Stranica 3 od 6 PrvoPrvo 123456 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 21 do 30 od 55
Like Tree1Likes

Lijekovi

Raspravljate o temi Lijekovi u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Siva eminencija Avatar od korisnika Dr Jekyll
    Datum registracije
    24-04-07
    Starost
    40
    Poruka
    5,101
    Liked
    173 times

Re: Lijekovi

Citat Pravi autor: zlatokosa Pogledaj Poruke
    ajd pliz o andolu ono što nismo znali!

Pomoglo bi kad bi znao što je to što se ne zna!

Akademik Avatar od korisnika pajo-patakRi
    Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

andol je ustvari acetilsalicilna kiselina kao i aspirin

ti lijekovi djeluju analgetski(ublažavaju bolove), antipiretski(snižavaju tjelesnu temperaturu), antireumatski i antiinflamacijski i sprječavaju zgrušavanje krvi

male doze andola cca 100mg se primjenjuju za sprečavanje agregacije trombocita radi prevencije srčanog ili moždanog udara

koristan je za razne bolove(zubi, glava, zglobovi) i upalu mišića

neka standardna doza za uobičajene probleme dakle bolove ili snižavanje temperature je 600 do 900 mg 3 do 4 puta na dan dok je recimo za reumatsku vrućicu potrebno 4-8 g...

ne smije se davati ljudima sa čirom želuca i crijeva, ljudima koji imaju giht, u posljednjem mjesecu trudnoće, kod alergije na acetilsalicilnu kiselinu te osobito djeci(mislim da do 12. godine) u tijeku ili odmah nakon virusne infekcije(npr. gripa) jer se može razviti Reyeov sindrom(teško oštećenje jetre i moždane funkcije, katkad i sa smrtnonosno)

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika tonini
    Datum registracije
    26-02-07
    Starost
    67
    Poruka
    2,342
    Liked
    8 times

Šta znate o dugotrajnom uzimanju SALOFALK-a.
    SAMO MORU VIRUJEM!

Siva eminencija Avatar od korisnika Dr Jekyll
    Datum registracije
    24-04-07
    Starost
    40
    Poruka
    5,101
    Liked
    173 times

Ima dosta mogućih nuspojava zbog kojih treba odmah prestati uzimati lijek i javiti se doktoru, pa ću ih stavit u grupe:
    1) Rijeđe - u slučaju pojave jakih grčeva u trbuhu, krvavog proljeva, vrućice, jake glavobolje, osipa i svrbeža kože
    2) Rijetko - napetost (psihička), jaka bol u trbuhu ili leđima, plavkasto obojana (cijanotična) ili blijeda koža, bol u prsnom košu koja se može širiti u trbuh, ruke ili vrat, zimica, osjećaj jakog i brzog rada srca, mučnina, povraćanje, kratak dah, otjecanje trbuha, neuobičajena fizička slabost i umor, žutoća bjeoočnica i kože.

Simptomi predoziranja su: smetenost, proljev, vrtogavica, gavobolja, brzo i duboko disanje, gubitak sluh ili šum u ušima, mučnina i povraćanje.

Ostali učinci obično ne zahtijevaju prekid liječenja, ali je poželjna konzutacija s liječnikom: blagi trbušni grčevi, blagi proljev, vrtoglavica, blaga glavobolja, začepjen nos i kihanje, akne, blaga bol u leđima i zglobovima, "plinovi" iliti po narodski prđenje , teškoće s probavom, gubitak apetita, gubitak kose.

prof. Foruma Avatar od korisnika Inšpektor
    Datum registracije
    24-03-08
    Poruka
    1,013
    Liked
    1 times

ja mislim da ljek pomaže više psihološki nego što stvarno pomaže...
    Najjale mi je kada ljudi uzimaju ljekove bez da se savjetuju, kao moj deda i imaju samo nus pojave...
    Ja neznam kada sam zadnji put uzo ljek osim kada sam trajni zub vadio zbog bakterije prije 3 godine

Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

Citat Pravi autor: Inšpektor Pogledaj Poruke
    ja mislim da ljek pomaže više psihološki nego što stvarno pomaže...
    Najjale mi je kada ljudi uzimaju ljekove bez da se savjetuju, kao moj deda i imaju samo nus pojave...
    Ja neznam kada sam zadnji put uzo ljek osim kada sam trajni zub vadio zbog bakterije prije 3 godine
    varaš se...da dobiješ sifilis ne vjerujem da bi ga se riješio psihološki

lijekovi imaju svoju namjenu i pomažu...ali još nije napravljen lijek koji nema nuspojave

pa nisi uzimao lijek od 3. godine iz razloga što ti nije trebao i valjda ti neće nikad ni trebat

i najgore je ovo što tvoj djed radi da uzima lijekove po svojoj volji i svojem mišljenju

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Ne znam gdje bi mogla postavit ovo pitanje pa evo ovdje, kupila sam prije par dana Twinlab Hair Factors vitamine za kosu, 100 tableta, i na engleskom piše da se uzimaju 3 do 6 tableta na dan. Na hrvatskom piše jedna ili po preporuci stručnjaka. Sad ne znam da li mi je bolje uzimati tako kako piše na originalnoj kutiji (znači po tri) ili samo jednu?

prof. Foruma Avatar od korisnika _tea_
    Datum registracije
    19-04-08
    Starost
    43
    Poruka
    1,175
    Liked
    665 times

mali mi je bake i dobio je temperaturu, ona ima samo Lupocet tablete od 500 mg.
    Da li mu može dati pola?
    Ima 8 god i oko cca 25 kg...

hitno je..help
    Neko to od gore vidi sve...

Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

kao prvo evo ovo:

LUPOCET tablete ne smijete primijeniti ako ste već imali alergijsku reakciju (crvenilo, oticanje usana i jezika, osip, svrbež, gušenje) na paracetamol ili na neki od pomoćnih sastojaka lijeka.
    LUPOCET tablete također ne smijete primijeniti ako imate akutnu upalu jetre, aktivnu kroničnu upalu jetre, teški poremećaj jetrene funkcije ili genetski uvjetovan nedostatak enzima glukoza-6-fosfat dehidrogenaze u eritrocitima.

i kao drugo:

DJECA DO 12 GODINA:
    2 - 4 žličice sirupa (240-480 mg) ili 1 kapsula (300 mg) 3 do 4 puta na dan.

pa kako ona ima od 500mg treba mu onda samo pola...

mislim da je ovo dobro ali možda da pričekaš ove starije kolege sa stažom

prof. Foruma Avatar od korisnika _tea_
    Datum registracije
    19-04-08
    Starost
    43
    Poruka
    1,175
    Liked
    665 times

hvala

otuširala ga je i ipak otišla u ljekarnu po sirup, malo mu je spala od tuširanja...

dida je s njim i seka a ja ovdje u Zagrebu..

koji triler,da poludiš,valjda bih doletjela u Sl. Brod samo da sam tamo..

užas
    Neko to od gore vidi sve...

Lajkaj nas na Facebooku