Stranica 5 od 9 PrvoPrvo 123456789 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 41 do 50 od 82
Like Tree1Likes

Liječnici i povjerenje u njih

Raspravljate o temi Liječnici i povjerenje u njih u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Akademik Avatar od korisnika Dar1
    Datum registracije
    14-08-07
    Starost
    11
    Poruka
    3,751
    Liked
    6 times

Re: Liječnici i povjerenje u njih

Super tema Oggy.
    Prije svega, svaka čast savjesnim ljudima koji pomažu svojim pacijentima.
    Na žalost i ja imam dosta loših iskustava s lošim doktorima. Mito, nemar, bahatost, nezainteresiranost...

Ancksunamun je dobro počela kad je rekla da ne treba generalizirati. Istina je da u svakoj profesiji ima kretena. Slažem se, ali ono što je kasnije rekla to mi je skroz glupo.

Aris je dobro rekao. U većini drugih profesija nemar ne dovodi u opasnost živote i zdravlje ljudi. Da. Tako je!
    Mislim da je Pajo rekao, da bi on prijavio kolegu kada bi imao čvrste dokaze da on svojim radom škodi drugima.
    I ja bi ga prijavio. Ne samo da bi ga prijavio, nego bi mu pljunuo u lice pred svima.
    Ancksunamun se možda nebi složila samnom. Možda bi me poželjela ošamariti?

Oni koji se ne slažu samnom, neka si zamisle ovu situaciju: Zamislite vašu kuću u plamenu. A sada zamislite da je unutra vaša mama, tata ili vaše dijete. I sada zamislite da vatrogasci stoje ispred vaše kuće i kažu vam da im stvorite kako god znate 7000 eura ili oni neće gasiti.
    Znam za takvu situaciju, samo što je umjesto vatrogasca jedan kirurg.
    Pljujem i na takvog doktora i na svakog njegovog kolegu koji ga štiti.

Pacijentu opće nije bitno jel to doktor stomatolog ili je to doktor medicine. On je tu da mu pomogne. Taj doktor živi od novaca koje mi izdvajamo da bi bili lječeni kako treba.
    Baš mi je drago da je Oggy napisao hipokratovu zakletvu.
    Država je kriva za puno toga, ali niko nije kriv što smrad uzima mito od pacijenta. To su gluposti.
    I naravno, slažem se s onim što je dr.jekyll rekao- ko radi taj i griješi, ali to je medicina i treba težiti tome da se greške svedu na minimum.

Kad naručim ledeni čaj a dobijem cedevitu, ne sekiram se. Popijem to, ili ne popijem, platim i odem. Sjebo se konobar. Nema veze.

Kad ti auto dođe s lakiranja pa vidiš da nisu pogodili boju, gledaš ga onako šarenog, možda malo popizdiš i vratiš ga da ti to poprave kako god znaju.

Ali ako ti umre žena i beba u rađaoni dok doktor gleda utakmicu, ko zna šta ti može past na pamet.

Početnik Avatar od korisnika maximum5
    Datum registracije
    12-02-08
    Starost
    39
    Poruka
    42
    Liked
    0 times

Re: Liječnici i povjerenje u njih

Citat Pravi autor: Ancksunamun Pogledaj Poruke
    Ovo nije u redu..
    Nemojte generalizirati, pa u svakoj profesiji ima kretena..
    Slažem se sa malim dodatkom, kao i u svemu tako ima onih koji su loši i prosječni..i oni koji su dobri. uglavnom od svih liječnika samo je njih možda 10-15% dobrih , ostalo je sve prosjek.

Banned
    Datum registracije
    09-05-11
    Poruka
    1,801
    Liked
    472 times

Širenje tuđih intimnih informacija iz ordinacija

Postavljam ovu temu jer ne znam dali se to vama ikad dogodilo..

Naime, meni ova jedna kolegica kaže da kad je išla u doktora da je vidila ova
    jedna susida tu, te je preko nekog uspila saznat da je ova rekla drugome gdje je vidila.

