Anketa: Odobravate li pobačaj?

Stranica 2 od 78 PrvoPrvo 12345671252 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 775
Like Tree24Likes

Pobačaj (abortus)

Raspravljate o temi Pobačaj (abortus) u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Re: Pobačaj, za ili protiv

pa generalno mislim da bi trebalo dopustit pobačaj. Postoje raznorazne situacije u kojima bi se žena mogla nać, a u kojima po zdravoj ljudskoj logici ne bi željela rodit (silovanje mi prvo pada na pamet).

Svakako da ne bi trebalo sada dopuštat da svaka cura kojoj se prijebalo pa se kasnije predomisli da radi abortus. Upravo zato to treba regulirat. Ako ništa drugo, da se da ljudima do znanja u kojim je situacijama pobačaj prihvatljiv a u kojim nije prihvatljiv.

Regularni forumas Avatar od korisnika mysterious
    Datum registracije
    16-11-05
    Poruka
    218
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: damfisk
    pa generalno mislim da bi trebalo dopustit pobačaj. Postoje raznorazne situacije u kojima bi se žena mogla nać, a u kojima po zdravoj ljudskoj logici ne bi željela rodit (silovanje mi prvo pada na pamet).

Svakako da ne bi trebalo sada dopuštat da svaka cura kojoj se prijebalo pa se kasnije predomisli da radi abortus. Upravo zato to treba regulirat. Ako ništa drugo, da se da ljudima do znanja u kojim je situacijama pobačaj prihvatljiv a u kojim nije prihvatljiv.
    slazem se stobom, a sto se tice djecice koja bez razmisljanja ulaze u seksualne odnose............trebalo bi im samo reci "ako si dovoljno star/a da se seksas, onda si i dovoljno star/a da odgajas", pa tko voli nek izvoli
    ili nek razmisle o zastiti, jer nije ti valjda toliko pripelo pa da ne mozes 5 minuta stat i nabavit kondom

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Citat Pravi autor: mysterious
    slazem se stobom, a sto se tice djecice koja bez razmisljanja ulaze u seksualne odnose............trebalo bi im samo reci "ako si dovoljno star/a da se seksas, onda si i dovoljno star/a da odgajas", pa tko voli nek izvoli
    ili nek razmisle o zastiti, jer nije ti valjda toliko pripelo pa da ne mozes 5 minuta stat i nabavit kondom
    Ka šta se kaže u Splitu (a to valjda i sama znaš) - POSLI JEBANJA NEMA KAJANJA

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Re: Pobačaj za ili protiv

Nije sve tako jednostavno...nisam za pobačaj...ali nisam ni protiv....a ovo "ako se žena mogla jebat može i odgajat" samo govori kako izgleda da je žena sama sebi napravila dijete...koliko ja znam za jebanje je potrebno dvoje...nisam sklona osuđivanju i mislim da žena treba imati pravo na izbor...jer htjeli mi-ne htjeli toga će nažalost uvijek biti a ako se to zabrani vratit ćemo se par stoljeća unatrag...ionako liječnici na tome masno zarađuju...

prof. Foruma Avatar od korisnika selo
    Datum registracije
    15-02-06
    Poruka
    1,109
    Liked
    0 times

treba postojat pravo izbora, i to je to,
    ionako nam drzava previse zabranjuje i ogranicava,
    a svi sute i kimaju glavama,
    psi
    pametni znaju

Akademik
    Datum registracije
    08-10-05
    Poruka
    6,032
    Liked
    7 times

Ma meni je bolje da ni ne pričam o ovoj temi jer uvijek se previše raspizdim kad je riječ o tome Ali opet ću riskirati i reći svoje mišljenje pa kom se ne sviđa, ne mora ni čitati!

Slažem se sa Alfom u potpunosti...onaj tko je znao napraviti dijete, treba biti dovoljno odgovoran i da ga donese na svijet...nije rješenje ubiti dijete, kad toliko ljudi na ovom svijetu ne može imati djece i čeka tko zna koliko dugo da posvoji dijete...ja sam za to da se dijete rodi i da na usvojenje ako ga se već ne želi zadržati

Naravno da postoje i iznimke kada razumijem(i podržavam) žene koje pobace...to je naravno kada je žena silovana, kada se zna da će dijete imati neku tešku bolest, kada je majčin život ugrožen i sl.

