Stranica 2 od 7 PrvoPrvo 1234567 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 64

Ozljeda meniska

Raspravljate o temi Ozljeda meniska u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Liže čim zine Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,121
    Liked
    165 times

Re: Ozljeda meniska

Tvoja je ozljeda očito teža nego moja, nažalost. Jer koljeno mi se dosad nije zablokiralo (a nadam se da i neće), štake ni vidio nisam, jedino što stalno boli i često pucketa unutra.

Btw, zaradio sam je udarivši u stolić. Srušio sam se ko pokošen, od boli ni jeknuti nisam mogao. Frend specijalac rekao mi je svojedobno da čovjek ne može ni pisnuti kad ga sleđa nožem ubodeš u bubreg. Bilo je slično i tada sam shvatio na što je mislio. Sat vremena nisam mogao stati na nogu.

Nadam se da ipak neću morati na operaciju. Kako sam čuo, to uvelike ovisi o liječniku, ishod nikad nije siguran, a ni koljeno ono što je bilo.

Držim fige da ti se vrati prijašnja pokretljivost.
    Potpisi su za budale.

prof. Foruma Avatar od korisnika sunka5
    Datum registracije
    29-01-06
    Poruka
    1,335
    Liked
    10 times

Aha, sad tek kužim.....Ja sam također cca mjesec dana 'vukao' tu ozljedu koljena...Svaki put kada bi npr. čučnuo, odnosno savio koljeno skoro do kraja, ono bi školjcnulo i onda kada bi izravnao koljen, npr. ustao, koljeno bi odškljucnulo...I tako mjesec dana...

Sve dok nije jednom školjcnulo i to je to bilo...Jednostavno nije odškljocnulo natrag...Menisk je bio izašao van i operacija je bila jedino rješenje...

Kamo sreće da sam ranije otišao kod doktora...A ja budala čekao sve dok nisam mogao niti stat na tu nogu...

Btw, kod kojih si doktora u ZG bio? Mene je operirao dr. Hudetz iz Traumatološke bolnice. Navodno je među 4 najbolja ortopeda u RH. Evo ovaj tjedan je operirao i Mirka Filipovića - Crocopa...
    Za one koji žele saznati više o Šunki:

Više o meni

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,121
    Liked
    165 times

Iskreno, pojma nemam, morat ću pregledati papire. Ne pamtim takve stvari. Ali tog iz Traumatološke spomenuli su mi na poslu. Premda, imam vezu za Sumana u Zagrebu i njegova šefa Peharca u Puli. A i klinika u Lovranu dala bi se srediti.
    Potpisi su za budale.

prof. Foruma Avatar od korisnika sunka5
    Datum registracije
    29-01-06
    Poruka
    1,335
    Liked
    10 times

Citat Pravi autor: Scorpy Pogledaj Poruke
    Iskreno, pojma nemam, morat ću pregledati papire. Ne pamtim takve stvari. Ali tog iz Traumatološke spomenuli su mi na poslu. Premda, imam vezu za Sumana u Zagrebu i njegova šefa Peharca u Puli. A i klinika u Lovranu dala bi se srediti.
    Koliko sam skužio ima 4 vrhunska ortopeda u RH:

1. dr. Bojanić - sa Šalate
    2. dr. Hišpl (ili nekako slično) - isto sa Šalate (dr. Hašpl - inače je i zadnji operirao Janicu - dr.Jekyll)
    3. dr. Hudetz - Trauma
    4. Lovran - cijela ekipa je OK

P.S. prilično dobru dijagnostiku daju i u poliklinici Ligament (to je od dr. Bučana - isto vrhunski za koljeno) - Dom Športova...
    Zadnji Uredio Dr Jekyll : 20-01-09 u 19:40
    Za one koji žele saznati više o Šunki:

Više o meni

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,121
    Liked
    165 times

Hvala, ali sve je sređeno, ne boj se. Trebam samo otići. Samo.
    Potpisi su za budale.

Starter
    Datum registracije
    19-01-09
    Poruka
    6
    Liked
    0 times

ruptura meniska
    Večer! Zanima me ima li itko iskustava s ozljedama meniska. Danas sam dobila nalaze MR tako da još nisam stigla do doktora, a piše slijedeće:
    "Na seriji sagitalnih, koronarnih i aksijalnih presjeka lijevog koljena vidi se kompleksna ruptura medijalnog meniska. Prednji rog meniska "skraćen". Fragment meniska dislociran posteriorno uz strašnji rog parasagitalno, intraartikularno. Linearna lezija stražnjeg roga meniska seže do srtikularne plohe tibije i stražnjeg ruba meniska"
    Što se tiče ligamenata izgleda da je ok.
    Zanima me zna li itko išta o tome jer me lagano hvata panika, a najbolje od svega je da relativno normalno hodam, odjećam zatezanje u koljenu i oštru bol prilikom određenih pokreta i naravno ne mogu čučnuti (tako sam i "sredila" koljeno)
    U svakom slučaju, bilo kakav odgovor je dobrodošao

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,121
    Liked
    165 times

Najprije kupi steznik u apoteci. To će spriječiti ozljede pri hodanju. Gelove kojima možeš ublažiti bol naveo sam na početku. I svakako idi što prije liječniku, da odredi treba li ti operacija ili ne. U svakom slučaju, slijedi ti dulje mirovanje.
    Potpisi su za budale.

Starter
    Datum registracije
    19-01-09
    Poruka
    6
    Liked
    0 times

steznik sam nosila na početku, to se je dogodilo krajem 11. mjeseca. problem je nastao što mi je, osim koljena koje je cijelo vrijeme natečeno, počela oticati cijela noga. i bez brige, nije bio pretjerano stegnut. tako da sam ga prestala nosit obzirom da je i bol popustila pa kao što sam već rekla, praktički normalno hodam. a iskreno, najviše me je strah te operacije i sve nekako mislim da će možda reć da nema potrebe za njom. al opet muči me taj dio "slobodnog fragmenta"...

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,121
    Liked
    165 times

Ah, i tebe pati steznik? Katkad pomislim da više šteti nego što koristi.

"Fragment" će ti naštetiti, definitivno. Oštrih je rubova i možda ozlijedi štogod važno iznutra. Zato mislim da će te operirati bez razmišljanja. No to što ovdje pročitaš nikad nemoj uzeti zdravo za gotovo; mi smo bolesnici, a ne liječnici. Zato se prvo o svemu posavjetuj sa svojim.

Usput, meni je Deep Relief draži od Voltarena. Ima mentola pa barem osjetim poboljšanje. Nimulid je definitivno najbolja mast, ali to je neki indijski preparat i nema ga u RH. Meni ga je majka nabavila u BiH. Tuba nije velika, žute je boje, a bol nestaje kao od šale.
    Potpisi su za budale.

Starter
    Datum registracije
    19-01-09
    Poruka
    6
    Liked
    0 times

ha, ha, da pati. stvarno mi ide na živce. ne bi mi toliko smetao da mi nije sve naotečeno tako da me na kraju više boli potkoljenica nego koljeno.
    a ja sam koristila i deep heat i deep relief, al mi je isto nekako heat bolji
    a ovo "..operarirati bez razmišljanja...", ne sviđa mi se to baš pretjerano

Lajkaj nas na Facebooku