zaštitio kolegu ako je pogriješio jednom i to spletom okolnosti, ali ako je namjerno nemarno liječio jer mu se taj dan nije dalo, jer je žurio na ručak ili što već, onda šta on radi tu...

meni to nije cinkanje niti izdaja, nego to smatram jednim oblikom dužnosti prema ljudima koje liječimo

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: dark_zg Pogledaj Poruke
    Pošto si spomenuo trudnoću i porod, ispričat ću ti svoje iskustvo.

Supruga je bila trudna s prvim djetetom i kako živimo u Novom Zagrebu spadamo u Petrovu, te smo cijelu trudnoću kontrole i pregledee vršili u njihovim ambulantama i kod njihovog specijalista ( ime nije bitno jer su se i mijenjali kako je tko bio dežuran ).

Po terminu supruga je trebala roditi sredinom desetog mijeseca, te su nas početkom tog mijeseca pozivali svakih par dana na kontrolu, i tako je bilo sve dok nije prošlo više od tjedan dana od termina za porod.
    Tada smo krenuli svaka dva dana na kontrolu, mijerenje trudova i pregled. Prolazio je dan za danom i kad je prošlo preko tri tjedna od termina počeli smo se brinuti te na naša, sad već pomalo i preplašenapitanja, odgovor je uvijek bio da je sve u redu i da je to normalno jer je djete muško.
    Kad je prošlo trideset i pet dana od termina i supruga i ja smo već polako ludili, ništa nam nije bilo jasno a i nitko nam ništa nije govorio osim da je sve u najboljem redu, tada je supruga već imala i dosta jake bolove u trbuhu a nisu bili trudovi.

Nakon slijedećeg pregleda su je opet poslali doma a imala je sve jače bolove, i ja sam totalno poludio.
    Tada sam nazvao u bolnicu Merkur (Zajčevu) i sve potanko objasnio dežurnoj liječnici u rodilištu (Dr. Zmijanac), koja je rekla da odmah suprugu dovedem u rodilište.
    Tako sam i napravio. Suprugu su pregledali i odmah je stavili na drip (mislim da se tako zove), te je tjekom noći rodila dječaka teškog 4,5 kg i dugačkog 57 cm (mislim da je bio najduža beba rođena te godine u toj bolnici).
    Međutim s toga što je bio tako veliki u trbuhu nogice su mu rasle prema unutra, tako da i sad jako gazi prema unutra.

Ja samo mogu zahvaliti toj liječnici što je tako reagirala i pobrinula se za moju suprugu i sina. Bit ću joj zahvalan cijeli život.
    Nemoram niti spomenuti da je supruga i drugo djete rodila u Merkuru, mada su nas bili upučival
    i u Petrovu, mi smo inzistirali da ipak rodi u Merkuru i uspjeli smo u tome.

Znam da drugi možda imaju drugačija iskustva, ali eto htio bih samo naglasiti da mi sami ponekad moramo reagirati i probati nešto promijeniti. Meni je posve jasno da se u toj ambulanti sve radi kao na traci, hrpa je trudnica i ako aparati pokazuju da je sve u redu liječnici jednostavno ne reagiraju sve dok se ne dogode neke promjene.

Uz dužno poštovanje, ali meni se ovo čini nevjerovatno..Ne, postupak liječnika, za koji također ne mogu donositi sud, jer ne znam da li je to bilo stvarno tako..Već za trudnoću da je mogla biti toliko prenesena..Jako čudno!!! Pitanje je da li je termin dobro izračunat ..
    Citat Pravi autor: pajo-patakRi Pogledaj Poruke
    acnk jesi pročitala prvi dio--moram imat čvrste dokaze da netko nemarom konstantno škodi pacijentima...nisam dijete od 5 godina koje se ide tužiti mamici za svaku sitnicu

u ono malo vremena što sam proveo u bolnici nisam još primijetio nemarne liječnike i vjerujem da su takvi u manjini...znam kakvi pacijenti mogu biti pogotovo oni stariji ali jedno im je odbrusit nešto a drugo nemarno ih liječiti jer su bili bezobrazni

molim te suzdrži se od šamaranja jer je to moj stav i moje mišljenje, a ako ti se ne sviđa i ako ti se čini da je možda utopijski žao mi je, ali to je tako...u našem poslu bih zaštitio kolegu ako je pogriješio jednom i to spletom okolnosti, ali ako je namjerno nemarno liječio jer mu se taj dan nije dalo, jer je žurio na ručak ili što već, onda šta on radi tu...

meni to nije cinkanje niti izdaja, nego to smatram jednim oblikom dužnosti prema ljudima koje liječimo
    Sorry, no, nadam se da se nećemo nikada susresti na poslu!!Mislim da se ne bi suzdržala od šamara-hehe.Cijenim JA svačije mišljenje, ali ne lupetaj..