Ali nikako ne mislim da bi se pobačaj trebao zabraniti, jer to je nemoguće...žene su pobacivale i kad je to bilo zabranjeno, i to u nesterilnim uvjetima i kod neprofesionalnih ljudi tako da je tada i život te žene bio jako ugrožen...tako da tko hoće nek izvoli, ionako ide svakom na njegovu savjest

Još donekle i razumijem da se neželjena trudnoća može svakome dogoditi i da može biti premlad ili nezreo tako da želi pobaciti...ali znam curu koja je svaki dan mijenjala dečke, imala dva namjerna pobačaja i takve mi se čisto gade....njima bih jednostavno podvezala jajnike pa nek se jebu koliko god hoće
    Ja osobno to ne bih napravila...istina je ono: nikad ne reci nikad! Ali bih uvijek radije dala dijete na posvojenje nego ga ubila prije nego je i okusilo ovaj svijet...jer svatko ima pravo na život i ako je ikako moguće to mu se treba i omogućiti

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    98 times

Upravo s ovom tezom se ne slažem. Pričamo o maloljetnicama, ili mladim adolescenticama (mlađe od 21) koje su ostale trudne jer im je nešto obećano ili ih nitko nije naučio ili upozorio, a uostalom psihički su još djeca koja još nisu formirane ličnosti.

Ja sam jedino protiv abortusa koje se ponekad koristi kao oblik kontracepcije. Imao sam na faxu kolegicu koja je na abortusu bila 8 puta. Bavila se akrobatskim padobranstvom, i nitko mi ne može reći da nije znala što radi, ali ona je tvrdila da je svaki put zanjela u alkoholiziranom stanju???? Znači protiv njene volje.

Cachorro Louco Avatar od korisnika sahasa
    Datum registracije
    24-12-05
    Poruka
    14,845
    Liked
    1758 times

U potpunosti se slažem s tobom !

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

"Ako je pobačaj ubojstvo, drkanje je genocid"...s ovom rečenicom se potpuno slažem...eowyn slažem se s tobom da je sigurno bolje da se dijete da na posvojenje i da svatko ima pravo na život...ali stavi se malo u ulogu žene koja ide na pobačaj...misliš li ti da svaka ide kao da ide kod zubara? Pa sigurno da će joj to ostati za cijeli život kao bolno iskustvo...i jedna stvar koja mi ide na živce a to je da se samo žene spominju kao da su si same napravile dijete...nikad ne osuđuj nekog osim ako sam nisi savršen i čist pred Bogom...i ne želim govorit da li bi ili ne bi napravila jer hvala Bogu nisam se dovela u tu situaciju, da nema recimo drugog rješenja, u tom slučaju vjerovatno bi. Ne treba sve gledat crno na bijelo...ima žena koje stvarno zaslužuju gađenje...ali nisu se same dovele do te situacije nego sa partnerom...
    Sjećam se kad nas je u srednjoj školi moja najomiljenija profesorica eng. jezika pitala jesmo li rasisti...svi su jednoglasno rekli: ma neeeeeeee...a onda je rekla da zamislimo da nam jednog dana dođe kćer na večeru sa crncem (primjer samo)...mnogi su se zamislili...i recimo imamo li išta protiv homoseksualaca...ja na ta pitanja ne mogu odgovorit jer ne znam što će mi život donijet...ako mi dijete jednog dana kaže da je peder ja iskreno ne znam kako ću se postavit...zato izbjegavam rečenice poput: "ja nikad ne bi to i to..." Ne daj Bože da ti kćer od 15-16 godina dođe trudna...nećeš je valjda silom natjerati da rodi ako ona to neće, sa rečenicom "draga moja ako si se jebala sad možeš i rodit" pa curice čine samoubojstvo zbog takvih stvari...nije abortus rješenje, nego odgoj i edukacija da se spriječi to ali nekad ni to nema efekta i samo preostaje ono najgore...

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    98 times

U Slavoniji je postojao izraz Bijela smrt. Nekadašnji gazde nisu htjeli više od dvoje djece, pa je žena neželjeno dijete morala abortirati.

Abortus se izvodio tako da se u ranoj trudnoći posebno zašiljenom šibom probijao vodenjak. S obzirom da takova žena nije imala trudove morala je obično dugo čekati da maternica odbaci posteljicu. Česti su bili slučajevi umiranja od sepse.

Očit dokaz za ovu tvrdnju su obitelji s 2 - 3 djece u cijelim selima, u vrijeme kad se o kontacepciji jako malo znalo.

U bosanskoj posavini je bio običaj da se nerođeno djete ostavi na hladnom i razboli. Kako nije bilo antibiotika, vjerojatnost preživljavanja je bila zanemariva.

Nadam se da se nećemo vratiti u ta vremena.

Slične Diskusije

1. Kava uzrokuje pobačaj!
    By Dr Jekyll in forum Prehrana
    Odgovora: 3
    Zadnja poruka: 07-08-08, 22:32
  2. Pobačaj
    By dorina in forum Recycle Bin
    Odgovora: 4
    Zadnja poruka: 01-12-07, 01:05
  3. Abortus
    By esperanza2 in forum Recycle Bin
    Odgovora: 1