Naime radi se o intimnim stvarima, ginekolog.
    Udana je i ne može tako lako zatrudnit, a ova njena susida to odma rekla pola
    susjedstvu i dijagnozu isto.

Mislite li da je to fer, te da takve stvari trebaju zapravo rec oni kojih se to tice
    a ne ovako?

Savjet?

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,453
    Liked
    21537 times

Re: Širenje tuđih intimnih informacija iz ordinacija

a kako je susjeda saznala dijagnozu?
    ili je izmisli ili joj ginekolog kaze. u prvom slucaju susjeda je kretenka i nek joj jebe mater u tom slucaju
    u drugom slucaju ginekolog je kreten ako je odao dijagnozu pa nek ga mijenja ako nema povjerenja u njega i usput mu jebe mater isto

ne vidim drugo rjesenje
    downloading...

Najveći car foruma Avatar od korisnika vesna75
    Datum registracije
    13-06-08
    Poruka
    8,041
    Liked
    5429 times

ja sam bila kod zubara u petak .eek:
    šta ako me je neko video

joj, ljudi su stvarno smešni

Banned
    Datum registracije
    09-05-11
    Poruka
    1,801
    Liked
    472 times

Razlikuje se tako intimna stvar od zubara..

Ma ugl. ona je stavila med. sestri papire na stol, a ova naišla pa vidila biće..
    Inace taj ginekolog je dobar sa tom susjedom a ta susjeda dobra sa med. sestrom itd.
    Vrti se u krug.

Mislim, nije to sad nešto.
    Ni prva ni zadnja koja je udana a ne može zatrudnit odma,
    ali ono..
    Mogla joj je to rec u lice.
    Pa nije to sramota.

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,453
    Liked
    21537 times

nije sramota ali jest intimna stvar koju ne djelis sa svakim nego samo s ljudima od povjerenja
    downloading...

sto te ne ubije, ojaca te! Avatar od korisnika _SOLO_
    Datum registracije
    30-05-09
    Starost
    36
    Poruka
    2,733
    Liked
    1204 times

doktorica sigurno nije rekla dijagnozu jer niti oni to smiju niti pricaju sa pacijentima o drugim pacijentima. kad dodjes osobno u ambulantu i pitas sestru da ti iscita tvoj nalaz ona te uputi doktoru jer nesmije to napraviti. a doktor i sestra uglavnom zaborave pacijenta koji je izisao onog trena kad sljedeci udje u ordinaciju
    stvar je samo u glupoj susjedi sto traca okolo, prica poluistine ili neistine. a to ljudima nemozes zabranit.
    a uostalom jaka stvar bila zena kod ginekologa pa sta! nije to sramota, zena se brine za svoje zdravlje

otkrit cu vam tajnu koja to i nije doktorima i sestrama pacijenti idu na zivce kao sto prodavacima na zivce idu kupci i tako dalje da ne nabrajam zanimanja redom
    Ne isprobavaj strpljenje dobrih ljudi.... tesko se naljute, ali se zato vise nikada ne predomisle!

Banned
    Datum registracije
    09-05-11
    Poruka
    1,801
    Liked
    472 times

Fbs, slažem se.

_SOLO_ Ta kolegica je meni rekla da kad je izašla iz ordinacije platit med. sestri, nju je pitala nalaz, a u tom nalazu
    piše i dijagnoza.
    Naišla usput eto i ta susida koja je dobra sa med. sestrom, a u susjednoj ordinaciji radi jedna doktorica
    koja živi u susjedstvu s tom susjedom i idu često na kave.

Sve se vrti oko susjedstva.

Ne znam tko je reka za kolegičinu dijagnozu, ali ugl. proširilo se tu di živi.
    Ona i ne krivi tog doktora.
    Kaže da je ljubazan i obziran.

Najveći car foruma Avatar od korisnika vesna75
    Datum registracije
    13-06-08
    Poruka
    8,041
    Liked
    5429 times

tiu je problem malograđanski mentalitet...
    i to što te zanima sudedov zdravstveni problem, i to što neko misli da je sramota ima ti ga

Lajkaj nas na Facebooku