Inače dobro čitam, ali jednostavno ne mogu vjerovati da bi netko namjerno štetio pacijentu, za to moraš biti psihički bolestan..

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    39
    Poruka
    5,049
    Liked
    31 times

Citat Pravi autor: Ancksunamun Pogledaj Poruke
    Tko to mi? Da više razjasnimo to tvoje Vi!
    Molim lijepo da me se ne trpa u isti koš sa tim Vi
    Mi kao obični ljudi koji nisu izabrali zvanje liječnika.
    Vi kao lijecnici od kojih mala skupina ne bi se uopće smjela zvati lijecnicima. No, nazalost, jesu. Znam da ti cast govori da gorljivo branis sve lijecnike, ali priznaj. Ima problema i to dosta

To je priča tvoh kolega, a da li je to stvarno tako, ne može se suditi, jer nismo čuli drugu stranu..
    I baš čudno da je sestra gledala u uho, ona nije stručna i nema kompetencije za to..Zna se koji su poslovi med.sestre, a koji liječnika
    Slazem se, mozda je priča malo napuhana. No, 4 različita lijecnika za gumicu od slušalica?
    Ne govorim da bi svaki lijecnik trebao bas sve znati. Od kardiokirurgije do popravka karijesa. Ali za ovako nesto bez da se uopće pogledalo o čemu se radi poslati dalje?
    I ako je stvarno tako, zašto nisu prijavili komori..Ili se samo kuka, a ništa se ne poduzima
    Nažalost radi vrle drzave koja ne štiti ljude koji se usude javno progovoriti o problemima ili dopušta da takvi pobjegnu ruci pravde.
    Pogledaj od političara (Rađenović) do onog liječnika koji je pobjegao u Bosnu nakon što su ga osudili.
    No, opet...nezahvalno je onda sa moje strane očekivati da vi lijecnici počistite svoje redove kad je i nas obične smrtnike frka za to....
    Uglavnom, nije da blatim po cijeloj profesiji, samo želim naglasiti da stanje nije bajno. Kako ovdje, tako i u inozemstvu
    Ja sam najsretniji čovjek na svijetu

Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

@ancksunamun: dobro kako želiš, očito se ne razumijemo...nemar ne mora bit namjeran, već kako sam rekao, jer se njemu ne da taj dan radit, drugi dan mu se negdje žuri, onda mu je pun kurac tog posla itd...svoje osobne probleme treba zadržati izvan bolnice kao i u svakom poslu

pa ni ja tebe ne bih želio srest na poslu ako ćeš štitit ljude koji ne obavljaju svoj posao kako bi trebali i kako su se zakleli, iako sam o tebi stekao dojam da si dobra, marljiva i savjesna liječnica

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: pajo-patakRi Pogledaj Poruke
    @ancksunamun: dobro kako želiš, očito se ne razumijemo...nemar ne mora bit namjeran, već kako sam rekao, jer se njemu ne da taj dan radit, drugi dan mu se negdje žuri, onda mu je pun kurac tog posla itd...svoje osobne probleme treba zadržati izvan bolnice kao i u svakom poslu

pa ni ja tebe ne bih želio srest na poslu ako ćeš štitit ljude koji ne obavljaju svoj posao kako bi trebali i kako su se zakleli, iako sam o tebi stekao dojam da si dobra, marljiva i savjesna liječnica
    Ja nikada nisam srela nikoga tko je nemaran...Nikada!!!

Prema tome ne piši bezveze da bi Ja štitila nekoga..naravno da ne bi, no, ne bi ga ni cinkala, već bi ga pokušala upozoriti i s njim/njom razgovarati

Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

evo priznajem previdio sam tu opciju razgovora, ali iz razloga što me takve stvari ljute zbog osobnih stavova i zbog osobnog iskustva pa sam impulzivan...

sva sreća da nisi srela nekog nemarnog...takav posao i ja želim...ali liječnike i liječnice koje su nemarni bez obzira i na razgovor treba "iskorijeniti"

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

A čuj... Ruka ruku mije!

Briga me jel greška namjerna ili slučajna, ali hallo čovječe dršiš skalpel!!!

Čovjek nije tkanina koju otporiš ako ti rub fula mm.
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

Stranica 3 od 9 PrvoPrvo 12345678 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku