Anketa: Odobravate li pobačaj?

Stranica 3 od 78 PrvoPrvo 123456781353 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 21 do 30 od 775
Like Tree24Likes

Pobačaj (abortus)

Raspravljate o temi Pobačaj (abortus) u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Regularni forumas Avatar od korisnika orhideja
    Datum registracije
    17-02-06
    Poruka
    128
    Liked
    1 times

Re: Pobačaj za ili protiv

[QUOTE=Wamp]"...nije abortus rješenje, nego odgoj i edukacija da se spriječi to...
    s ovim se u potpunosti slažem.moje je mišljenje da nikako ne treba zabraniti abortus jer će djevojke,žene i dalje to raditi samo u puno lošijim uvjetima i životi će im biti ugroženiji.mislim da ne treba zatvarati oči pred tim da kod nas nezrela mladež ulazi ne razmišljajući o posljedicama u spolne odnose.mlade treba seksualno educirati kako se ne bi doveli u situaciju da uopće razmišljaju o abortusu.smatram da je abortus pravo izbora.ma koliko god mi govorili da je za dijete potrebno dvoje uvijek konačna odluka padne na ženu,nažalost.
    Ono što te ne uništi,ojača te !!!

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    98 times

Pobačaj ne bi smio biti lako dostupno sredstvo za kontracepciju, ali tko može odlučivati o tome kad treba, a kad ne treba dozvoliti pobačaj.
    Katolička crkva ne bi dozvolila čak ni pobačaj mongoloidnog djeteta.
    U nekoliko meni poznatih slučajeva mongoloida, majka se potpuno posvećuje mongoloidu, i potpuno zanemaruje ostatak obitelji.
    Ovo se slaže i s psihologijom.
    Ili je rješenje da 16 godišnjoj curici tupimo o ubijanju nerođenog djeteta i prikazujemo joj filmove poput "Nijemi krik".
    Pa taj film je samo dobro izrežirana snimka koja nema veze s ničim medicinski dokazanim.
    Ona nije formirana ličnost koja mora snositi sve posljedice svojih, ali i tuđih grešaka.

Regularni forumas Avatar od korisnika mafia
    Datum registracije
    20-09-05
    Starost
    34
    Poruka
    403
    Liked
    0 times

protiv pobačaj sam

Starter
    Datum registracije
    18-02-07
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: eowyn Pogledaj Poruke
    Slažem se sa Alfom u potpunosti...onaj tko je znao napraviti dijete, treba biti dovoljno odgovoran i da ga donese na svijet...nije rješenje ubiti dijete, kad toliko ljudi na ovom svijetu ne može imati djece i čeka tko zna koliko dugo da posvoji dijete...ja sam za to da se dijete rodi i da na usvojenje ako ga se već ne želi zadržati

Ja osobno to ne bih napravila...istina je ono: nikad ne reci nikad! Ali bih uvijek radije dala dijete na posvojenje nego ga ubila prije nego je i okusilo ovaj svijet...jer svatko ima pravo na život i ako je ikako moguće to mu se treba i omogućiti
    jako to lijepo zvuči i dijelila sam tvoje mišljenje sve dok nisam naišla na podatke koliko djece stvarno bude posvojeno (jako mali broj!!), na činjenicu da udomiteljski sustav u hrvatskoj u praksi gotovo da ne postoji i dok nisam došla u nazorovu gdje su mi se dječica hvatala za noge i vikala "teta uzmi mene, uzmi mene, ne njega", željna ljubavi, pažnje, ali i svega ostaloga što djeca u obiteljima u pravilu imaju.
    zato prije nego što krenemo moralizirati i nuditi tako pametna rješenja poput posvojenja, uzmimo malo u obzir i realnost!!

Banned Avatar od korisnika silence
    Datum registracije
    21-10-05
    Poruka
    7,880
    Liked
    7 times

u osnovi sam protiv, je ao neko zna napravit djete, trebo bi znati i brinuti se o njemu, ali taj argument jako brzo pada u vodu.

mislim da je najbolji način - edukacija, tako da djeca uopće ne dođu u situaciju u kojoj moraju napraviti ovako težak izbor ... a poslje? svako po sviom .. ko ne želi djete, nek koristi kontracepciju, ali ako ne želiš koristit kontracepciju, onda jebiga, budi odgovoran za svoj izbor ...

nadam se da je ovo dovoljno jasno kaj se tiče mog stajališta po ovoj temi ..

prof. Foruma Avatar od korisnika Casey
    Datum registracije
    11-08-05
    Starost
    31
    Poruka
    1,714
    Liked
    4 times

Dobrim dijelom se slažem sa kolegom Silenceom, samo ovim dijelom o edukaciji se otvara novo pitanje- čemu služi edukacija, ako se ipak čini onako kako volja odluči? Kako kontrolirat volju? Ja, iako znam da je pobačaj ubojstvo, ja ga opet činim/podržavam jer ja to želim!

PS: Ovo šta sam reka "kolega Silence" je govornička varka kojom se služi većina osoba iz naše javnosti. Kako ja i Silence možemo bit kolege? Možda se on bavi cijepanjem elektrona? Možda je mužjak balerine- tzv. baletan? U svakom slučaju mi nismo kolege, kao šta Petar Čobanković nije kolega sa Papom, iako naš Petar u govoru često koristi rečenicu: "Jučer sam se sastao sa kolegom Ratzingerom".

Starter
    Datum registracije
    02-09-06
    Poruka
    52
    Liked
    0 times

protiv

Banned Avatar od korisnika silence
    Datum registracije
    21-10-05
    Poruka
    7,880
    Liked
    7 times

da otvorim anketu?

ali predližte odgovore .. mislim da samo "da" i "ne" nije dosta .. ima uvijek nekih odstupanja ..

Uvaženi forumas Avatar od korisnika himalajka
    Datum registracije
    21-12-06
    Poruka
    606
    Liked
    6 times

...da tako je..svaka situacija je različita...
    Love me or leave me............. Hey,where is everybody going ???

Banned
    Datum registracije
    07-08-06
    Starost
    40
    Poruka
    2,302
    Liked
    5 times

Većina moralizira i/ili govori o odgovornosti , o tome kako abortus nije riješenje i slično ... a to nije pitanje. Pitanje je legalizacija ili ne. Prema tome i ako se otvori anketa na ovom topicu ponuđeni odgovori mogu biti isključivo da-ne tj. za-protiv.

U protivnom ova rasprava treba seliti na filozofski podforum.

P.S
    Za

Slične Diskusije

1. Kava uzrokuje pobačaj!
    By Dr Jekyll in forum Prehrana
    Odgovora: 3
    Zadnja poruka: 07-08-08, 22:32
  2. Pobačaj
    By dorina in forum Recycle Bin
    Odgovora: 4
    Zadnja poruka: 01-12-07, 01:05
  3. Abortus